HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 1:5

HC Stadion veze ze Slaného všechny tři body

09.11.2019
Další kolo sehrálo Vrchlabí na zimním stadionu ve Slaném, kde se utkalo s Buldoky z Řisut. Ve všech třetinách padly dvě branky, pouze jednou se ale trefili domácí. Zápas tak znovu patřil HC Stadionu, který si ze soupeřova ledu odvezl výhru 5:1.
17.kolo, sobota 9.11.2019, 18:00
Řisuty
1:5
Jiroušek (Ilašenko) – Novák F., Potěchin (C), Zderadička, Kolářík (A), Dostál, Rudovský – Holub, Patyk, Fortelka (A) – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa – Rendla, Řepka, Náprstek
Abrahám (Soukup) – Moník, Havránek, Jirků (C), Bendík (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Urban, Hlaváč, Chalupa, Mrňa, Dvořák, Jirásek, Sýkora, Matějček, Kastner, Hozák, Moník
Třetiny: 0:2, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 32. Vyskočil (Zderadička, Keszi) – 17. Mrňa (Bendík, Matějček), 17. Mrňa (Dvořák, Jirků), 21. Matějček (Hlaváč), 53. Sýkora (Voženílek, Moník), 56. Chalupa (TS). Rozhodčí: Hlinka – Toman, Janíček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 1:5.

Začátek utkání patřil hostům, Hlaváčova teč ale brankáře neohrozila. Ve 3. minutě zůstal osamocený u mantinelu Jirásek, ale střela skončila mimo branku. V 9. minutě se do akce dostali také Buldoci, kteří prověřili pozornost Abraháma. Jiroušek musel zasáhnout proti střele Chalupy. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí Dostál a hosté dostali výhodu hráče v poli. Stadion sice kombinoval v útočném pásmu, ale gól nepadl. Změna stavu nastala v čase 16:20, kdy se za Vrchlabí trefil Pavel MRŇA, který se dostal k odražené střele a neváhel puk poslat za gólmanova záda. Zanedlouho už to bylo o dvě branky, v 16:44 přidal branku znovu Pavel MRŇA. Poté byl vyloučen hostující Kynčl a také domácí se dočkali přesilové hry. Ti také poslali několik střel na Abraháma, ale ani jedna nebyla gólová.

Druhá část začala lépe pro hostující Vrchlabí. V čase 20:57 přidal třetí branku Štěpán MATĚJČEK, který byl sám před brankářem. Ve 24. minutě musel zasahovat Abrahám proti střele Patyka. Zderadička si poté poradil s jedním vrchlabským hráčem a získal nějaký čas pro svůj tým. Ve 28. si na branku najel Sýkora, ale Jiroušek byl připravený. Následovala střela od Jirků, se kterou měl Jiroušek problémy. V čase 31:41 padla branka také do vrchlabské sítě. Autorem branky byl David VYSKOČIL, který neměl problém dostat odražený puk do prázdné branky. Následovalo současné vyloučení Dostála a Mrni. Domácí se ve 34. minutě dostal do akce tři na jednoho, ale gól z toho nebyl, Abrahám se stihl přesunout. Ve 35. minutě se do šance dostal Havránek, který dostal dobrou přihrávku, ale nakonec minul branku. Ve 38. minutě Řisuty nastřelily tyč, do protiútoku se dostali vrchlabští, Jiroušek puk chytil do lapačky. Poté byl vyloučen hostující Bendík. Do kombinace se dostali Formánek s Vyskočilem, ale nakonec zabrala vrchlabská obrana.

Vrchlabské vyloučení přišlo ve 41. minutě. Střelu vyslal v přesilové hře Formánek, ale trefil pouze Abraháma. Poté se do akce dostal Vyskočil, ale trefil pouze břevno. Znovu byl u puku Formánek a rozjel se s ním až k Abrahámovi. Domácí ve třetí třetině zabrali a často měli puk na holi. Ve 47. minutě se k puku dostal Hlaváč, ale jeho střelu tečoval brankář na tyčku. Ve 49. minutě byli vyloučení Dvořák a Patyk, ten navíc dostal ještě dvě minuty za hrubost. Vrchlabí tak mělo k dispozici přesilovou hru. Řisutskou brankou ale nijak zvlášť neohrozilo. Branka padla až v čase 52:33, kdy se k puku dostal Petr SÝKORA, najel si do útočného pásma a na Jirouška poslal dělovku. V 55. minutě mohl další gól přidat Urban. Poté jeli sami na brankáře Matějček se Sýkorou, ale první jmenovaný bohužel minul branku. Následovalo trestné střílení pro Vrchlabí po zasáhu Zderadičky. A Stadion, konkrétně David CHALUPA, proměnil trestné střílení v branku a hosté vedli už 5:1. V 59. minutě byl vyloučen hostující Matějček. Tuto výhodu ale domácí nevyužili a zápas pro ně skončil prohrou.

Václav Baďouček:

Utkání rozhodly dvě branky vstřelené v 17. minutě a následně gól v první minutě druhé třetiny. Jsem rád, že hráči nepřipustili podobné drama jako v zápase na domácím stadionu, kdy se rozhodlo až v samotném závěru utkání. Domácím od vyšší porážky pomohl opět dobře chytající Jiroušek a v některých okamžicích i štěstí v podobě několika nastřelených tyček. Škoda je, že Martin Abrahám neudržel čisté konto, protože by si ho za své výkony a celkový přístup určitě zasloužil.