HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 5:3

Dohrávané utkání body nepřineslo

07.02.2023
Jan Přikryl
K dohrávce 4. kola nadstavbové části cestoval HC Stadion na led Pirátů z Chomutova. Úvodní třetina patřila hostům, kteří ji zásluhou využité přesilové hry, v podání Patrika Urbana, vyhráli 1:0. Ve druhé třetině se domácím podařilo otočit skóre na 2:1. Následně, opět zásluhou Urbana, Vrchlabí srovnalo na 2:2. Do konce prostřední části však domácí odskočili hostům na rozdíl dvou branek a do třetí části si přinesli vedení 4:2. V úvodu třetí třetiny Piráti udeřili znovu a vedli již 5:2. Za hosty pak jen snížil, z přesilové hry, na konečných 5:3, Filip Moník.
4.kolo, úterý 7.2.2023, 17:30
Chomutov
5:3
Hanuljak (Horák) – Matai, Seemann, Havel (A), Němec, Žižka, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A) – Kostourek, Chlouba, Mála – Koblížek, Vrhel, Zajíček – Mežnar, Veselý, Ekrt – T. Svoboda
Vacek (Krinwald) – Fiala, Kaštánek, Pelda, Boukal, Bendík (A), Oliva, Hladík, Horáček – Krsek, Chrtek (A), Kozák, T. Šlaicher, Tatar, Duran, Urban (C), Chalupa, Kříž, Moník, Idžan, R. Šlaicher
Třetiny: 0:1, 4:1, 1:1  Branky a nahrávky: 23. Koblížek (Zajíček, Vrhel), 33. Chrpa (Hübl, Matai), 37. Chlouba (Němec, Havel), 40. Chlouba (Mála), 43. Matai (Chrpa, Seemann) – 9. Urban (Oliva, Chrtek), 36. Urban (Tatar, Krsek), 51. Moník (Oliva, Urban). Rozhodčí: Battěk – Kučera, Teršíp. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1689. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.

Utkání začali domácí hráči s pukem na holích, ale jejich první střela přišla až ve 3. minutě. Několika pokusů se zhostili i hráči HC Stadionu, ale také nebyli úspěšní. Piráti hned od začátku byli aktivnějším týmem, Vrchlabí ale ukazovalo svou silnou obranu. V 7. minutě byl vyloučen domácí Němec, a HC Stadion dostal příležitost využít přesilovou hru. Pirátům se ale povedlo ujet 2 na 1, nicméně zakončení nebylo podle jejich představ. A tak se do gólové kombinace pustili hosté, a úspěšně. V čase 8:17 si na modrou čáru najel Patrik URBAN, který sice nepálil ostře, ale puk se dostal až za Hanuljaka. Chomutov pak mohl vyrovnat, ale Vacek vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Tatar vyzkoušel pozornost brankáře ve 12. minutě. O chvíli později přišlo vyloučení na hostující straně. Chrpa bohužel nezpracoval kotouč, jinak by bylo vyrovnáno, zívala před ním prázdná branka. K ničemu dalšímu se domácí nedostali. Vacek byl v brance pozorný a změnu stavu nepřipustil. Také Hanuljak si připsal další zákrok, puk na něj poslal Šlaicher. V posledních vteřinách ještě Matai zkoušel kombinovat, ale k Lukešovi se puk nedostal.

I ve druhé části se Chomutov do akce hrnul s velkou vervou. A jejich snaha byla odměněna v čase 22:35, kdy vyrovnal Tomáš KOBLÍŽEK. Vacek se položil do branky a proti jeho střele neměl šanci. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Tatar, i tentokrát se HC Stadion dokázal ubránit. Ve 28. minutě měl Vacek namále, protože si jeden ze spoluhráčů málem srazil puk do vlastní branky. Přesilová hra, tentokrát pro Vrchlabí, také nebyla využita - hostům delší dobu trvalo, než se vůbec usadili v útočném pásmu. Chrpa měl před sebou prázdnou klec ve 30. minutě, ale přihrávka pro něj byla těžká. Kostourek unikl všem protihráčům a před Vackem zkoušel puk dostat do branky, ale neúspěšně. Ani jeho druhý pokus neskončil gólem. V čase 32:52 si ale domácí vzali vedení. Hübl nabil Jakubu CHRPOVI, proti kterému byl Vacek bezmocný. Netrvalo ale dlouho a bylo znovu srovnáno. Patrik URBAN v čase 35:54 sice zůstal osamocený u branky, ale gól z jeho hole nepadl. Kotouč do klece dostal domácí Hübl. V čase 36:07 už to bylo 3:2 pro Chomutov. Vacek si srazil puk do branky poté, co vystřelil Roman CHLOUBA. Ve 37. minutě byl vyloučen domácí hráč, ale HC Stadion nedokázal vyslat střelu na brankáře. A v čase 39:25 Chomutov odskočil o dvě branky zásluhou Romana CHLOUBY. Ten chtěl přihrát na spoluhráče, ale puk trefil vrchlabského obránce a od něj se odrazil do branky. V posledních vteřinách druhé části byl ještě vyloučen chomutovský Lukeš.

V úvodu třetí části trefil Kozák pouze tyč. Domácí již hráli v plném počtu, když se dočkali další branky. V čase 42:23 se trefil Jakub MATAI, který byl rozjetý na Vacka, dostal namazáno a Chomutov dostal do vedení 5:2. Ve 45. minutě mohl skórovat Kříž, který se dostal až před Hanuljaka, ale ten zaklapl betony. Ve 47. minutě zase Chrtek trefil pouze brankovou tyč. O pár minut později byl vyloučen domácí Němec, a tuto výhodu HC Stadion využil. V čase 50:14 se trefil Filip MONÍK, který tečoval střelu od Olivy. Na chomutovského brankáře přišlo ještě spoustu střel, stejně jako na Vacka. V 56. minutě přišel zákrok vrchlabského hráče, po kterém zůstal Petrásek ležet na ledě. Rozhodčí ale netrestal. Ke konci třetí třetiny byl ještě vyloučen vrchlabský Urban, ale Chomutov výhodu nevyužil. I tak zvítězil o dvě branky a zapsal si do tabulky tři body.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
„Začali jsme dobře, měli jsme dobrou první třetinu, forčekovali jsme a drželi systém. Zaslouženě jsme vedli 1:0, i když soupeř nějaké šance měl, bylo jich ale minimum. V druhé třetině se soupeř dostal do hry, byl lepší. My jsme ale srdnatě bojovali, drželi jsme stav 2:1 a pak se nám i podařilo vyrovnat. Pak jsme ale dostali dva hloupé góly a to asi rozhodlo. Jít za stavu 4:2 s takovýmto soupeřem do třetí třetiny je hodně těžké. Nicméně jsme nesložili zbraně, bojovali a gól na 5:3 nás trochu nakopnul. Měli jsme pak i nějakou šanci, ale bohužel jsme nic neproměnili a odjíždíme bez bodu. Na to, že jsem měli v sestavě deset juniorů, jsme tak silnému soupeři vzdorovali celkem dobře.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov):
„Vítězství nás samozřejmě těší, ale rodilo se hodně těžce. Vrchlabí přijelo s hodně mladým mančaftem, dobře bruslili a zahušťovali střední pásmo. S tím jsme měli trošku problémy. Bohužel ne všichni pochopili, že se bude hrát na čtyři lajny a intenzivně a že budeme mít nějaký výsledek. Tomu odpovídal celý zápas. Když se konečně dostaneme do vedení a měl by nás pátý gól uklidnit, tak jsme lehkovážní. Stačilo, aby Vrchlabí proměnilo nějakou šanci a mohli jsme mít obrovské starosti.“