HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 2:4

Proti Děčínu se vrchlabským nedařilo

21.02.2017
Poslední zápas základní části vyšel lépe děčínským Medvědům. Po první třetině, kterou vyhráli hosté, se sice HC Stadion dostal do kontaktu a dokonce vedl, ale ve třetí periodě zabrali Medvědi a dvěma brankami se zasloužili o vítězství.
36.kolo, úterý 21.2.2017, 18:00
2:4
Děčín
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček, Jandejsek, Chleborád – Procházka M., Filip (C), Šťastný, Maďar, Bláha (A), Čurda, Urban, Miškovský, Novák, Svoboda, Oppelt
Michajlov (od 42. min Lavinger) – Hříbal, Molnár (A), Chmel, Kaltenbock, Vaněk, Málek, Procházka J. – Hašek (A), Volráb, Zajan, Navarra, Oliverius (C), Zika, Vacek, Faigl, Macek, Kopta, Sýkora
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:2  Branky a nahrávky: 24. Matějček (Urban), 27. Procházka M. (Klement) – 6. Volráb (Hříbal, Hašek), 32. Faigl (Macek), 55. Hříbal (Volráb, Zajan), 59. Hašek (Macek, Molnár). Rozhodčí: Veinfurter Libor (Jaroměř) – Potůček David Mgr. (Pardubice), Špringl Radek (Kolín). Vyloučení: 8:7 + Oppelt (VRC) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 779. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4.

Do utkaní se aktivněji vrhli hosté. Hned ve 2. minutě mohl skórovat Navarra, ale Jelínek ho vychytal. Následně se musel znovu předvést proti střele Faigla. První přesilovku viděli diváci v 5. minutě na vrchlabské straně. Toho využil v čase 5:56 Daniel VOLRÁB a poslal svůj tým do vedení. Také domácí dostali k dispozici přesilovou hru. Vrchlabské pokusy ale lehce likvidovala děčínská obrana. V 11. minutě se do šance dostal Bláha, který se sám řítil na brankáře, ale dojel ho obránce a šanci mu překazil. Na druhé straně zasáhl Jelínek proti střele Navarry. Ve 12. minutě byl vyloučen vrchlabský Maďar. Tentokrát se Děčínu přesilovka nevyvedla, ačkoliv Hašek střelu vyslal. Puk však pouze přeskakoval na brankové čáře. V 15. minutě byl vyloučen hostující Zika. Vrchlabští se k velké šanci nedostali, střelu Čurdy vyrazil děčínský brankář do ochranné sítě. Ještě jedno vyloučení přišlo v 18. minutě, ale ani to hosté nevyužili a do šaten se šlo za stavu 0:1 z pohledu domácích.

Také druhá třetina začala aktivním hokeje. Ve 22. minutě střílel Čurda, odražený puk si poté převzal Bláha, ale Michajla nepřekonal. Poté přišlo vyloučení na děčínské straně. Toho využil v čase 23:50 Martin MATĚJČEK a vyrovnal skóre. Následovala další branka v děčínské brance – v čase 26:04 převzal vedení Michal PROCHÁZKA a na vrchlabském stadionu bylo hned veseleji. 28. minuta přinesla trestné střílení pro domácí. K puku se postavil faulovaný Čurda, bohužel jeho střela nad vyrážečku se minula účinkem a skóre se neměnilo. Polovina utkán přinesla vyloučení na obou stranách. Nejprve dostal trest Oppelt a následně také hostující Navarra. Vyrovnání přišlo v čase 31:21, kdy se ve vlastním oslabení trefuje Tomáš FAIGL. 33. minuta přinesla vyloučení na domácí straně. Vrchlabští se ale několikrát osvobodili. Ve 36. minutě po vyloučení Zajana mohl skórovat Filip, ale děčínský brankář sklapl betony. Na konci prostřední části ještě přišla dvě vyloučení, ale žádnému z týmu se nepodařilo vstřelit branku.

Třetí perioda už začala volněji. Ve 42. minutě se na Michajlova hnal Bláha, děčínský brankář sice zasáhl, ale při zákroku se zranil a musel vystřídat. Místo něj nastoupil Lavinger. Vyloučení hostujícího hráče branku pro Vrchlabí nepřineslo. Ve 45. minutě se HC Stadion usadil v útočném pásmu, ale kromě střely Šťastného se k ničemu nedostali. Málek na druhé straně vyzkoušel Jelínka, ale ten si se střelou poradil. Ve 48. minutě byl vyloučen domácí Čurda. Ve vlastním oslabení mohl skórovat Jandejsek, ale minul. Poté se do přečíslení dostali Novák se Svobodou, ale Novák Lavingera nepřekonal. V 50. minutě došlo k vyloučení opět na domácí straně. S oslabením se ale HC Stadion popral a byl to Filip, který se hnal na děčínského brankáře. V 51. minutě se na druhé straně vrhnul na Jelínka Vacek, ale neúspěšně. V čase 54:10 si opět vzali vedení Medvědi zásluhou Ondřeje HŘÍBALA. V 56. minutě schytal střelu Matějčka Macek. V 59. minutě Matějček nahazoval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů puk netečoval. Poté domácí zkusili hru bez brankáře. To se jim bohužel vymstilo v čase 58:24, kdy do prázdné branky dostal puk Jaroslav HAŠEK. Půl minuty před koncem třetí části se sice ke snížení dostal Čurda, ale Lavinger byl na místě a nic nedovolil. Medvědi si tak odvezli domů tři body a ukončili základní část vítězstvím.