HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec n. N. 2:4

Jablonec ve Vrchlabí vybojoval mečbol

07.03.2016
Marek Komárek
Třetí utkání série přineslo opět dlouhé čekání na první branku. Tu na rozdíl od čtvrtka vstřelili Vlci. Domácí celé klání pouze dotahovali a na góly Nevyhoštěného a Pilaře už nedokázali odpovědět. Nic na porážce nezměnil ani drtivý tlak v přesilovce, kdy pouze dva hostující hráči měli k dispozici hokejku. Vlci tak vybojovali pro středeční klání na jejich ledě mečbol.
3.kolo, pondělí 7.3.2016, 18:00
2:4
Jablonec n. N.
Jelínek (Abrahám) – Lenoch, Klement, Jebavý, Kadavý, Jandejsek, Hejda, Matějíček – Blažej, Maďar, Filip, Šťastný, Matějka, Urban, Šimoníček, Procházka, Jirků, Bláha, Oppelt, Vacek, Srnský
Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec, Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Homolka, Hric, Šulc, Tondr, Bříška
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:3  Branky a nahrávky: 40. Procházka (Filip, Jirků), 47. Bláha (Procházka) – 32. Mulač (Pavlů), 45. Bříška (Tondr), 47. Nevyhoštěný (Demel, Mulač), 53. Pilař (Petrmichl). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Žídek. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1228. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a první třetina byla spíše v jejich režii. Hráli více před brankou soupeře a dostávali se do mnohem zajímavějších šancí. Hráči HC Stadion však žádnou ze solidních možností na otevření skóre nedokázali proměnit a často mířili mimo, nebo si s jejich pokusy věděl rady strážce hostující branky Jiří Stejskal. Ten si už v první periodě připsal několik vynikajících zákroků. I hostující hráči si však ve svých šancích vylámali zuby na brankáři a párkrát se zaskvěl i domácí Jelínek. Oba týmy měly během první periody k dispozici první přesilové hry, ale ani v jednom případě se přesilovky nevydařily. Týmy se nedokázaly dostat na delší dobu do útočného pásma a kotouč vždy brzy od branky dlouhými výhozy odklízela obrana. Diváci tak měli možnost i ve třetím vzájemném duelu v play-off vidět bezbrankovou první třetinu.

Druhá část hry už byla pro fanoušky, kteří se v ní dočkali dvou branek, o něco zajímavější. Už od začátku bylo k vidění několik vyloučení. Nutno však dodat, že se hostující hráči od prvního zápasu prezentují často velmi teatrálními výkony, které bohužel tentokrát hrubě ovlivnily chod celého utkání. Rozhodčí i hráči Vlků to tak od domácích fanoušků celý zápas pěkně schytávali. V první polovině utkání přišla tři vyloučení, ale žádné z nich opět nebylo potrestáno a skóre zůstávalo i nadále smírné. Ve 31. minutě byl ale opětovně vyloučen Matějček a z domácích tribun se zase začalo pískat. Tuto přesilovou výhodu už hosté dokázali zužitkovat a ujali se vedení 0:1 po brance Mulače, který tvrdou umístěnou ranou jako první dokázal rozvlnit brankovou síť. Po obdrženém gólu dostali domácí dvě příležitosti na srovnání skóre v podobě přesilovek. První sice pro horaly úspěšně neskončila, ale ve druhé z nich udeřili a vyrovnání se dočkali dvě sekundy před koncem druhé třetiny. Po Filipově nahrávce stihl na poslední chvíli vypálit Michal Procházka a jeho povedená rána pod horní tyč vyrovnala napínavé klání.

Do závěrečné periody šly oba týmy se stejnými šancemi. Hned v páté minutě se bohužel Filipovi nepovedla zbytečná zadovka a doslova namazal hostujícím forvardů. Ti se následně ocitli dva před bezmocným Jelínkem, se kterým si už pohráli jak kočky s myší. Po Tondrově nahrávce zakončoval střelec hattricku z posledního zápasu Kamil Bříška a Vlci se opět ujali vedení. Na nepříznivý začátek poslední třetiny však dokázali krkonošští hráči skvěle zareagovat, když vyrovnávací gól vsítil Tomáš Bláha – 2:2. Od Bláhovy branky ale uběhlo jen něco málo přes půl minuty a už bylo zase vše jinak. Třetí jabloneckou trefu a zároveň i rozhodující gól celého utkání vstřelil bývalý Vrchlabák Michal Nevyhoštěný. V 51. Minutě byl navíc za nedovolené bránění vyloučen Jiří Šimoníček, který velmi emotivně vyjadřoval nesouhlas s dvouminutovým trestem, který mu byl uložen za nedovolené bránění. Stejně to evidentně cítil i celý stadion s výjimkou té hrstky jabloneckých fanoušků, kteří přijeli svůj tým do Vrchlabí podpořit. Opakovala se tak prakticky totožná situace z druhé třetiny. Na ledě opět velmi dlouho ležel jeden z hráčů Jablonce, který se však po delší době bez problému zvedl a nadále pokračoval ve hře! V přesilovce hosté bohužel dokázali navýšit vedení a Pilař z bezprostřední vzdálenosti upravil na konečných 2:4. Skóre se nakonec i přes závěrečný vrchlabský tlak neměnilo a Vrchlabí tak musí v Jablonci poprvé v sezóně zvítězit a zachovat si tak naději na postup ze čtvrtfinále.

Petr Hlaváč: Dnešní zápas jsme nezvládli, hlavně v hlavách. V první třetině jsme nevyužili nějaké šance, kluci si přestali věřit v koncovce, situace jsme začali řešit komplikovaně a to na takového gólmana, jako je Stejskal, nestačí. V obraně jsme dělali velké chyby, paradoxně když jsme měli puk pod kontrolou, a tím soupeře neustále dostávali do hry. Nemůže se stát, že vyrovnáme a za půl minuty dostaneme další gól. To nás zabilo, pak už to byla křeč. Ve středu musíme a eventuálně v pátek taky. Jsme jako šelma zahnaná do kouta a ta, jak víte, je nebezpečná, my ještě kousat budeme. Věřte nám, přijeďte nás prosím povzbudit. Děkuji.