HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 5:1

Medvědi odjíždí s prázdnou

04.01.2023
Jan Přikryl
Do dalšího utkání, ale již v novém roce nastoupil domácí HC Stadion proti Děčínu. Utkání bylo od začátku v režii domácích, kteří otevřeli skóre zásluhou Bláhy v oslabení. Ve druhé třetině navýšil vedení domácích opět Bláha a poté Šlaicher. Následně snížil za hosty David Tůma. Domácím vrátil zpět tří brankové vedení Sýkora. Ve třetí třetině padla již jen jediná branka a to opět do hostující sítě, když se prosadil Krsek.
28.kolo, středa 4.1.2023, 18:00
5:1
Děčín
Vacek (Krinwald) – Kynčl, Bendík (A), Kerekanič, Sýkora, Fiala, Duran, Horáček – Moník, Chrtek (C), Chalupa, Krsek, Kozák, Cerman, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher
Skokan (Lavinger) – Loukota (C), Kaltenböck, Charvát, Mikulec, Černohorský, Brož, Kučera – Macek, Pšenička, T. Nezbeda, Hruška, D. Tůma, L. Nezbeda, J. Tůma, Nowák
Třetiny: 1:0, 3:1, 1:0  Branky a nahrávky: 13. Bláha (Sýkora), 26. Bláha (Chalupa, Kerekanič), 31. Šlaicher (Cerman), 38. Sýkora, 57. Krsek (Sýkora) – 35. D. Tůma. Rozhodčí: Bernat – Jiruška, Hofman. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 656. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1

Do zápasu lépe vstoupili domácí, hned v první minutě nejdříve nedal Bláha tutovku, poté se ve velké šanci netrefil ani Šlaicher. Už o chvilku později se domácí fanoušci radovali, ale Filip Moník trefil pouze tyč Skokanovi branky. Ve 13. minutě dostali děčínští šanci v podobě přesilové hry, ale byli to domácí, kteří v ní udeřili. Bláha se dostal k puku, na levé straně hřiště projel tři obránce a pohrál si se Skokanem v bráně - 1:0. Nic zajímavého už první třetina nenabídla.

Do druhé části vstoupili lépe hosté a po sporné situaci mohli stav vyrovnat. Rozhodčí však gól neuznal a tak ve 26. minutě ,po pěkné přihrávce Chalupy, dal svůj druhý gól v zápase Bláha - 2:0. Děčín poté stupňoval svůj tlak. V přesilové hře mohl snížit Tomáš Nezbeda, Vacek pro něj ale měl připravenou pouze lapačku. V 31. minutě se nejlépe na brankovišti zorientoval Šlaicher - 3:0. Poté měl zase dost práce Vacek. Ve 35. minutě si bohužel neporadil s nájezdem Tůmy, který puk pověsil pod víko - 3:1. Dvě minuty na to mohl Charvát snížit na rozdíl jedné branky, ale Vacek byl proti. V následné přesilové hře udeřili horalé. Po ose Bláha - Krsek - Sýkora, měl poslední jmenovaný už snadnou práci uklidit puk do odkryté klece - 4:1.

Třetí třetina byla ze začátku dost opatrná, Vrchlabí už se nikam nehnalo a čekalo na své příležitosti. Jedna z nich přišla v přesilové hře, kdy Chrtek krásnou nahrávkou vybídnul Tatara, ale ani on, ani o pár minut později v nadějné příležitosti Sýkora, Skokana nepřekonal. V půlce třetiny zahrozil Děčínský Nowák, ale Vacek měl připravený svůj beton. Následně si Vacek poradil i s ránou Nezbedy. Poté to byli zase domácí, kdo udeřil. V 57. minutě stanovil, po hezké akci, Krsekskóre zápasu na konečné - 5:1. V zápase už se dále nic nestalo. Vrchlabí tak bere v prvním zápase nového roku důležité 3 body do tabulky a zajistilo si místo v nadstavbové části, tím pádem i v play off.

Obránce David Sýkora:
Důležité 3 body pro tým. Chtěli jsme hrát lepší, aktivnější hokej, ale ubojovali jsme výhru a to je nejdůležitější.