HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 0:1

HC Stadion slaví první výhru!

12.09.2018
První zápas letošní sezony dopadl pro vrchlabské hráče nadmíru dobře. I když dokázalo Vrchlabí vstřelit pouze jednu branku, byl to gól za tři body. Kolín měl přitom k dispozici několik přesilových her, které ale nedokázal využít.
1.kolo, středa 12.9.2018, 18:00
Kolín
0:1
Sejpal (O. Martínek) – Zdeněk, Pýcha, Sladký, Březina, Hanzl, Barták, Mlčoch – Kozák, Zumr, Němec, Semirád, Malý (C), R. Martínek, Kadlec, Černý, Netušil, Šafránek, Pilný
Soukup (Abrahám) – Muška, Havránek, Vašíček, Bendík, Voženílek, Jirků (C), Kynčl – Matějček, T. Půlpán, Hozák, A. Půlpán, Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 36. A. Půlpán (Jirků, Urban). Rozhodčí: Vokřál – Krátký, Šimánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.

Úvod zápasu patřil kolínský Kozlům, kdy Šafránek projel několik vrchlabských hráčů. Gól ale nedal. Ve 4. minutě se o branku pokusil Voženílek, ale před Sejpalem neuspěl. V 9. minutě si HC Stadion vytvořil tlak, ale v útočné třetině nedokázal vymyslet správnou kombinaci. Poté byl vyloučen domácí Netušil. Vrchlabí se ale k ničemu nedostalo, Kozlové bránili dobře. Ve 12. minutě přišlo vyloučení i na vrchlabské straně. Ke střele se ale Kolín ani nedostal. Další možnost měl hned v 16. minutě, kdy přišel trest pro Procházku. Kozlové ale přesilové hry neuměli využívat, HC Stadion se úspěšně ubránil. Před koncem třetiny se do velké šance dostal Mrňa, ale před Sejpalem nakonec neuspěl.

Opět to byli Kozlové, kdo se jako první dostal ke střele. Ve 2. minutě byl vyloučen vrchlabský Vašíček. Kolín se dostal do šance, ale Šafránek trefil pouze Soukupovy betony. Hosté se tak znovu ubránili. Ve 27. minutě přišla gólová situace – Půlpán se už radoval, ale puk se odrazil od tyče a do branky nepadl. V polovině utkání přišla vyloučení na obou stranách – nejdříve odešel z ledu Mrňa a po něm Semirád. Ve 31. minutě se do úniku dostal Procházka, ale Sejpalova lapačka byl velmi rychlá. V čase 35:23 diváci konečně viděli branku, ke smůlu domácích ale v kolínské síti. Autorem se stal Aleš PŮLPÁN, který Sejpala prostřelil. Následovalo vyloučení hostujícího Mušky. I v oslabení vystřelil Mrňa. Ve 39. minutě byl vyloučen domácí Němec.

Opět byl v akci Šafránek, který se rozjel proti Soukupovi, ale proti vrchlabskému brankáři neuspěl. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Kozák, domácí se úspěšně ubránili. V 50. minutě přišel trest pro Vrchlabí. Mrňa se dostal až před Sejpala, ale branku nedal. V 53. minutě byl Mrňa vyloučen za nedovolené bránění. Ve vlastním oslabení se do šance dostal Chalupa, ale střílel mimo branku. Kozlové se poté rozhodli pro hru v šesti hráčích. Usadili se v útočném pásmu, ale Zumr nedal střele velkou razanci. V zápase tak padla jediná branka a to do domácí sítě.