HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 7:4

Draci naložili vrchlabským hokejistům sedm branek

16.09.2015
První mistrovské utkání tři body pro HC Stadion nepřineslo. V zápase padlo 11 branek, bohužel jen čtyři do branky Bíliny. Naopak Drakům se dařilo a vrchlabského brankáře překonali hned sedmkrát. Oslavili tak vítězství a první tři body do tabulky.
2.kolo, středa 16.9.2015,
Bilina
7:4
Slysarčuk (Michajlov) – Chmel, Rajter, Fučík, Hulcr, Polák, Machač, Bittner, Málek, Weitz, Kýhos, Nedrda, Řezníček, Trubenekr, Čmolík, Sekerka, Štěpka, Štěpánek, Sýkora, Böhm, Hanzl
Jelínek (Abrahám) – Beneš, Klement, deCarvalho, Jebavý, Kadavý, Chleborád, Erban, Šťastný, Filip, Mrňa, Bláha, Šimoníček, Oppelt, Jirků, Urban, Maďar, Krsek, Vacek, Srnský
Třetiny: 3:1, 2:2, 2:1  Branky a nahrávky: 5. Hulcr (Trubenekr, Čmolík), 16. Čmolík (Trubenekr), 17. Nedrda (Kýhos), 29. Polák (Kýhos, Nedrda), 31. Trubenekr (Čmolík), 59. Nedrda (Hanzl, Chmel), 60. Machač – 13. Šimoníček (Jirků), 21. Bláha (Šimoníček), 25. Filip (Mrňa, Šťastný), 56. Maďar (Jebavý). Diváci: 267. Průběh utkání: 3:1, 5:3, 7:4.
První branka v zápase padla za záda hostujícícho brankáře už v páté minutě utkání a byl to Lukáš Hulcr, který tak vlastně nastavil scénář, podle kterého se celý zápas odehrával. Hosté z Vrchlabí se po celou hrací dobu snažili dotáhnout na domácí tým. Vyrovnat se povedlo Jiřímu Šimoníčkovi ve 13. minutě, ale Draci vzápětí odpověděli střelou Jakuba Čmolíka a o minutu později vedli zásluhou Vítězslava Nedrda již 3:1 a za tohoto stavu se šlo do šaten.

Druhou třetinu otevřelo brankou hostující Vrchlabí, kdy nepříznivý stav snížil Tomáš Bláha a ve 25.minutě vyrovnal utkání Martin Filip. Jenomže Draci byli při chuti a ve 29.minutě byli po brance Miroslava Poláka znovu ve vedení, které ještě ve 31.minutě potvrdil Jan Trubenekr. Ten také definitivně vyhnal z brány Jakuba Jelínka a za hosty nastoupil Martin Abrahám.

Hosté se k další brance propracovali až v 56.minutě v přesilovce, kdy nepříznivý stav snížil na rozdíl jedné branky Patrik Maďar. Ale domácí si vedení nedali již vzít, v 59. minutě se ještě trefil Nedrda a do prázdné brány potvrdil tři body pro domácí Bílinu Lukáš Machač.

Petr Hlaváč: Zápas s Bílinou se mi hodnotí těžce, protože jsme soupeři darovali tři body. Nebyli jsme horším týmem, ale svojí nedůsledností v koncovce, naivitou při řešení obranných situačí a menší bojovností než jakou předvedlo domácí mujžstvo, jsme ho dokázali prohrát. Doufám, že nás to posadilo na zadek a v sobotu předevedem úplně jiný výkon. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a zároveň ostatní pozvat na zápas proti Děčínu. Budeme vás potřebovat.