HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 4:7

Další tři body veze Stadion ze Slaného

23.09.2017
Zajímavou přestřelku přineslo čtvrté kolo 2. hokejové ligy v zápase mezi Slaným a Vrchlabím. Nakonec si HC Stadion odváží všechny tři body, rozhodl o nich ve třetí třetině, kdy dokázal vstřelit čtyři branky, na které soupeř již nestačil odpovědět.
4.kolo, sobota 23.9.2017, 17:30
Most
4:7
Kuchař (Spěšný) – Hora, Šefl, Hlaváček, Sklenička, Švábík, Hajšman – Kubinčák, Rod, Sýkora, Tuček, Alinč, Vorobjov, Homolka, Míka
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Jirků (A), Pojkar, Chleborád – Maďar, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Krsek, Miškovský, Urban, Pšurný, Kerekanič.
Třetiny: 1:1, 2:2, 1:4  Branky a nahrávky: 7. Kubinčák (Alinč, Rod), 36. Šefl (Kubinčák, Sýkora), 36. Alinč (Kubinčák, Rod), 51. Alinč (Hora) – 8. Šťastný (Jirků), 33. Filip (Maďar, Šťastný), 39. Abraham (Urban), 47. Pšurný (Urban), 48. Šťastný (Maďar, Filip), 55. Miškovský (Urban, Pšurný), 59. Maďar (Šimoníček). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Štěpánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání:1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:7

Hned v úvodu utkání se ujali puku vrchlabští hokejisté, kteří se od začátku snažili zaútočit na protivníkovu branku. Bohužel už po necelých třech minutách hry dostal Michal Pšurný dvě minuty za hákování, ale ani to Vrchlabí nezastavilo v rozjeté hře. Na začátku sedmé minuty se Antiradarům podařilo překonat vrchlabskou obranu a Jan Alinč nahrál Vojtěchu Kubinčákovi, který prostřelil našeho brankáře Jelínka. Ale náš útok na sebe nenechal dlouho čekat a ve druhé polovině osmé minuty vyrovnal gólem Tomáše Šťastného s asistencí Tomáše Jirků. Defenzivní hra soupeřů vykulminovala vyloučením Martina Hajšmana. SHK se několikrát snažilo prověřit našeho gólmana, ale bez úspěchu. Daniel Miškovský dostal krásnou přihrávku zpoza branky a už to vypadalo na další gól, který se bohužel nekonal. Domácí Daniel Hora vyhodil puk mimo hřiště a šel si odpočínout na dvě minuty za zdržování hry na trestnou lavici. Jeho tým se snažil zahrozit i v oslabení, ale nevyšlo jim to a Jelínek přeřušil hru. V dobré pozici se ocitl Martin Hajšman, ale naštěstí pro nás se netrefil. A bohužel ani Daniel Miškovský se znovu netrefil. První třetina skončila nerozhodně 1:1.

Hned na začátku druhé třetiny pálil od modré Havránek, ale soupeřův brankář puk chytil a přerušil hru. Vrchlabí se ovšem nevzdávalo a aktivně hrálo ve středovém pásmu. Příležitostí bohužel nevyužil kapitán Martin Filip, dále Jan Kerekanič či Daniel Miškovský. Ale díky neustálému tlaku vytěžilo Vrchlabí další přesilovku, tentokrát šel na trestnou lavici Jindřich Sklenička za krosček. Po jeho návratu na led Vrchlabí chybovalo v rozehrávce a Martin Hajšman vyjel sám proti Jelínkovi. Ten naštěstí náš tým podržel a střelu nepustil. Vzápětí chyboval slánský brankář Kuchař, když vyhodil puk přímo proti rozjetému Tomáši Oppeltovi, ale ten domácí branku netrefil. O chvíli později ale Vrchlabí strhlo vedení na svoji stranu a to díky Martinu Filipovi a přihrávajícím Patriku Maďarovi a Tomáši Šťastnému. Domácí se vybičovali k vyšším výkonům a za necelé tři minuty odpověděli brankou Karla Šefla a o 20 sekund později další přidal Jan Alinče. Následovalo druhé vyloučení pro Vrchlabí, a to Patrika Maďara za napadení. Tomáš Šťastný se pokusil i v oslabení vyjet sám na soupeřova brankáře, ale svoji forhendovou kličku nedotáhl do konce. Ale Lukáš Abraham Kuchaře dokázal prostřelit i při našem oslabení a mohl poděkovat za dobrou přihrávku Patriku Urbanovi. Stav po druhé třetině byl 3:3.

Na začátku třetí třetiny dostal dobrou šanci soupeř, avšak trefil pouze Jelínkovu vyrážečku. Domácí se snažili být aktivnější než ve druhé třetíně, poměrně se jim to i dařilo. Jelínek byl nucen přikrýt puk před dotírajícími hráči soupeře. Domácí hráli agresivněji, což skončilo trestem pro Pavla Vorobjova na 2+10 minut za zásah do hlavy a krku. Vrchlabí vypadalo, jakoby se teprve rozehrávalo a nebyla to již třetí třetina. Ve 47. minutě dal za Vrchlabí gól Michal Pšurný, kterému asistoval Patrik Urban. A přesně po půl minutě se trefil i Tomáš Šťastný za asistence Patrika Maďara a Martina Filipa. Ovšem domácí po chvilce měli výhodu přesilovky, na lavičku míří David Pojkar. Hra pokračovala celkem klidně do okamžiku, kdy nastala strkanice před naší brankou a na trestnou lavici zamířil ze Slaného Tomáš Rod na 2 minuty pro hrubost a z Vrchlabí Lukáš Abraham pro totéž. V 51. minutě Antiradary o sobě dali vědět a gól dává Jan Alinče. Hra se zajímavě zamotala a ještě nebylo zdaleka jisté, jak to vše dopadne. Vrchlabí i Slaný měli dostatek šancí, jak vstřelit gól, ale to se povedlo až v 55. minutě Danielu Miškovskému s asistencí Patrika Urbana a Michala Pšurného. Vrchlabí si po chvíli nerado připsalo další trestné minuty, tentokrát byl potrestaný Tomáš Jirků za hákování. V 59. minutě se domácí rozhodli pro hru s prázdnou bránou, za což je "potrestalo" Vrchlabí dalším gólem, tentokrát rukou Patrika Maďara s asistencí Jiřího Šimoníčka. Osmý gól se již Vrchlabí nepodařilo vstřelit, ale celkový výsledek 4:7 potěší.

Petr Hlaváč: "Máme za sebou složitý týden. Uhráli jsme 6 bodů, není to na jásání, ale jsme spokojeni. Dnes to bylo jen o nás. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale koncovka nám nevycházela. Domácí mají jednu super pětku a ta nám dala všechny góly, i když jsme se na to připravovali. Jsou opravdu výborní. Příští týden si nastavíme zrcadlo, Jablonec a Kobra. Tak ve středu na zimáku, protože lepší tým než Jablonec k nám už asi letos nepřijede."