HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vsetín - Vrchlabí 5:2

Po vítězné první třetině nakonec Vsetín bere druhý bod v sérii

23.03.2021
Ač to dnes vypadalo po první části nadějně po brankách Urbana a Koffera, nakonec si Vsetín připisuje druhou výhru v sérii. Prostřední část totiž jasně ovládli domácí hráči, kteří vstřelili tři branky a využili přesilovou hru. V poslední třetině se trefil Klímka a do prázdné branky poslal puk Berger.
ČF3, úterý 23.3.2021, 17:30
Vsetín
5:2
Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, Babka, Vítek.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C), T. Jelínek – Koffer, T. Zeman, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Chrtek, Formánek.
Třetiny: 0:2, 3:0, 2:0  Branky a nahrávky: 30. Klímek (Kucharczyk, R. Půček), 31. Babka (Smetana, Ondračka), 38. A. Zeman (R. Vlach, Ondračka), 51. Klímek (Smetana, R. Půček), 59. Berger (Štach) – 12. Urban (Niko), 15. Koffer (T. Zeman, Chalupa). Rozhodčí: Jaroš, Micka – Flegl, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2.

Machač se chopil puku a ujel s ním do útočného pásma, ale tam narazil na domácího obránce. Ve 3. minutě byl Vsetín blízko gólu. Březina našel Gorčíka, kterého si ale Soukup pohlídal. Urban tečoval puk po nahození Mrni, Málek nevěděl, kde je puk. Domácí Zeman se pokusil dostat puk za záda Soukupa, ale hosté posunuli hru do středního pásma. V 10. minutě přišlo první vyloučení zápasu, a to na domácí straně. V poslední vteřině Vrchlabí využilo přesilovou hru a v čase 11:07 prostřelil brankáře Málka Patrik URBAN. Ve 14. minutě byl znovu vyloučen vsetínský hráč, a i tentokrát byl HC Stadion úspěšný ve využití přesilové hry. V čase 14:14 dorážel puk do branky Filip KOFFER a kotouč zapadl za Málkova záda. Také na vrchlabské straně se vylučovalo, na dvě si šel na trestnou lavici sednout Kajínek. Zeman v 17. minutě trefil pouze vrchlabskou konstrukci. Jenáčkovo nahození skončilo mimo vrchlabskou branku.

Hostům se dlouho nedařilo dostat se k puku, až po necelých dvou minutách mohli kotouč vyvést a vystřídat. Ve 25. minutě mělo Vrchlabí velké štěstí. Zeman se projel po útočném pásmu, nahrál Bergerovi, ale ten nedokázal puk dostat do prázdné branky. Následovalo vyloučení na straně HC Stadionu. Ani druhou přesilovou hru ale Valaši nevyužili, i když se ke střele v 27. minutě dostal domácí Vítek. Soukup puk pouze vyrazil na Babku, ten ho ale nezpracoval a netrefil odkrytou branku. Ve 28. minutě dostal šanci Březina, ale jeho dorážka gólem neskončila. V čase 29:52 snížil na rozdíl jedné branky Daniel KLÍMEK, který trefil otevřený prostor Soukupovy branky. Netrvalo dlouho a přišlo vyrovnání. V čase 30:46 se to povedlo Jakubu BABKOVI, který zužitkoval nahození Smetany. Ve 33. minutě byl vyloučen vsetínský Vlach. Domácí se ale dostali do velké šance ve vlastním oslabení. Ve 36. minutě se Soukupa snažil překonat Pechanec, vrchlabský brankář si mezeru mezi betony pohlídal a podržel svůj tým. Ve 38. minutě byl vyloučen vrchlabský Zeman a v čase 37:47 si vzal Vsetín vedení na svou stranu. Zásluhou Adama ZEMANA, který puk poslal do rohu branky tak šli do šaten spokojenější domácí hráči. Březina se dostal do útočného pásma, dokonce se mu povedlo vystřelit, Soukup puk jen vyrazil, ale ani Gorčík nebyl úspěšný. Na druhé straně mohl skórovat Machač, ale Málek předvedl skvělý zákrok.

Hned na začátku třetí části byl ve velké šanci Jenáček, který pálil z pravého kruhu. Vsetín svíral hosty v obranném pásmu, HC Stadion se dokázal osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění. Ve 44. minutě se Vlach dokázal dostat až před Soukupa, ten jeho pokus zastavil, ale připravený byl Štach a trefil tyčku. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Jirků. Vrchlabí již bylo kompletní, když byl znovu vyloučen hostující hráč. Kucharczyk se dostal k dorážce po střele Klímka, a opět byla slyšet branková konstrukce. Vsetínská rozehrávka nebyla přesná, toho se snažil využít Koffer, ale jeho střela byla z velkého úhlu. V 50. minutě poslal Štach přihrávku Březinovi, ten puk ještě poslal Vlachovi, ale jejich pokus zastavil Soukup. V čase 50:30 Vsetín odskočil o dvě branky. Soukup sice vyzrál na Smetanu i střelu od Půčka, ale nestačil na dorážku od Daniela KLÍMKA. Vrchlabí se po této brance snažilo hru trochu otevřít. Vsetín byl ale při chuti a rozhodně nechtěl ponechat nic náhodě. Často se dostal do útočného pásma a vymýšlel kombinace. V 54. minutě Berger poslal puk Kucharczykovi, který vystřelil a dokonce dorážel. Vyloučení na vrchlabské straně přišlo v 56. minutě a Vlach mohl navýšit náskok Vsetína. Z pozice mezi kruhy ale Soukupa nepřekonal. Vsetín se držel v útočném pásmu, Štach nahazoval před branku, další střelu od Bartka dorážel Půček. V 59. minutě byl ještě vyloučen domácí Hořanský a Vrchlabí poté zkusilo hru v šesti hráčích. V čase 58:29 ale Vsetín vstřelit pátou branku zápasu. Vrchlabí se nestihlo ani postavit do formace v útočném pásmu a po vyhraném vhazování se k puku dostal Jan BERGER, který trefil prázdnou klec.

Trenéři Václav Baďouček a Jan Srdínko po utkání Vsetín - Vrchlabí 5:2