HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 1:2

I sedmá příprava dopadla na výbornou

14.09.2022
HC Stadion Vrchlabí je v letošní přípravě naprosto famózní. V sedmi zápasech si dokázal poradit s pěti soupeři. Ve středečním zápase to byli Medvědi z Děčína, kteří padli. Vrchlabí od nich odjelo s výsledkem 2:1 a příští týden už se začne naostro.
přát., středa 14.9.2022, 18:00
Děčín
1:2
Lavinger (Kácha) – Brož, Loukota, Kučera, Charvát, Starý, Košař – Faigl, D. Tůma, Trávníček – Zajan, L. Nezbeda, T. Nezbeda – Macek, Fojt, Volráb, J. Tůma
Krinwald (Holubec) – Fiala, Perička, Duran, Bendík, Voňka, Kynčl, Oborník – Moník, Urban, Poppel – Bláha, Chrtek, Hlaváč – Šlaicher, Duchan, Jirků – Krsek, Tatar, Cerman
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 7. Faigl (Brož, Charvát) – 20. Bláha (Hlaváč), 57. Poppel (Moník, Urban). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Úvod patřil více hostům, kteří se dostali až před gólmana. Ve středním pásmu pak ve třetí minutě ale rychlost nabral Volráb, který sice poslal puk do útočné třetiny, ale nikdo tam na něj nečekal. První branka padla v čase 6:35, kdy se za domácí tým trefil Tomáš FAIGL. Ten se rychle rozmáchl a puk skončil až za zády Krinwalda. V 9. minutě došlo k přerušení hry poté, co domácí brankář ukryl puk v lapačce. Ve 12. minutě už to mohlo být o dvě branky, ale Faigl minul odkrytou branku. Přitom jeho kombinace s Trávníčkem byla přesná. Poté byl vyloučen hostující Duchan. Medvědi se sice usadili v útočném pásmu, ale přesilovou hru nedokázali využít. Volráb s Faiglem byli velmi často u puku a snažili se vymýšlet kombinace a útočit, ale některé pokusy šly mimo branku, jiné zase pokryl vrchlabský gólman. Až tři vteřiny před koncem třetiny HC Stadion vyrovnal. První gól za svůj tým vstřelil Tomáš BLÁHA, který měl odkrytou branku.

Druhá třetina začala vyloučením na domácí straně, a tak i HC Stadion dostal možnost přesilové hry. Držel se v pásmu, ale nakonec nepadla žádná střela, která by prošla za záda Lavingera. Ve 24. minutě byl vyloučen vrchlabský Cerman. Ve vlastním oslabení pak Vrchlabí zaútočilo, ale Tatar proti Lavingerovi nebyl úspěšný. Hosté se pak hnali před brankáře, ale nakonec byl znovu Cerman odeslán na trestnou lavici. Děčín pak rozjel akci v útočné třetině, ale vrchlabská čtyřka se hodně snažila jim v tom zabránit. Nakonec se Medvědi branky nedočkali. Hlaváč pak na druhé straně vyzkoušel Lavingera. Ve 36. minutě se HC Stadion zase dostal před branku, ale Duchana obránci nepustili ke střele. I další zákrok si připsal Lavinger, hosté byli hodně aktivní. Ve 39. minutě byl ještě vyloučen děčínský Zajan. HC Stadion se dostal do útočného pásma, ale další branka nepadla.

I ve třetí části byli aktivnější hlavně host. Natlačili se před branku Lavingera, ale na brankáře žádná střela nešla díky skvělé obraně. Vrchlabský Cerman byl hodně při chuti, protože se ve 44. minutě dostal do mezikruží a vypálil, bohužel pro HC Stadion mimo. Další vyloučení přišlo ve 46. minutě, a to na straně Děčína. Hosté se znovu dobu drželi v útočném pásmu, ale nic kloudného nevymysleli. Urban pak překvapil střelou Lavingera. Ve 49. minutě byl vyloučen Trávníček a znovu to byla šance pro Vrchlabí. Nezbeda ale hostům ujel, ale sám proti Krinwaldovi neuspěl. Minuty ubíhaly a dlouho dobu to vypadalo, že zápas půjde až do prodloužení. S tím ale nesouhlasili hosté, a tak v čase 56:28 vstřelili druhou branku v zápase. Autorem byl Petr POPPEL, který jen nastavil hokejku a puk se dostal za Lavingera. I na vrchlabské straně ale došlo k vyloučení. Toho využili Medvědi minutu před sirénou, ale sudí rozhodli, že branka platná nebude, protože byla hůl autora moc vysoko. Lavinger pak odjel na střídačku a Medvědi to zkoušeli v šesti hráčích na ledě. Ani to jim ale nepomohlo a Vrchlabí si tak z přípravy odváží sedmou výhru.