HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jindr. Hradec 9:5

Proti Jindřichovu Hradci se vrchlabským hráčům dařilo

13.12.2014
V sobotním zápase jsme mohli vidět celkem 14 branek. Naštěstí pro domácí hráče jich za zády Neužila skončilo pouze pět. První třetina se pro HC Stadion vyvíjela dobře, vedl 4:1, ale na konci se Jindřichovu Hradci podařilo Vrchlabí přiblížit na rozdíl jediné branky. Hattrick si v utkání připsal vrchlabský Jan Matějka, Tomáš Bláha zase dokázal přihrát na čtyři branky.
18.kolo, sobota 13.12.2014, 18:00
9:5
Jindr. Hradec
Neužil (Sobotka) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec, Filip, Šťastný, Vlach, Bláha, Matějka, Jirků, Urban, Fořt, Oppelt, Srnský, Marks
Kubeš – Kudrfalec, Kořínek, Procházka, Zich, Novák, Šanda, Tržil, Bárta, Trummer, Mazanec, Lazorišák, Milotinský, Šperger, Košťál, Ferebauer, Brabec, Dvořák, Voříšek
Třetiny: 4:3, 2:1, 3:1  Branky a přihrávky: 6. Jebavý (Bláha), 11. Vlach (Bláha), 16. Matějka (Bláha, Jebavý), 17. Jirků (Urban), 31. Matějka (Bláha), 36. Filip (Matějka, Skočovský), 47. Matějka (Jebavý), 55. Šťastný (Filip.), 60. Šťastný (Filip) – 2. Bárta (Trummer), 19. Šperger (Bárta), 19. Brabec (Trummer), 26. Lazorišák (Mazanec, Kořínek), 53. Dvořák (Šanda). Rozhodčí: Horinek – Huryta, Pechánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 862. Průběh utkání: 4:3, 6:4, 9:5.

První třetina začala gólem pro hostující Vajgar. Ve druhé minutě se trefil Jiří Bárta a hosté vedli 1:0. O pár minut později mohli domácí hráči vytěžit branku z přesilovky, ale po dvaceti sekundách se vylučovalo i na druhé straně a síly se srovnaly. HC Stadion se z gólu radoval v šesté minutě, kdy srovnal Jiří Jebavý střelou nad lapačku. Náskok domácích mohl zvýšit Šťastný, ale hostující Kubeš podržel svůj tým. V polovině třetiny už se ale nemýlil Daniel Vlach, který našel skulinku mezi Kubešovým betonem a vyrážečkou. A domácí mohli trestat za vysokou hůl Mazance, ale svůj náskok nezvýšili. O dvě branky se jim podařilo odskočit v čase 15:12 brankou Jana Matějky, který zakončil do prázdné branky. Následovaly tři po sobě jdoucí branky – na 4:1 pro Vrchlabí zvyšoval Tomáš Jirků, který ujel obráncům a s Kubešem si poradil. Další dva góly ale byly za záda Neužila – na 4:2 snižoval Zdeněk Šperger a ani o pár vteřin později musel Neužil sbírat puk z branky – na rozdíl jediné branky snižoval jindřichohradecký Martin Brabec. V posledních vteřinách první třetiny mohl využít přesilovku domácí Filip, ale přihrávku od Jakubce nestihl zpracovat a těsně minul. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 4:3 pro HC Stadion.

Také ve druhé části jako první skórovali hosté, první přesilovku utkání využil Ota Lazorišák a bylo vyrovnáno 4:4. Hned poté následovalo vyloučení hostujícího Voříška, domácí se ale nedostali do žádné velké šance. V polovině zápas přiklonil vítězství na vrchlabskou stranu opět Jan Matějka po přihrávce Bláhy. Po vyloučení hráčů na obou stranách se skóre neměnilo, povedlo se to až za plného počtu hráčů na ledě vrchlabskému Martinu Filipovi, který zvýšil na 6:4. A domácí se mohli radovat znovu, Jakubcovi ale sjel puk a Šťastný se trefil pouze do připraveného Kubeše. Do konce druhé části jsme již branku neviděli a veselejším týmem byl HC Stadion s náskokem dvou branek.

Třetí třetina začala šancí vrchlabského Oppelta, který ale neproměnil. Na druhé straně byl blízko brance Bárta, ale Neužil zachránil svůj tým od dalšího gólu. Ve 47. Minutě odskočil domácí tým na rozdíl tří branek a svou třetí trefu si připsal Jan Matějka po přihrávce od Jebavého. Poté ale následovalo vyloučení domácího Fořta, které však Vajgar nepotrestal. Branky se dočkal v čase 52:53 zásluhou Marka Dvořáka. Branku mohl přidat Bláha s Vlachem, ale puk skončil jen těsně vedle branky. Hala se radovala o pár vteřin později po brance Tomáše Šťastného, kterému se povedl blafák. Na konci utkání se ještě o branku pokusil Matějka, ale Kubeš puk za svá záda nepustil. Deset vteřin před koncem utkání ještě navýšil skóre Tomáš Šťastný svou druhou branku v utkání a ukončil tak trápení Jindřichova Hradce. Utkání skončilo poměrem 9:5, hattrick zaznamenal Jan Matějka, čtyři body si připsal Bláha za přihrávky a Filip na své konto přidal body tři za jednu branky a dvě nahrávky.

Josef Řeháček, trenér: Začátek nám vyšel excelentně, navíc jsme spoustu šancí nedali. Soupeř byl bych řekl utlumený, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali. Zase přišla slabší chvilka, zase si hráči mysleli, že to tam padne samo a už jsme nehráli to, co jsme si řekli. Najednou to bylo 4:3 a zase byly problémy. Ve druhé třetině dal soupeř na 4:4 a teprve potom jsme to zjednodušili, znova jsme se tlačili do toho prostoru, kde padají góly a pak už jsme to zase otočili na 6:4. Potom už kluci věděli, že si nemůžou dovolit to, co v první třetině a výsledek nakonec dobrý.

Jan Matějka, autor tří branek Vrchlabí: Byly to zase nervy (smích). Sice to skončilo 9:5, ale zase ten náš začátek, když vedeme 4:1 a oni sníží na 4:3 – vypadalo to hrůzostrašně. Naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce. Dneska to pivo bude chutnat (smích). Já jsem vlastně pouze byl na konci těch gólovek, velká pochvala patří hlavně všem klukům.