HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 6:2

Krkonošské derby ovládlo Vrchlabí

20.12.2014
Sobotní 20. kolo II. hokejové ligy bylo ve Vrchlabí ve znamení krkonošského derby, ve kterém HC Stadion přivítal na svém ledě Draky z Trutnova. Po první třetině, kterou domácí vyhráli 2:0, ve druhé přidali další čtyři branky. Trutnov dokázal odpovědět pouze dvakrát, a tak z Vrchlabí odjížděl bez bodu. Dva góly si připsal Tomáš Šťastný.
20.kolo, sobota 20.12.2014, 18:00
6:2
Trutnov
Neužil (56. Sobotka) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec "C", Filip, Šťastný, Vlach, Bláha, Matějka, Jirků, Urban, Fořt, Oppelt, Srnský, Marks
Čáp (35. Kukin) – Vácha, Škvor, Dufek, Voženílek, Karlík, Junek, Chaloupka, Souček – Kozák, Veselý, Šimoníček, Březina, Poulíček, Janoušek, Luštinec "C", Koutník, Chytráček, Smékal, Perutek, Svoboda
Třetiny: 2:0, 4:1, 0:1  Branky a nahrávky: 8. Filip (Lenoch), 19. Jirků (Fořt), 22. Šťastný (Filip, Jakubec), 31. Matějka (Skočovský), 35. Skočovský (Vlach), 35. Šťastný (Lenoch, Filip) – 25. Perutek (Junek, Chytráček), 60. Veselý (Luštinec). Rozhodčí: Kareš – Hurita, Urupčík. Vyloučení: 11:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2197. Průběh utkání: 2:0, 6:1, 6:2.

První třetina začala vyloučením hostujícího Junka. Vrchlabským se ale přesilovka nevyvedla a nedokázali ji využít, ačkoliv několik ran na Čápa vyslali. Také Neužil dostal příležitost si zachytat po střele Poulíčka. Jeho další pokus už byl nebezpečnější, ale vrchlabský brankář betonem střelu vyrazil. V osmé minutě jsme viděli vyloučení na obou stranách za hrubost. A ve čtyřech hráčích se HC Stadionu podařilo vstřelit první branku utkání – v čase 7:40 se puk dostal k Martinu Filipovi, který neměl problém puk dopravit do prázdné branky. Domácí branka nabudila, ale ani Draci nezůstali pasivní, diváci mohli vidět hokej z jedné strany na druhou. Ve 13. minutě domácí Vlach netrefil branku z mezikruží a následovalo vyloučení vrchlabského Matějky. Už se zdálo, že přesilovku využijí a srovnají stav na 1:1, ale branka nebyla uznána z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Další vyloučení na sebe nenechala dlouho čekat, v početní převaze mohl skórovat Trutnov, a v čase 16:00 dokonce dostal možnost dvojnásobné přesilovky. HC Stadion naštěstí toto oslabení ustál, ačkoliv do velké šance se dostal Veselý. V 19. minutě se znovu rozjásala celá aréna – na 2:0 zvyšoval střelou nad beton Tomáš Jirků, což se nelíbilo trutnovským fanouškům, kvůli kterým musela být hra přerušena. Do šaten se odcházelo za stavu 2:0 pro domácí HC Stadion.

Druhá část začalo k radosti domácích hráčů i fanoušků trefou osamoceného Tomáše Šťastného, který zvyšoval už na 3:0. Vyloučení trutnovského Chytráčka Vrchlabí nepotrestalo, zato Draci v čase 24:12 snižovali na 3:1. O branku se postaral Vojtěch Perutek trefou mezi betony Neužila. V polovině zápasu si šel odpočinout na trestnou domácí Urban, ale Vrchlabí nejenže toto oslabení ustálo, navíc půl minuty před koncem trestu Jan Matějka zasunul odražený puk do branky a zvyšoval již na 4:1. Hned poté následovalo další vyloučení HC Stadionu, ale trutnovští opět promarnili možnost snížit, domácí se úspěšně ubránili. Vrchlabský Hlaváč se dostal do velké šance, kdy zůstal sám před brankářem Čápem, ten ale střelu vyrazil betonem. Následovaly však dvě rychlé branky, které tento neúspěšný pokus odčinily. V čase 34:24 se za HC Stadion trefil k pravé tyči David Skočovský, o půl minuty později to bylo již 6:1 díky brance Tomáše Šťastného, který si tak připsal druhý gól v utkání. Stadion byl na nohou a hostujícího brankáře Čápa nahradil Kukin. Do konce druhé třetiny jsme již branku neviděli, žádná ze střel nebyla nebezpečná a domácí tak měli solidní náskok pěti branek.

Ve třetí třetině jsme se dozvěděli počet diváků, který předčil očekávání, téměř 2200 fanoušků zajímalo sobotní krkonošské derby. Ve 42. minutě byl vyloučen domácí Bláha, současně s ním také trutnovský hráč. Jen co byla obě mužstva v plném počtu, následovalo vyloučení dalšího trutnovského hráče a domácí tak měli k dispozici přesilovku a možnost navýšit svůj náskok. Všechny rány ale mířily mimo hostující branku. Další příležitost dostali Draci o chvíli později, a znovu to byla dvojnásobná přesilovka, trvající celé dvě minuty. Trutnov zkoušel kombinovat před Neužilovou brankou, ale domácí se statečně ubránili. Poté se hra přerušila kvůli trutnovským fanouškům, kteří pohazovali na ledovou plochu malé papírky a další předměty. Po chvíli hra mohla pokračovat, a do šance se dostal Jirků, který trutnovského brankáře neoblafnul. Osm minut před koncem třetí části se opět přerušovalo, trutnovský Chytráček sám jel domluvit svým fanouškům, kterým se průběh zápasu evidentně nelíbil. Po několika minutách se opět mohlo pokračovat. V 54. Minutě byl vyloučen vrchlabský Vlach, toho chtěl využít Poulíček, ale i když byl před brankou zcela sám, nedostal se ke střele a skóre se neměnilo. Čtyři minuty před koncem také HC Stadion vystřídal brankáře – Neužila nahradil Jakub Sobotka. Daniel Vlach mohl pár minut před koncem navýšit stav utkání, ale Kukin vystrčil beton a nedal mu šanci. Stav utkání zkorigoval půl minuty před koncem trutnovský Tomáš Veselý, který zařídil druhou branku svého týmu, a také to byla poslední branka, kterou mohli diváci v tomto zápase vidět. Vrchlabí zvítězilo poměrem 6:2, tři body zůstaly doma a Trutnov z druhého vzájemného utkání odjížděl s prázdnou.

Radovan Biegl (asistent trenéra HC BAK Trutnov): První třetina i přes prohru 2:0 byla celkem podle našich představ. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Nedali jsme gól. Když už jsme ho dali, tak nebyl uznaný. Od druhé třetiny na hřišti existovalo jedno mužstvo. Nepochopitelné chyby v obranné činnosti nás stály lepší výsledek. Závěrečná třetina se jenom dohrávala. Naší špatnou hrou v obraně jsme připravili hokejistům Vrchlabí a i fanouškům vánoční dárek. Nezbývá než sportovně pogratulovat soupeři.

Josef Řeháček (trenér HC Stadion Vrchlabí):

K utkání: Derby. Nádherná atmosféra. Začátek byl trošku nervózní, ale potom jsme dali postupně tři branky, hra se uklidnila. Ale hlavně od druhé třetiny jsme k tomu přistoupili trošku jinak. Nám se nedařilo napadání, chodili rychle nahoru, dlouhá přihrávka a dostávali se do nebezpečných šancí. Dobře zachytal gólman. Před druhou třetinou jsme si něco řekli, zatáhli jsme se. Dobře jsme ubránili dvě přesilovky pět na tři. Sice nám dali na 3:1, ale měli jsme už utkání ve vlastní režii, padaly nám tam góly. Zápas se od stavu 6:1 dohrával. Chtěli jsme hlavně, aby se dohrál.

K Sobotkovi v brance: Měli jsme to naplánovaný. Chodí teďka s námi na led, je to naše dvojka. Abrahám je dlouhodobě zraněný. Seznámí se s tou atmosférou a s tím napětím. Gól na 6:2 rozhodně nebyl jeho. Hráč sám před brankou. Naopak tam byly dva těžké momenty. Jednou střela nebyla vůbec vidět. Potřebujeme, aby se zapojoval do zápasu.

Tomáš Šťastný (#97): Po tom, co jsem se spíše trápil s Jindřicháčem (Jindřichův Hradec pozn. red.), tak dvě branky dobrý. Byl to podle mě jasný debakl na hřišti i v hledišti. Zlomový bod utkání byl podle mého ve druhé třetině, kdy nám to tam napadalo rychle za sebou. Chtěli jsme utkání hlavně dohrát, nechtěli jsme žádnou kontumaci, ani aby se říkalo, že se to nedohrálo. Případný nápor ve třetí třetině jim pokazili vlastní fanoušci, ale pravděpodobně by stejně nic neuhráli.