HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Litoměřice 1:3

Litoměřice prodlužují sérii, Vrchlabí na domácím ledě bez bodů

07.12.2021
Druhý domácí zápas se tentokrát Vrchlabí nepovedl. Jedinou branku Vrchlabí v zápase vstřelil Kaut, do domácí sítě ale padly góly hned tři. Vrchlabí si tak nepřipsalo třetí výhru za sebou, zatímco Litoměřice poskočily na první místo před Třebíč.
27.kolo, úterý 7.12.2021, 18:00
1:3
HC Litoměřice
J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Kynčl, J. Zdráhal, Bučko, Nedbal, Oliva, M. Voženílek – Koffer, Chrtek, Heřman (A) – M. Machač, T. Kaut (C), Tyurin – Matýs, P. Urban (A), Mrňa – D. Chalupa, T. Zeman, L. Kučera.
Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Pinkas, Výtisk (C), J. Holý (A), Klikorka, Černohorský, Kottek – Válek, R. Přikryl, Routa – Martin Procházka, O. Procházka, J. Jícha – Koláček, T. Urban, Smola – Rouha, Pajer.
Třetiny: 0:2, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 57. T. Kaut (Nedbal, Mrňa) – 2. J. Jícha (Klikorka), 16. Kottek (Martin Procházka, O. Procházka), 38. O. Procházka (Klikorka, Martin Procházka). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kotlík, Horažďovský. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 447. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3.

Hned v úvodu vystrčili růžky hostující hráči. V čase 1:44 totiž skóroval Jiří JÍCHA, který předvedl skvělou samostatnou akci a Soukup na něj nestačil. Litoměřice pak byly hodně při chuti, Výtisk ale trefil pouze betony Soukupa, na druhé straně musel zasahovat také Král proti střele od Bučka. V 9. minutě se ukázalo Vrchlabí, Kautův pokus se jen odrazil od mantinelu, na brankovišti čekal Machač, puk ale skončil pouze na betonech brankáře. Ve 12. minutě přišlo první vyloučení, a to na domácí straně. Domácí se dobře bránili a početní výhodě branka nepadla. Patrik Urban pak střílel na Krále, ale ten puk chytil do lapačky. V 16. minutě se v šanci ocitnul Mrňa, ale přestřelil. A byly to znovu Litoměřice, kdo vstřelil branku. V čase 15:31 střílel Marcel KOTTEK od modré čáry, Soukup puk vůbec neviděl. Na druhé straně byl znovu v šanci Mrňa, tentokrát musel Král zasáhnout ramenem. Ještě před sirénou zasahoval Soukup proti Holému.

Koffer hned po několika vteřinách hry ohrozil Krále, který puk vyrazil betonem. Mrňa znovu ve velké šanci, vypadalo to, že dnes proti Králi nemá svůj den. Na druhé straně získal puk Výtisk, který ale střílel přímo do gólmana Vrchlabí. Ve 25. minutě to byl znovu Koffer, který se ocitnul před Králem, tentokrát hostující brankář vytáhnul svůj beton. Ve 29. minutě byl vyloučen také hostující hráč. Kaut by v dobré palebné pozici, ale puk skončil v ochranné síti. Ani tato přesilová hra nebyla využita. Poté se jen střídaly pokusy na obou stranách. Ve 37. minutě byl v dobré pozici Kaut, ale minul branku. V čase 37:06 vedly Litoměřice již o tři branky. Autorem byl Ondřej PROCHÁZKA, který Soukupa prostřelil. Snížit mohl na konci třetiny Patrik Urban, ale ten trefil pouze hostujícího brankáře, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.

Soukup musel několikrát zasahovat zkraje třetí části. Ondřej Procházka ale našel jen jeho lapačku, následně přišlo vyloučení na straně HC Stadionu Vrchlabí. Přesilová hra se hostům nedařila, navíc došlo k vyloučení jejich hráče. Ani domácím se ale početní výhoda nedařila, Matýs ani Kaut úspěšní nebyli. Ve 47. minutě byl Černohorský tváří v tvář Soukupovi, ten naštěstí jeho pokus vyrazil do rohu. Poté měl Oliva před sebou prázdnou branku, ale trefil pouze obránce, který ji bránil. Následně se roztrhl pytel s akcemi, nejdříve to byl Bučko, který ale mířil vedle, následoval ho Patrik Urban, který chtěl využít mezeru mezi betony. Nikdo ale nestál kolem branky na následnou dorážku. V 54. minutě byl vyloučen hostující Výtisk. Ani tentokrát se domácí neprosadili, v 56. minutě navíc musel zasahovat Soukup, který stál proti Tomáši Urbanovi. Poté byli současně vyloučení Heřman a Černohorský. V čase 56:52 se konečně prosadilo také Vrchlabí, kdy puk dorážel do branky Tomáš KAUT. Domácí to pak zkoušeli v šesti hráčích, následně přišlo vyloučení hostů. Vrchlabí si vzalo oddechový čas, po kterém následovalo několik rychlých akcí. Proti Patriku Urbanovi zasahoval Král, stejně tak i proti Heřmanovi. Klikorka ještě ke konci třetiny schytal ránu do obličeje, od střílejícího Kajínka. Tjurin pak měl ještě prázdnou branku, ale minul cíl.