HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Pardubice 0:5

Pardubice odjely s vysokou výhrou

03.09.2021
Další přátelský zápas se odehrál na vrchlabském ledě, a to zrovna proti Pardubicím, se kterými klub spolupracuje. Bohužel se HC Stadion ani jednou neprosadil, zatímco soupeř vstřelil dokonce pět gólů. V zápase došlo jen ke čtyřem vyloučením.
přát., pátek 3.9.2021, 18:00
0:5
Pardubice
Soukup (Štěpánek) – Linhart (C), Jelínek, Kajínek, Oliva, Voženílek, Nedbal, Kynčl T., Kynčl J. – Heřman (A), Urban, Pochobradský – Matýs, Kaut (A), Mrňa – Chalupa, Chrtek, Zeman – Machač, Duchan, Kloz
Frodl (41.Borovička) – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Nakládal (C), Vála, Kolář (A), Hrádek – Kousal, Paulovič, Camara – Hecl, Musil, Blümel – Říčka, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík
Třetiny: 0:2, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 11. Camara (Paulovič), 20. Zdráhal (Mikuš, Kousal), 34. Roman (Cienciala, Nakládal), 48. Hecl (Camara), 54. Mikuš (Paulovič, Camara). Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Lučan. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5.

Na buly zvítězilo Dynamo, ale vrchlabští hráči měli puk na holi daleko více. Soukup si poprvé sáhnul na puk až ve třetí minutě. Pochobradský se snažil z útočného pásma střílet, ale puk byl sražen do rohu. V 5. minutě se na druhé straně pokusil o branku Blüml, ale Soukup byl na správném místě včas. Urbanův pokus byl vyražen, na druhé straně nebyl úspěšný Zdráhal. V 10. minutě už to mohlo být 1:0 pro Vrchlabí, ale Machač byl bráněn Hrádkem. Na druhé straně ale gól padl, a to v čase 10:37 z hole Anthonyho CAMARY, který se trefil nad Soukupovu lapačku. Pardubice mohly přidat druhou branku vzápětí, ale Soukup byl tentokrát pozorný. Ani Říčkův pokus neskončil za jeho zády. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí hráči, Ciencala mohl výhodu využít o minutu později. Camara se dostal až před vrchlabského brankáře, ten musel zasahovat ještě proti pokusu od Blümela. Další vyloučení bylo tentokrát na straně Dynama. V 19. minutě byl vyloučen Kolář, Pochobradský měl gól na holi. Následně si šel odpočinout vrchlabský Kaut. V čase 19:30 přidal druhou branku Pardubic Jan ZDRÁHAL, puk totiž neudržel Soukup v lapačce.

Oba týmy již byly kompletní, když se Soukupa rozhodl prověřit Blümel, následovaný Robertsonem. Ve 24. minutě přišlo další vyloučení na hostující straně, HC Stadion se ale k ničemu nedostal. Ve 28. minutě se dostal do zakončení znovu Blümel, ale Soukupa nepřekvapil. Pardubice měly často puk na holi a nepustili k němu žádného vrchlabského soupeře. V čase 33:02 se hostům povedlo zvýšit na 3:0. Ujeli dva na jednoho a tuto výhodu využil Ondřej ROMAN. Frodl následně odjel na střídačku, ale po chvíli se znovu vrátil do branky a hra mohla pokračovat. Ve 36. minutě předvedl skvělý zákrok Soukup proti Kousalovi a jeho střele z levého kruhu. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat – Chalupa si s brankářem trochu pohrál, následně se na Soukupa vrhnul hostující hráč. Vrchlabský gólman musel zasahovat také proti střele Ciencaly.

Na začátku třetí třetiny se u hostů vystřídali brankáři – místo Frodla nastoupil Borovička. Chalupa mohl brankou potrestat Koláře, ale Borovičku nepřekonal. Ve 45. minutě puk poskakoval před Soukupem, ale žádná teč puk do branky neposunula. Diváci mohli vidět několik nepřesných přihrávek, nakonec se ale Pardubice dostaly do hry a v čase 47:54 do prázdné branky skóroval Marek HECL. Domácím se stále nedařilo usadit se v útočném pásmu a vymyslet recept na Borovičku. Na druhé straně se musel v 52. minutě otáčet Soukup, zakončení od Blümla bylo překvapivé. Hosté se ale do brankové příležitosti nehrnuli a měli zápas pod kontrolou. Pátou branku navíc přidal v čase 53:37 Juraj MIKUŠ. Duchan měl gól na holi v 56. minutě, ale nakonec se zápas jen dohrál a Pardubice domů odjely s výhrou 5:0.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí):
Za nás to byl těžký intenzivní zápas se soupeřem, který je opravdu herně vyspělý a sebevědomý. U některých našich mladších hráčů to sebevědomí dnes kolísalo. První třetina byla za nás ještě relativně dobrá, i když s dvěma góly, ale fajn. Pak v té druhé třetině to byla trošku taková škola a ve třetí třetině dal soupeř další hezké góly… Byl to odbojovaný zápas, za mě kluci rozhodně ostudu neudělali a můžeme se z těchto věcí poučit. Teprve teď přijdou soupeři, se kterými bychom chtěli přesně produkovat takový sebevědomý výkon jako tady dnes předvedly Pardubice. Měli jsme dobré i špatné úseky, ale myslím si, že si to fanoušci užili a my také, takže to byl hezký zápas.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice):
Na naší straně panuje spokojenost, kluci přistoupili k utkání velice dobře. Měli jsme dobrý pohyb, hráli hezky kombinačně, dali pěkné góly. Utkání se divákům muselo líbit.