HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Písek 5:2

HC Stadion bere tři body, zvítězil nad Pískem

21.10.2023
Konečně se po třech prohrách zadařilo a HC Stadion Vrchlabí si bere tři body. Získal je nad Pískem, který celé dvě třetiny nedal ani branku. V té třetí sice zahrozil, ale nakonec se z výhry 5:2 raduje Vrchlabí. Za domácí byli úspěšní střelci Hladík, Jirků, Kynčl, Šlaicher a Bláha.
9.kolo, sobota 21.10.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
5:2
IHC Písek
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Bendík (A), Kynčl, Boukal, Perička, Kerekanič – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Matějček, P. Urban (C), Moník – Jirků, Kozák, Cerman – Krsek, Šlaicher, D. Chalupa. Trenér: Tomáš Jirků
Kříž (I. Svoboda) – T. Březina, Hanus, Radoš (A), Vajner, Šilhán, J. Turek, Pavlát – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Pouzar, Koupal, Hracholski – M. Novotný, Hollar, Ženíšek – Zátopek. Trenér: Jan Trummer
Třetiny: 3:0, 1:0, 1:2  Branky a nahrávky: 5. Hladík (Moník, P. Urban), 13. Jirků (Cerman, Kozák), 16. Kynčl (Kozák, D. Chalupa), 28. Šlaicher (Abraham), 55. T. Bláha (Chrtek) – 41. T. Březina (Koupal), 54. Volf (Rousek). Rozhodčí: Veinfurter – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 740. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 5:2.

Úvodní buly získal HC Stadion, ale šance byly k vidění na obou stranách. Ve třetí minutě nahazoval před branku Kozák, ale Kříž puk podržel. Na co ale nestačil, byla v čase 4:13 střela od Jakuba HLADÍKA, který kotouč poslal přesně do branky. V 6. minutě mohl přidat druhou branku Vrchlabí Chalupa, ale kousek mu k tomu chyběl. První vyloučení příšlo o chvíli později na straně Písku. Domácí svou výhodu nevyužili, ale nakonec nelitovali, protože v čase 12:14 přišel další gól. Tentokrát z hole Adama JIRKŮ, který se nejlépe zorientoval před branku a Kříž puk našel až v brance. Bendík ve 14. minutě mířil pouze do Kříže, ale netrvala dlouho a HC Stadion se dostal do tříbrankového vedení. V čase 15:45 si Kozák našel Jakuba KYNČLA, který čekal na přihrávku a nemýlil se. V 18. minutě přišlo další vyloučení hostů. Do šance se dostal vrchlabský Chrtek, ale než se stihl rozmyslet se střelou, písecký brankář se stihl přesunout.

Druhá třetina se lépe povedla domácím, ačkoliv z toho gol nebyl. Kynčl střílel od modré čáry, Bendík naopak zabránil průniku Pouzara. Ve 23. minutě měl domácí Vacek štěstí, vyrazil pokus Ženíška. Jirků se obětoval a lehl do střely, ale způsobil si tak lehké zranění. Ve 25. minutě mohl skórovat Rousek, ale branku netrefil. O chvíli později byl vyloučen domácí Cerman, ale ani to nezabránilo Vrchlabí vstřelit branku. V čase 27:37 byl úspěšný Radim ŠLAICHER, kdy domácí ujeli tři na jednoho. V polovině utkání kličkoval Kastner, který se dostal k zakončení. Bendík před Kříže pouze nahazoval, ale písecký brankář si raději puk pohlídal. Jirků se již oklepal ze zákroku a znovu nastoupil na led. Ve 34. minutě byl vyloučen domácí Bláha. Vacek musel zasahovat proti střele hostujícího hráče. O chvíli později byl vyloučen také písecký hráč. I když se HC Stadion snažil vytřískat z přesilovky co nejvíce, gól nakonec nepadl. Kříž dobře vychytal Urbana.

Hned zkraje třetí části střílel Bláha, který trefil brankářovu vyrážečku. A v čase 40:52 se konečně prosadil také Písek. Úspěšným autorem gólu byl Tomáš BŘEZINA, který puk dostal do branky poté, co Vackovi vypadl z lapačky. Následovalo vyloučení domácího Matějčka, Vacek se musel v brance hodně otáčet. Po chvíli byl vyloučen i písecký hráč, a když už bylo Vrchlabí v plném počtu, Kříž předvedl skvělý zákrok proti střele Peričky. Ve 46. minutě mohl skórovat písecký Hanus, ale puk se mu zamotal, a Vacek si ho nakonec vzal pod sebe. Ve 47. minutě se domácí fanoušci dočkali trestného střílení. Krska hákoval Hanus, ale faulovaný hráč tak dlouho vymýšlel kličky, až nakonec Kříže nepřekonal. Urban si našel Chrtka ve 48. minutě, Kříž se vytasil s lapačkou. Pátou branku mohl vstřelit Chalupa, ale Kříž držel svůj tým. Do akce se naopak řítil Písek, a v čase 53:24 mu byl odměnou druhý gól v domácí síti. Lukáš VOLF se dostal do samostatného úniku a poslal kotouč mezi Vackovy betony. Netrvalo dlouho a pátou branku do písecké svatyně poslal v čase 54:11 Tomáš BLÁHA. Vrchlabští byli hodně při chuti, další gól měl na holi Urban, ale Kříž znovu zasáhnul. V 59. minutě ujel Pouzar, Vacek v tomto souboji zvítězil. V posledních vteřinách domácí diváci ještě slyšeli břinknout tyč po střele Matějčka.