HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 7:2

Hronov odjíždí s nášupem sedmi branek

07.09.2022
Předčasně ukončený zápas má za sebou HC Stadion Vrchlabí, který na domácím ledě porazil hosty z Hronova poměrem 7:2. O vítězi vlastně rozhodla hned první třetina, kterou domácí vyhráli 4:0. Utkání pak bylo ukončené již v 54. minutě kvůli nadměrné tvrdosti.
přát., středa 7.9.2022, 18:00
7:2
Hronov
Krinwald (30. Holubec) – Vácha, Perička – Duran, Bendík – Voňka, Kynčl – Fiala, Kerekanič – Moník (C), Urban, Poppel – Bláha, Chrtek, Chalupa – Šlaicher, Duchan, Jirků A. – Mach, Tatar, Cerman Trenér: Tomáš Jirků
Ševců (21. Pluháček) – Junek, Amirov – Exner (C), Pavelka (A) – Heligr, Řehák, Hovsepyan (A), Sobčenko, Bořuta, Hašler, Bonder, Štrombach, Kyndišev, Klíma, Azov, Havelec, Teubr, Kubeček Trenér: Sergej Šošnikov
Třetiny: 4:0, 1:2, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Bláha (Perička), 10. Šlaicher (Chalupa, Duchan), 12. Urban (Moník F.), 18. D. Chalupa (Kynčl, F. Moník), 28. Urban (Poppel, F. Moník), 44. Perička (Moník F.), 52. Moník F. (Cerman) – 27. Heligr (Bořuta, Hovsepyan), 37. Hovsepyan (Pavelka). Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 10:11, navíc Chalupa (VRC) 5 min. a do konec utkání - Exner (HRO) 5 min a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 326. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2.

Hned v úvodu vrchlabští diváci viděli vyloučení, a to na hostující straně. HC Stadion se tak mohl pustit do přesilové hry. Bláha si našel Poppela, ale Ševců byl připravený v brance. Poppel měl pak před sebou prázdnou klec, ale k jeho smůle trefil pouze břevno. Poté byl vyloučen také vrchlabský hráč. Chalupa ale ujel společně s Urbanem, jediný obránce nezabránil tomu, aby se dostali před brankáře. V páté minutě byl vyloučen další hráč z HC Stadionu. Domácí se pak dostali do čtyř, ale moc dlouho tento stav nevydržel. V sedmé minutě byl vyloučen hostující Junek, následoval ho o půl minuty později Teubr. Ševců pak zachránil situaci, když na něj střílel domácí Chalupa. V čase 8:14 se Vrchlabí dostalo do vedení. Využilo dvojnásobnou přesilovku, gól padl z hole Tomáše BLÁHY. V 10. minutě jen o kousek minul branku Urban. V čase 9:56 už HC Stadion vedl o dvě branky. Tentokrát se trefil Radim ŠLAICHER. Vrchlabí nasadilo vysoké tempo, v čase 11:09 přišla třetí branka z hole Patrika URBANA, který střílel z mezikruží. V 15. minutě to mohl být další gól, ale rozhodčí odpískali vhazování dříve, než se puk dostal do branky. Další vyloučení přišlo v 16. minutě, a to na hostující straně. Tuto přesilovku ale Vrchlabí nevyužilo. Hosté však dlouho v pěti nehráli, navíc byla využitá další přesilová hra. V čase 17:47 se trefil David CHALUPA, který se přesně trefil do horního rohu. Několik vteřin před koncem jel sám na Ševců Urban, ale nájezd neproměnil.

Pro druhou třetinu se vyměnil brankář na straně Hronova. Urban mohl navýšit skóre, protože mu přihrával Poppel, ale domácí hráč přestřelil. Hra se začala vyostřovat, Bláha dostal holí po rukou, ale vyloučení se nepískalo. Ve 23. minutě byl naopak vyloučení domácí hráč. Naštěstí se Hronovu nepovedlo skórovat, navíc se do šance dostal Šlaicher, ale neproměnil. Ve 26. minutě vychytal Pluháček Moníka, který to zkoušel zpoza branky. I Hronov se ale dočkal branky, a to v čase 26:47, kdy skóroval Jakub HELIGR. Vrchlabí dokázalo rychle odpovědět a v čase 27:33 to bylo znovu o čtyři branky. Před hostující brankou bylo mnoho hráčů a nejlépe se zorientoval Patrik URBAN. O chvíli později byl vyloučen hostující Klíma. V polovině utkání také HC Stadion vyměnil brankáře, místo Krinwalda nastoupil Holubec. Chalupa nahazoval před branku, a trefil pouze tyčku. Ve 33. minutě byl vyloučen domácí Duran a následovalo hned několik akcí. Hosté sice přesilovku nevyužili, navíc Vrchlabí dostalo možnost trestného střílení po faulu Exnera. Chalupa ho ale neproměnil. Poppel byl u branky, kde tečoval puk, ale znovu pouze do Pluháčka. V čase 36:04 Hronov znovu vstřelil branku. Tentokrát jel sám na domácího gólmana Norik HOVSEPYAN a trefil se přímo mezi betony. Tyčka zazvonila po šanci Tatara. A ke konci druhé části už to bylo samé vyloučení na obou stranách. Během necelé minuty hry se rozdalo pět trestů, k tomu si odešli do konce zápasu odpočinout domácí Chalupa a hronovský Exner.

Třetí třetina byla o několik minut kratší, i tak ale diváci viděli několik pěkných akcí. Hned ve 41. minutě našel volného Tatara Poppel, ale puk neskončil v brance. Poté byli současně vyloučeni Jirků a Hovsepyan, oba šli na trestnou lavici za hrubost. O půl minuty později se k nim ještě přidal hostující Klíma. Pluháček vychytal Poppela, ale už nestačil na Tomáše PERIČKU, který vstřelil další gól Vrchlabí v čase 43:19. Týmy už byly v plném počtu, když byl vyloučen domácí Kerekanič. Vrchlabí se dobře bránilo, Hronov k ničemu nepustila. Až ve 49. minutě se do šance dostal Hovsepyan. Poppel měl další možnost v 51. minutě, ale přestřelil. Vrchlabí se ale ještě dočkalo branky, a to v čase 51:36 z hole Filipa MONÍKA. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně, nejdříve Perička a poté i Poppel odešli na trestnou lavici. Poté se strhla bitka a zápas byl předčasně ukončen.