HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nymburk - Vrchlabí 2:3

HC Stadion veze z Nymburku tři body

26.09.2015
Druhý venkovní zápas se HC Stadionu vydařil a z nymburského ledu si odváží plný počet bodů. První třetina nabídla dva góly na každé straně, po druhé části již Vrchlabí vedlo. Nymburští ale ještě dokázali srovnat a hosté rozhodli v poslední vteřině třetí třetiny.
4.kolo, sobota 26.9.2015, 17:00
Nymburk
2:3
Matoušek (Brazdil) – Kříž, Loučka, Knesl, Rittig, Dvořák – Eis, Král (C), Stehlík, Bičiště, Šimek, Protivný, Kuzďas, Barbora, Podsedníček, Jebavý, Smejkal, Jindra
Abrahám (Jelínek) – Beneš, Lenoch, Klement, deCarvalho, Jebavý, Kadavý – Šťastný, Filip (C), Mrňa, Bláha, Šimoníček, Matějka, Jirků, Urban, Maďar, Srnský, Vacek, Blažej
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:1  VBranky a nahrávky: 9. Jidnra (Knesl, Podsedníček), 51. Protivný (Loučka) – 8. Mrňa (Lenoch), 23. Klement (Bláha), 60. Jebavý (Mrňa, Šťastný). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci:180.

První třetina začala drsnou hrou ze strany obou celků. Často se přerušovalo a v sedmé minutě bylo už pět vyloučených hráčů. První i druhou přesilovku utkání měli domácí. V druhém případě se však po půli přesilové hry síly vyrovnaly, protože si šel za nedovolený zákrok sednout i nymburský hráč. I Vrchlabí si tak mohlo vychutnat krátkou výhodu, kterou ihned využilo. Vrchlabský Pavel Mrňa se vrátil z trestné lavice a na skórování mu stačilo pouhých devět vteřin od vypuštění. Po první brance ale domácí opět faulovali, což tentokrát pro Nymburk neznamenalo žádnou komplikaci. Ba naopak, v oslabení se domácímu Janu Jindrovi podařilo z protiakce vsítit. Po vyrovnávací brance už nic zásadního bohužel nepřišlo a stav byl 1:1.

Druhá perioda byla z pohledu diváka asi nejméně atraktivní, protože v ní padl pouze jeden gól. Naštěstí právě do branky domácích. Na začátku třetiny napřáhl na tvrdou ránu od modré Martin Klement, který za asistence Tomáše Bláhy vrátil Vrchlabí vedení. Po vstřelené brance se HC Stadion začal ještě více tlačit před bránu a vypracoval si několik slibných šancí. K vytoužené brance to ale nevedlo a hra se následně vyrovnala. Ke konci třetiny ještě mohl Nymburk vrchlabskému výběru pořádně zavařit. Do vynikající šance se propracoval David Protivný, samostatný únik ale neproměnil a HC Stadion ovládl druhou třetinu.

Poslední část utkání a především její konce byl opravdu unikátní a pro Vrchlabí velmi šťastný. Na její úvod přišlo vyloučení domácího Dvořáka za držení. Přesilová výhoda pro Vrchlabí však zůstala nevyužita. Přesilovku si poté mohli užít i domácí a vyrovnat. Ti se této šance chopili a zhruba v půlce třetiny po krásné kombinaci vyrovnal David Protivný. V čase 58:30 se HC Stadion přeci jen opět ujal vedení. Bohužel gól, který by vrátil hostům vedení zpět, nebyl uznán kvůli přihrávce rukou. V poslední minutě zápasu však přišla poslední vrchlabská možnost na strhnutí zápasu v základní hrací době, když se Nymburk provinil proti pravidlům. Ihned po faulu si domácí vzali oddechový čas. Když už se schylovalo ke konci základní hrací doby a vypadlo to na prodloužení, přišla nekompromisní tečka za celým utkáním. V čase 59:59, přesněji 0,3 sekundy před koncem základní části doťukl do brány puk Jiří Jebavý a bylo rozhodnuto.

Vrchlabí si tak z Nymburku odvezlo všechny tři body a slaví druhou výhru v sezóně!

Petr Hlaváč: V Nymburce dobrý výsledek. Po první vyrovnané třetině, jak herně, tak výsledkem, jsme ve druhé třetině na 15 minut domácí převyšovali, ale bohužel jsme vstřeolili jen jednu branku. Ve zbylých minutách jsme opět vlastními chybami nabídli soupeři vyrovnání, ale Martin Abrahám nás podržel, a tak jsme šli do šatny s jednogólovým náskokem. Třetí třetinu jsme začali opatrněji a při našem oslabení domácí vyrovnali. Poté jsme se pár střídání trochu hledali, ale závěrečných sedm minut bylo jasně v naší režii, kdy jsme domácí nepustili z jejich obranného pásma. To nakonec vyústilo v náš vítězný gól.
Musím se domácím omluvit za náš time out, ale euforei byla tak velká, že jsme si prostě museli u střídačky ještě zakřičet.
Nechválím moc ani své děti a nebudu chválit ani dnes naše hráče, ale myslím si, že jsme hráli fakt dobře. Už se strašně těším na pondělí, kdy k nám přijdede dosud neporažený tým Tábora, který vede můj kamarád Tomáš Matušík, pod jehož vedením udělalo mužstvo obrovský progres a dovolím si tvrdit, že jsou v naší skupině uz tři roky po sobě nejlepší.
My je však chceme porazit a proto zvedněte prosím sve zadky a přijďte nás v co největším počtu v pondělí do 17:00 podpořit a udělat modrobílé peklo.