HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 1:5

Druhé přípravné utkání skončilo vítězně

17.08.2023
Jan Přikryl
Ke druhému přípravnému utkání cestoval HC Stadion na led Benátek, kterým chtěl oplatit porážku z úvodního přípravného utkání. To se také Horalům povedlo, když zvítězili 1:5. Jedinou branku domácích dal Zumr. Za hosty z Krkonoš se prosadili obránci Boukal, Abraham a útočníci Cerman, Urban a Krsek.
příp., čtvrtek 17.8.2023, 17:45
HC Benátky
1:5
Brázdil (Hradiský) – Klodner, Němeček, Antoš, Pokorný, Kulvejt, Mašek, Novák – Jankovský, Zumr, Plíšek – Kusý, Dvořák, Řepík – Peca, Havlas, Kučera – Husák.
Vacek (30. Červinka) – Boukal, Hladík, Srnský, Sýkora, Štembera, Abraham – Moník, Chrtek, Chalupa – Tatar, Urban, Krsek – Jirků, Šlaicher, Cerman – Barták.
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: 37. Zumr (Kučera, Jankovský) – 14. Boukal (Krsek), 30. Abraham (Krsek, Tatar), 34. Cerman (Moník, Abraham), 42. Urban (Krsek), 50. Krsek (Tatar). Rozhodčí: Bernat – Kettner, Rudolph. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 0:3, 1:3, 1:5.

Odvetný přátelský zápas začal hodně aktivně, nakonec došlo ve 4. minutě k vyloučení hostujícího hráče, kterého o chvíli později následoval domácí Pokorný. Chrtek sice vystřelil, ale Brázdil puk zachytil na brankové čáře. V 11. minutě se do šance dostaly Benátky, kdy hráči unikli tři na jednoho. Puk ale skončil ve Vackově lapačce. Ve 13. minutě mohli skórovat hosté. Chalupa přihrál Moníkovi, který rychle zakončil, ale brankář se stihl přesunout. V čase 13:43 už se hosté radovali. První gól zápase vstřelil Jan BOUKAL, který měl kolem sebe dost místa a neváhal. Další branku mohl přidat Tatar, ale sám před Brázdilem na něj nevyzrál. Do konce třetiny už velká šance nepřišla, do šaten šli spokojenější hráči krkonošského celku.

Ve druhé části hned zkraje také došlo k vyloučení, Benátky si ale žádnou velkou šanci ve výhodě nevytvořily. Naopak, ve 26. minutě byl vyloučen Zumr. Netrvalo ale dlouho a na druhou stranu si šel sednou Jirků, následovaný domácím Pecou. Přesilovka Vrchlabí se vydařila, hráči dobře kombinovali před brankou Benátek a nakonec z toho v čase 29:13 byl gól z hole Lukáše ABRAHAMA, který jen puk došťouchl do prázdné branky po vyjetí Brázdila. V polovině zápasu se hostující brankáři vystřídali, a hned ve 31. minutě byl vyloučen vrchlabský Chalupa. Ani tentokrát se domácím nepodařilo přesilovku využít, naopak v čase 33:52 přidal další branku HC Stadionu Albert CERMAN. V čase 36:22 se konečně dočkali také domácí hráči. Dominik ZUMR odčinil své vyloučení a byl před Vackovou branku hodně důrazný. Na konci třetiny se domácí dostali pod tlak, ale branka z toho nebyla.

Úvod třetí třetiny byl v režii vrchlabského celku. V čase 41:11 byl úspěšným autorem čtvrté branky hostů Patrik URBAN. Následovalo vyloučení Chrtka, ale Benátky si nevytvořili kloudnou akci, pouze několik střel na Červinku. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Havlas současně s Chrtek, pro kterého to byl druhý trest za sebou. V čase 49:43 přidal pátý gól HC Stadionu Filip KRSEK, který byl před Brázdilem sám. V 53. minutě byl ještě vyloučen domácí Plíšek, ale Vrchlabí už nikam nepospíchalo. Utkání se pak spíše dohrávalo za doprovodu cílených přihrávek, ale žádných střel.