HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 3:4p

Proti Kohoutům bereme cenný bod

10.12.2022
Jan Přikryl
Vrchlabí nastoupilo do zápasu proti Táboru po více než desetidenní pauze způsobené nemocí v domácím týmu. Kohouti otevřeli skóre na konci úvodní části po přesilovkové trefě Seidla. Druhá část skončila po jedné brance na každé straně, nejprve poslal hosty do dvoubrankového vedení Vlček, ale poté snížil z přesilové hry Tatar a tak bylo před třetí třetinou, ještě vše otevřené. Ve třetí třetině poslal Tábor zpět do dvoubrankového vedení z přesilové hry Plášil. Za domácí necelých pět minut před koncem snížil z levé strany Bláha a poté minutu a půl před koncem základní hrací doby vyrovnal dělovkou od modré Duran a poslal zápas do prodloužení. V prodloužení mohl rozhodnout na domácí straně Bláha, ovšem nedal a z následného protiútoku vybojoval pro Kohouty druhý bod v utkání Matušík.
24.kolo, sobota 10.12.2022, 18:00
3:4p
Tábor
Vacek (Abrahám) – Kynčl, Horáček, Fiala, Bendík (A), Duran, Perička – Cerman, Chrtek, Kozák, Urban (C), Duchan, Chalupa, Bláha (A), Tatar, Šlaicher, Jirků
Gába (Dvořák) – Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý (A), Kříž, Plášil – Zayml, Milfail, Seidl (C), Bárta, Matušík, Endál (A), Duda, Šulek, Severa, Zíb, Vlček, Dančišin, Hajič
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 37. Tatar (Kynčl, Kozák), 55. Bláha (Chrtek, Chalupa), 59. Duran (Bláha) – 18. Seidl (Matušík, Plášil), 28. Vlček (Hajič, Dančišin), 47. Plášil (Matušík, Endál), 65. Matušík. Rozhodčí: Ovsík – Řezníček, Hofman. Vyloučení: 5:8 Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 615. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

Souboj třetího týmu se šestým začal svižně. Fiala trefil pouze brusle Vlčka, na druhé straně zasahoval ve 4. minutě Vacek, protože střelu poslal Matušík. V sedmé minutě to byl zase Fiala, kdo nahazoval před branku, tam ale nikdo ze spoluhráčů nestál. Poté Vacek předvedl skvělý zákrok po pokusu Milfaita. A další si připsal hned poté, protože útočil Vlček. Následovalo vyloučení na hostující straně, čehož mohlo Vrchlabí využít. Bohužel se mu to nepodařilo, ale v 11. minutě měl velkou šanci Duchan. Na druhé straně přihrával Milfait, Endál ale tečoval pouze do Vacka. Duran mohl skóroval ve 13. minutě, před Gábou to bylo hodně divoké, nakonec ale puk za jeho zády neskončil. V 15. minutě byl znovu vyloučen táborský hráč. Tentokrát si ale přesilovou hru Vrchlabí dlouho neužilo, protože byl vyloučen brankář, jehož trest odpykal Duchan. A Kohouti dokázali výhodu využít. V čase 17:43 se trefil Radek SEIDL, který měl před sebou prázdnou branku.

Na začátku druhé části si šel odpočinout na trestnou lavici Jirků, Kohouti tak měli další možnost vstřelit gól. Perička si ale málem dal vlastního. Endál minul prázdnou branku, štěstí neměl ani ve 24. minutě Vlček. V čase 27:51 už to bylo 2:0 pro Tábor. Trefil se Filip VLČEK, který tak konečně zúročil svou snahu v zápase. Horáček pak ve 29. minutě přestřelil branku. V polovině zápasu mohl rozhodčí potrestat zákrok na Urbana, který se jen těžko sbíral z ledu, ale rozhodl se to nedělat. Vyloučení přišlo až poté, kdy oslabil svůj tým domácí Bláha. Milfait trefil pouze tyčku, k ničemu dalšímu se Tábor nedostal. A také HC Stadion si zahrál přesilovou hru, vyloučen byl ve 35. minutě Bárta. A nakonec se jim podařilo snížit. V čase 36:23 byl dobře připravený Jakub TATAR, který tečoval puk za brankáře Gábu. Činil se také Kynčl, ale toho Gába již vychytal. Ještě poslední akce přišla z hokejek domácího týmu, Urban nahrával Kynčlovi, ale puk skončil v lapačce táborského gólmana.

Hned v úvodu třetí třetiny byl vyloučen hostující Matušík, ale domácí se k ničemu nedostali, Tábor výborně bránil. Ve 45. minutě zakročil Vacek proti Severovi, Šlaicher mohl vyrovnat skóre, ale obrana Tábora znovu zafungovala. Ve 47. minutě byl vyloučen vrchlabský Horáček a Kohouti znovu využili výhodu. V čase 46:57 se prosadil Karel PLÁŠIL, kterému poslal přesnou přihrávku Matušík. Radost jim pokazilo vyloučení, a to hned dvojnásobné. Bohužel HC Stadion se nedostal k žádné větší šanci, ale další vyloučení přineslo oddechový čas pro domácí tým. Vacek v 54. minutě odjel na střídačku, což učinil hned několikrát. A snaha se Vrchlabí vyplatila, protože v čase 54:20 využil přesilovou hru Tomáš BLÁHA a vykřesal tak novou naději pro domácí. Na 3:3 se pak podařilo vyrovnat v čase 58:30 Simonu Thomasi DURANOVI, který neváhal a vyslal střelu přímo za Gábova záda. Kohouti se sice ještě snažili vstřelit branku, nakonec došlo ještě ke dvěma vyloučením, ale zápas se dostal do prodloužení.

První minuta byla více než opatrná, ve druhé už bylo k vidění několik šancí. Bláha ujel v 65. minutě na Gábu, ale nepodařilo se mu ho překonat. Na druhé straně byl ale úspěšný Jakub MATUŠÍK, který se v čase 64:36 dostal až před Vacka a puk dostal do sítě.