HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 4:2

Poslední příprava skončila vítězstvím

09.09.2016
Poslední zápas, který měl vrchlabské hokejisty připravit na novou sezonu, skončil výsledkem 4:2 pro domácí tým. Nyní už se můžeme těšit na první mistrovské utkání, které odstartuje sezonu již 14. září.
Příprava, pátek 9.9.2016, 17:30
4:2
Hronov
Abrahám (Sobotka) – Klement, Matějček, Jirků, Pokorný, Kadavý, Chleborád – Maďar, Filip "C", Šťastný, Krsek, Novák, Svoboda, Čurda, Urban, Procházka, Oppelt, Šimoníček, Bláha. Trenér: Hlaváč.
Jelínek – Petr, Fišer, Glos, Podzimek "C" – Knížek, Dudadík, Mašek, Jurča, Vítek, Mlateček, Exner, Perůtek, Meier, Franců, Štelzig, Dostál, Suk, Daldekr. Trenér: Biegl.
Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 13. Oppelt, 19. Urban (Čurda, Jirků), 36. Oppelt (Šimoníček, Bláha), 52. Bláha (Jirků, Oppelt) – 19. Dudadík (Dostál), 35. Dudadík. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

Jako první svou akci rozehráli hosté. První akci ale zastavil Klement a další rozhodčí. Poté se puku ujali vrchlabští hráči, ale Oppelt špatně rozehrál a daroval tak příležitost Hronovu. Naštěstí si Abrahám puk pohlídal pod lapačkou. První vyloučení zápasu diváci viděli ve 3. minutě. Domácí Klement sice svůj tým oslabil, nicméně Wikovu se nepodařilo si vytvořit kloudnou šanci vstřelit první branku zápasu. Ani HC Stadion ale nevyužil následnou přesilovou hru. Další vrchlabské oslabení jako by oslabením vůbec nebylo - domácí si drželi puk a nepustili hosty do ničeho. V polovině první části se pískalo trestné střílení za faul na domácího Procházku, který ale šanci v gól neproměnil. Až v čase 12:59 se diváci dočkali první branky, a to do sítě Hronova. Tomáš Oppelt zůstal osamocen před hostující brankou a nebyl pro něj problém zakončit. Domácí po brance začali tlačit, což vedlo k navýšení vedení na 2:0 - tentokrát se trefil Patrik Urban, který střílel z blízkosti. Hosté však dokázali na gól rychle odpovědět a v čase 19:00 snižoval Dudadík na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina začali oba týmy aktivně. Ani jeden se však nedostal k zakončení. Hostujícího Maška Abrahám vykryl a jistil tak vrchlabské vedení.Ve 26. minutě přišlo vyloučení vrchlabského Nováka, následoval trest také pro hronovského hráče. Ve čtyřech hráčích na obou stranách se ale nikomu nepodařilo proměnit střelu v gól, ačkoliv domácí k tomu byli velmi blízko. Rozhodčí ale neviděli puk smiřující do brány, který Jelínek pouze zpomalil a pískali nové vhazování. Následnou přesilovku domácí nevyužili, spousta přihrávek gól nedělá. V polovině utkání HC Stadion vyměnil brankáře a místo Abraháma nastoupil Sobotka. Ten si první zákrok připsal ve 33. minutě. Další dva slepené góly viděli diváci v čase 34:53 a 35:43. Prvním byla branka do sítě vrchlabského Sobotky, kterou vstřelil opět Dudadík. Vrchlabí se však vzápětí opět ujalo vedení gólem Tomáše Oppelta, který byl sám před brankou a Jelínek neměl šanci. Konec druhé části už se jen dohrával.

Začátek třetí části nezačal dobře pro Vrchlabí, vyloučení Klementa ale nepřineslo kýžený efekt. Ve 45. minutě zahrozil Oppelt, Jelínek ale využil svůj beton a vyrazil puk ven. Ani několik vyloučení neovlivnilo stav zápasu. Domácí si ale vytvořili tlak, který vyústil v čase 51:47 brankou z hokejky Tomáše Bláhy, který tak navýšil vedení HC Stadionu o dvě branky. Hosté na chvíli ztratili koncentraci, jeden z hráčů nahrál na hůl Jirků, který nakonec nevystřelil a raději puk podržel. V 58. minutě to mohlo být již o tři góly, již zmíněný Jirků ale špatně trefil puk. Do konce zápasu se nic zásadního neudálo a HC Stadion Vrchlabí tak zvítězil nad Wikovem Hronov 4:2.