HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 2:3
Zápasy

Pražská Kobra si odváží z Krkonoš tři body

10.02.2018
Vendula Sahánková
Hostující tým opět prokázal svoji bojovnou náladu a sebral vrchlabským tři body za výhru. Pokračuje tak série výher na soupeřově půdě. V první třetině nepadl ani jeden gól, ačkoli několik šancí by se našlo. Ve druhé třetina padlo pět gólů, bohužel pro domácí šly tři do jejich branky. Třetí třetina byla plná vyloučení, poslední tresty padly 10 vteřin před koncem. Vrchlabí tak padá na čtvrté místo v tabulce.
39.kolo, sobota 10.2.2018, 18:00
Vrchlabí
2:3
Kobra
Jelínek (Abrahám) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha, Šťastný, Moník
Bílek (Moučka) – Skočovský, Semrád, Šteiner Dom. (A), Drahorád, Verbík J., Verbík R., Ryzák – Čurda, Novák, Matějček, Tůma, Slanina (A), Chlapík, Šteiner Dav., Hlinka
Třetiny: 0:0, 2:3, 0:0  Branky a nahrávky: 31. Urban (Niko, Jirků), 31. Šťastný (Filip, Moník) – 28. Ryzák (Skočovský, Chlapík), 35. Hlinka (Chlapík, Novák), 38. Matějček (Chlapík, Skočovský). Rozhodčí: Luczków Tomáš – Bosák Petr Bc., Axman Michal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 816. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.  

Aktivněji vstoupili od zápasů hosté, ale střela Hlinky ani Chlapíka se nedostala za záda vrchlabského brankáře. První vyloučení přišlo hned ve 2. minutě na domácí straně. Ale Stadion se nedal a ve dvou ujeli jednomu pražskému hráči. Bláha měl puk na holi, ale otálel se střelou. Po naskočení Miškovského na led se do velké šance dostal domácí Šťastný, ten ale narazil na skvělý zákrok Bílka. V 6. minutě byl vyloučen pražský Slanina, ale domácí se za celou přesilovku nedostali ke střele, i když byli v útočném pásmu. V 8. minutě předvedl dobrý zákrok i Jelínek proti střele Šteinera i dorážce od Slaniny. Další akce byly k vidění v 10. minutě na obou stranách, ale obě byly neúspěšné. Kobra mohla otevřít skóre ve 12. minutě, kdy se Chlapík ocitl před prázdnou brankou, ale Jelínek vleže ještě dokázal zasáhnout. I další střela mířila na domácí brankáře. Od modré přišla střela na Bílka, kterou tečoval Urban, ale neúspěšně. Ani Šťastný nedokázal přesně zakončit. V 16. minutě stáli před Jelínkem dva hráči, jeden z nich ale tečoval puk mimo vrchlabskou branku. Ke konci třetiny se do útočného pásma dostali Pojkar, Filip a Šťastný, ale ani jeden z nich Bílka neprostřelil. V čase 19:14 byl ještě vyloučen Verbík za Kobru Praha, ale domácí přesilovou hru nevyužili.

Na začátku druhé části se do vedení mohli dostat hosté v oslabení, ale Jelínek dobře nastavil beton. Na obou stranách byly k vidění šance, ale žádná branka doposud nepadla. Miškovského teč skončila mimo branku, Jelínek poté vyrazil puk. Ve 24. minutě trefil Novák pouze tyč Jelínkovy branky. Domácím se nedařila rozehrávka a navíc byl ve 27. minutě vyloučen Šimoníček. Do tří poslal rozhodčí Vrchlabí po faulu Filipa. Toho Kobra Praha využila a v čase 27:33 vstřelil první branku utkání Marek RYZÁK. Poté se ale domácí už ubránili a navíc byl v polovině utkání vyloučen pražský Semrád. A vrchlabští dokázali vstřelit dvě branky! Nejprve v čase 30:33 vyrovnal Patrik URBAN a o 23 vteřin později už to bylo 2:1 pro domácí zásluhou Tomáše ŠŤASTNÉHO. Potom ujeli hosté 3 na 1, ale Ryzák nakonec přišel o puk. Také na druhé straně ujeli domácí 3 na 1, ale ani Bláha nebyl úspěšný. V čase 34:04 bylo znovu vyrovnáno zásluhou Filipa HLINKY, který trefil odkrytou branku. Ve 37. minutě se na Jelínka hnal Novák, ale sám skončil v brance. V čase 37:33 si Kobra Praha vzala znovu vedení – Jelínek neměl šanci proti Martinu MATĚJČKOVI. Ve 39. minutě ještě mohl přidat gól Chlapík, ale Jelínka nepřekonal.

Třetí třetina započala nepřesnou kombinací hostů. Ve 42. minutě si Bláha objel branku a snažit se prostrčit puk za Bílka. Hned nato se do šance dostal Šteiner, ale střílel z mezikruží a mimo branku Jelínka. Ve 44. minutě přišlo vyloučení na hostující straně. HC Stadionu se ale přesilová hra nedařila. Ve 47. minutě mohl vyrovnat Urban, místo toho přišlo vyloučení na straně Kobry Praha. I v oslabení ale unikl Novák a Jelínek musel zakročit. Hra 5 na 5 netrvala dlouho a byl znovu vyloučen hostující hráč. Ani tentokrát se však HC Stadion k ničemu nedostal, Kobra si poradila s oslabením dobře. Poté měli nějakou dobu puk na holích hosté, Šteiner v 53. minutě tečoval puk po nahození Verbíka, Jelínek ale zareagoval skvěle. V 55. minutě byl vyloučen Ryzák za hrubost. Niko střílel od modré čáry, ale neúspěšně. Přímo do náruče Bílka potom střílel Šťastný. V 58. minutě před Bílkem tečoval Oppelt, ale puk letěl až nad branku. Minutu před sirénou byl vyloučen Abraham a 10 vteřin před koncem došlo k současnému vyloučení Jirků a Nováka. HC Stadion tak prohrál na vlastním ledě 2:3.


Ohlasy trenérů