HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 6:5

HC Stadion vyrovnává sérii s Letňany

24.03.2023
Vrchlabský zimní stadion se znovu otřásal v základech. Bezmála 1 500 diváků domácí hokejisty posouvalo vpřed, a nejen díky nim si připsali ve čtvrtfinálové sérii první vítězství. Zápas to byl znovu vyrovnaný, příležitosti byly na obou stranách, ale větší štěstí dnes měli vrchlabští. V Praze se tak mohou pokusit Letcům sebrat druhý bod a doma pak sérii ukončit.
ČF2, pátek 24.3.2023, 18:00
6:5
HC Letňany
Vacek (Krinwald) – Kozák, J. Kynčl, P. Fiala, Bendík (A), Pelda, Sýkora, Perička – Bláha (A), Moník, Cerman, D. Chalupa, Krsek, Urban (C), Horáček, Chrtek, Šlaicher, Tatar
Brázdil (Kopřiva) – T. Kynčl, Čížek, Němeček, L. Chalupa, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Vacín, Švec, Wojnar, Kropáček, Arnošt (A), Kastner (A), Labuzík, Hrala, Uhlík, Pejchal, Turek, Hozák (C)
Třetiny: 1:0, 2:2, 3:3  Branky a nahrávky: 19. Chrtek (Urban, D. Chalupa), 27. Urban (Chrtek, J. Kynčl), 38. Urban (Krsek), 52. Tatar (Urban, Krsek), 54. Urban (Horáček), 60. Tatar (Chrtek) – 25. Hozák (Kropáček), 26. Arnošt (Hrala, Wojnar), 48. Arnošt (Hozák), 57. Turek (Lytvynov, Arnošt), 60. Arnošt (Havelka, Kastner) Rozhodčí: Veinfurter, Valda – Řezníček, Brož. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1485. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5.

Brázdil si na začátku utkání připsal hned několik zákroků. V 5. minutě mohl otevřít skóre utkání Arnošt, Vacek byl pozorný. Také Wojnar prověřil Vacka. Letňany byli útočnějším týmem, další střela přišla od modré, a puk tečoval Kropáček, nicméně gól z toho nebyl. V 10. minutě byl vyloučen hostující Chalupa, Chrtek mohl zakončil, ale trefil pouze Brázdila. O chvíli později se před Brázdila dostal Tatar, ale gólman kotouč schoval. Přesilovou hru sice HC Stadion nevyužil, ale i tak byl aktivní. Na druhé straně měl hodně práce Vacek, kterého několik prověřil Kastner. V 16. minutě trefil dokonce tyč! Bláha s Urbanem byli tvrdě faulováni, ale rozhodčí nevylučovali, za což se fanoušci zlobili. V 19. minutě byl vyloučen hostující Kastner, a konečně se Vrchlabí podařilo vstřelit branku. V čase 18:25 se trefil Ondřej CHRTEK, který dostal přesnou přihrávku od Urbana. Ještě před sirénou střílel Kozák, Brázdil ale našel puk. Tatar pak mohl přidat druhý gól, ale nezpracoval správně puk. Poté byl ještě vyloučen hostující Chalupa.

Do druhé třetiny HC Stadion vstoupil s přesilovou hrou. Hned v úvodu ji mohl využít Urban, který ujel na Brázdila. Ve 23. minutě byl vyloučen také domácí Bendík. A také Letňany možnost využili. V čase 24:27 Jiří HOZÁK propálil Vacka. Netrvalo dlouho a Letci se dostali do vedení. V čase 25:11 přidal druhý gól Dominik ARNOŠT. Poté byl vyloučen pražský Havelka a znovu bylo vyrovnáno. Vrchlabskou branku přidal v čase 26:11 Patrik URBAN, Brázdil vůbec neviděl, kam puk letí. Ve 28. minutě mohl přidat další gól Chrtek, ale jeho pokus brankář vyrazil, a Cermanovi se nepovedlo ho dorazit do branky. Krsek se mohl pokusit o další gól, ale s pukem si neporadil. Bendíl střílel pouze do lapačky Brázdnila, podobně dopadl i pokus od Krska, který puk tečoval. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Kozák. Vrchlabský Vacek vytáhnul beton proti střele Hozáka, ale na druhé straně už si to k Brázdilovi šinul vrchlabský Patrik URBAN, který v čase 37:12 přidal třetí gól Vrchlabí. Chalupa pak mohl hned přidat další, ale Brázdil s velkým štěstí puk udržel na čáře. Další příležitost přišla od Krska, kterému nahrával Urban.

HC Stadion si vedení dlouho neudržel, ale brance Letců předcházelo nahození od modré, kdy Brázdilovi puk vypadl z lapačky. Nikdo z domácích ale u něj nestál, aby ho dostal do branky. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Bendík a Letňany přesilovku využili. Dominik ARNOŠT v čase 47:52 využil přesnou přihrávku od Hozáka. V čase 51:22 střílel Jakub TATAR, který znovu dostal HC Stadion do vedení. A aby gólů nebylo málo, v čase 54:00 přidal pátou branku domácích Patrik URBAN. V 55. minutě střílel Kastner, ale jeho pokus byl vyražen. V čase 56:19 snížily Letňany zásluhou Štěpána TURKA, který využil špatné obrany Vrchlabí. V 58. minutě odjel Brázdil na střídačku a Letci to zkoušeli v šesti hráčích. Kastner přihrával Hozákovi, který trefil jen lapačku Vacka. O chvíli později si Letci vzali oddechový čas, ale v čase 59:16 vítězství domácích potvrdil Jakub TATAR střelou do prázdné branky. Vyloučení domácího Bláhy ještě ale pozměnilo výsledek - v čase 59:56 upravil skóre Dominik ARNOŠT. Více už toho hosté ale nestihli a Vrchlabí se radovalo z výhry.

Asistent trenéra Petr Hlaváč:
Dneska jsme šťastní, podařilo se nám vyrovnat sérii. Museli jsme ke zbytku zápasu přistoupit jinak než v Letňanech. V Letňanech jsme byli nezodpovědní, měli jsme spoustu vyloučení a bylo zázrakem, že se nám podařilo všechna ubránit, protože Letňany mají výbornou přesilovku. To se ukázalo dneska, kdy jsme v oslabení třikrát inkasovali, ale oproti Letňanům to byl daleko disciplinovanější výkon. Po, pro nás, nesmyslném posouzení zákroku, kdy soupeř vyrovnal na 3:3, nás neuvěřitelně strhli diváci. Atmosféra byla taková, že si myslím, že se z toho hráčům z Letňan podlomila kolena. My jsme toho dokázali využít a nastřílet jim ještě tři branky. Obrovský dík hráčům za bojovnost a obrovský dík divákům za vytvořenou atmosféru. V takovéto atmosféře se z Vrchlabí budou těžko vozit nějaké výhry.