HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 5:4sn

Domácí oplatili Kozlům porážku

29.08.2014
V dnešním odvetném zápase proti Kolínu měli více štěstí domácí hráči. Po nepovedených prvních dvou třetinách v té poslední dokázali díky čtyřem brankám otočit stav utkání. Zápas však nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se povedlo HC Stadion dvakrát překonal hostujícího Hermanna a připsalo si tak bod navíc.
3 P, pátek 29.8.2014, 18:00
5:4sn
Kolín
Veselý – Skočovský, Hamerský, Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Fořt, Filip, Půlpán, Šťastný, Bláha, Matějka, Krsek, Jirků, Jakubec, Srnský, Oppelt, Vlach, Marks
Hermann – Pácal, Muláček, Pýcha, Skokan, Klíma, Hanzl, Fiala, Barták, Kulhánek, Morkes, Kadlec, Jankovský, Malý, Valášek, Frolík, Zumr, Šafránek, Šifta, Semirád, Mejzr, Hlavatý
Třetiny: 0:2, 0:1, 4:1 - 2:0  Branky a nahrávky: 44. Vlach (Fořt), 52. Matějka, 54. Šťastný (Bláha), 56. Hamerský (Půlpán) – 4. Kadlec (Zumr), 7. Hlavatý (Semirád), 29. Šafřánek (Šifta, Klíma), 59. Kadlec (Jankovský). Rozhodčí: Veselý - Svoboda, Šmika. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 0:3, 4:4, 5:4.

V první třetině se HC Stadion před domácími diváky neukázal v nejlepším světle. Po sedmi minutách již prohrával již 0:2, do žádné větší šance se domácí hráči nedostali. Kozlové byli lepší po celých první dvacet minut.

Ve druhé třetině hosté přidali další branku, viděli jsme také mnoho vyloučení na straně Vrchlabí. V posledních vteřinách se však domácí dostali do tlaku, branku ale z mnoha šancí nevykouzlili. Na konci třetiny byl vyloučen kolínský hráč a rozhodčí nařídil trestné střílení. Domácímu Matějkovi se nájezd nepovedl, brankář si střelu pohlídal a na konci druhé třetiny tak již Kozlové vedli 3:0.

Třetí třetina nabídla tu nejzajímavější podívanou. Hned ve 44. minutě poprvé za vrchlabský tým skóroval Vlach, který tak snížil stav utkání na 1:3. Druhou branku přidal o osm minut později hráč se třináctkou Matějka. Stále pokračovala vyloučení na obou stranách. Domácí přidali další branku v 54. minutě a bylo srovnáno na 3:3. Stav utkání se obrátil k lepšímu díky Hamerskému, který prostřelil hostujícího brankáře, a Vrchlabí se dostalo do vedení 4:3. Minutu a půl před koncem se však Kozlům podařilo ještě srovnat zásluhou Kadlece.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se nerozhodlo. Dvě velké šance však měli domácí, jednou cinkla tyčka a podruhé zase byli rychleji u puku hosté. V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí hráči, první nájezd proměnil Tomáš Bláha a podruhé se nemýlil Půlpán, který tak rozhodl o bodu navíc pro HC Stadion.