HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vsetín - Vrchlabí 3:2p

HC Stadionu ukončil sezonu Vsetín

28.03.2021
Až šestý duel musel rozhodnout o postupujícím do dalších bojů. Bohužel se jich HC Stadion nezúčastní. V zápase proti Vsetínu tahal za kratší konec, ale nakonec se utkání dostalo až do prodloužení, ve kterém Vrchlabí dlouho bojovalo. Ve prospěch Vsetína rozhodl v 91. minutě Klímek.
ČF6, neděle 28.3.2021, 17:00
Vsetín
3:2p
Gába (Málek) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Hořanský, Babka, Vítek – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Hrádek, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C), Blažej – Heřman, Rohlík, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Koffer, Chrtek, T. Zeman.
Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 2. R. Půček (Bartko, R. Vlach), 18. R. Vlach, 91. Klímek (Š. Jenáček, Kucharczyk) – 5. Hrádek (Hozák), 34. Mrňa (Urban, Niko). Rozhodčí: Šír, Kika – Zídek, Polák. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Hned v úvodu byl vyloučen vrchlabský Heřman, v čase 1:20 přesilovou hru využil Roman PŮČEK, který překonal Soukupa. Vrchlabí dokázalo skórovat v čase 4:16, kdy vyrovnal Michal HRÁDEK, Gába se stačil jen ohlédnout za pukem. V 7. minutě se do akce dostal Vsetín, ale Soukup zasáhnul ramenem. V 8. minutě přišlo vyloučen také na vsetínské straně. Linhart pálil od modré, ale Gába stihl zasáhnout. Vrchlabí svou první přesilovku nevyužilo. Domácí Zeman se dostal do velké šance, ale minul odkrytý kousek branky Vrchlabí. Ve 12. minutě byl vyloučen hostující Machač. Pechanec se pokusil o střelu z ostrého úhlu, ale branka nakonec nepadla. Chrtek se dostal před Gábu, ten jeho pokus vyrazil. V 17. minutě to byl znovu vrchlabský hráč, který vyrazil do útočného pásma, nahrál Kofferovi, ale Gába dostal puk pod kontrolu. Na druhé straně ujel Pechanec, přihrál Gorčíkovi v lepší pozici, ale ten Soukupa nepřekonal. V čase 17:02 už ale vrchlabský gólman nestačil na střelu Romana VLACHA. V 19. minutě byl ještě vyloučen domácí Pechanec, Linhart poslal prudkou střelu, která trefila pouze tyčku.

Vrchlabí druhou třetinu začalo přesilovou hrou. Ve 22. minutě se Březina s Pechancem dostali do přečíslení, Soukup předvedl další důležitý zákrok. Poté byl vyloučen vsetínský Gorčík, ani tentokrát se HC Stadionu nepodařilo vstřelit branku. Pokračovalo ale v náporu, Hozákův pokus skončil na Gábovi. Ve 26. minutě Valaši chybovali ve středním pásmu a trestat mohl Chalupa, ale Gába také předvedl skvělý zákrok. O minutu později byl vyloučen hostující Mrňa. I Vrchlabí se dokázalo v oslabení ubránit, i když domácí vyslali několik střel. Vrchlabí hrálo skvěle dozadu, navíc byl ve 32. minutě vyloučen Smetana. Nouza přihrál puk Heřmanovi, který měl obrovskou šanci, ale minul. V čase 33:22 HC Stadion podruhé vyrovnal a také využil přesilovou hru. Pavel MRŇA nadvakrát dostával puk do branky, nakonec byl úspěšný. Zemanovu střelu Soukup vyrazil, Vsetín se dostal do tempa a byl aktivnějším týmem. Bartek nahazoval před branku, kde čekal Hořanský, Soukup ani nevěděl, jak puk dostal od branky. Ve 38. minutě byl vyloučen Hrádek, následovaný vsetínským Klímkem. Střela Heřmana sice byla povedená, ale minula domácí branku.

Vsetín už hrál v plném počtu, do třetí části vstoupil aktivněji. Smetana pálil od modré čáry, ale Soukup puk vyrazil. Ve 44. minutě byl vyloučen Babka a oslabil tak zbytečně svůj tým. Matýs se dostal do skvělé pozice, ale Gába se roztáhnul po celé brankové čáře. Nouza střílel z pravého kruhu, ale trefil jen mantinel. Ve 48. minutě našel Vlach Bergera, ale přihrávku zablokoval vrchlabský hráč. O minutu později byl vyloučen domácí Gába, Smetana okamžitě puk vyhodil. Ve vlastním oslabení poté ujel Babka, který se snažil vymíchat vrchlabského Soukupa, ten se ale na čáře roztáhl a nepřipustil branku. V 51. minutě Vsetín nevyužil další obrovskou šanci. Gorčík přihrál Štachovi, ale Soukup znovu skvělým zákrokem gólu zabránil. HC Stadion se snažil držet domácí hráče v jejich obranném pásmu, Vlach tečoval Bergerovu střelu mimo branku. Valaši se ke konci třetiny hodně snažili a byli střelecky aktivnější. V 59. minutě Babka nahrál Klímkovi, ten pálil z voleje, Soukup měl velké štěstí, že puk vyrazil. Soukup zasahoval ramenem po střele Pechance.

Tři třetiny bohužel o vítězi nerozhodly a následovalo prodloužení. V 62. minutě to zkoušel Vlach, Soukup dokázal jen vyrazit. Na dorážku tam číhal Berger, ale hosté tento problém ustáli. Vsetín možná o něco víc toužil po gólu, Půček ohrozil Soukupa střelou z ostrého úhlu. Hořanský v 64. minutě přestřelil vrchlabskou branku. Také HC Stadion vystrčil drápky, Heřman si vyměnil puk s Chrtkem, Gába musel vytáhnout pohotový zákrok. Ondračka se dostal před Soukupa a zakončil, ale brankáře byl připraven. V 66. minutě zakončoval Bartko, Vrchlabí mělo velké štěstí. Kudělka poslal ránu od modré čáry, Soukup vyrazil betonem. V 69. minutě byl vyloučen vrchlabský Hozák a zkomplikovat svému týmu situaci. Soukup vyrazil Zemanovu střelu. Koffer zastavil střelu Smetany. Klímek se dostal do střelecké pozice, ale Soukup betonem vytěsnil střelu. Vsetín se připravil o útočné pásmo v 73. minutě, Hořanský poté nahazoval na Soukupa. Vsetín uzavřel hosty v obranném pásmu, ale nedostal se ke střele. V 77. minutě měl rozhodnutí na hokejce Půček, ale hosté puk zalehli na brankové čáře. Další šance byla na straně HC Stadionu. V 78. minutě Chalupa vystřelil z ostrého úhlu, puk ale proletěl pouze brankovištěm. Po nahození Mrni se puk pouze odrazil od zadního mantinelu, s dorážce se dostal Hozák, ale vsetínský gólman se natáhl v brankovišti. Gorčíkův pokus Soukup jen vyrazil, k dorážce se dostal Březina, ale brankáře HC Stadionu neprostřelil.

Druhé prodloužení začalo aktivitou Vsetína. Chrtek ale dostal do útočného pásma, ale jeho střela minula branku. V 83. minutě poslal Bartko puk Hořanskému, ten z voleje minul. Matýs se na druhé straně dostal ke střele, Gába byl připraven. Vrchlabí zlepšilo defenzivní hru a nepouští Vsetín do obranného pásma. Vsetín se ale o tento prostor pere. Kucharczyk se napřáhl z levé strany, Soukup byl připravený střelu zlikvidovat. Linhartovu střelu Gába vytěsnil mimo ledovou plochu, Bergerova střela skončila v Soukupově náručí. Rozhodnuto bylo v čase 90:15. O postup se zasloužil Daniel KLÍMEK.

Trenéři Václav Baďouček a Roman Stantien po zápase Vsetín - Vrchlabí 3:2p