HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebíč 4:2

Další tři body bereme proti první Třebíči!!!

16.10.2021
Daniela Udatná
V dnešním zápase s doposud neporaženou Horáckou Slávií bereme tři body! Po první třetině odcházel domácí tým do kabin již s dvoubodovým vedením. Ve druhé třetině snížili hráči Třebíče vedení na 2:1, ale díky dravosti domácích odcházeli do kabin opět s dvoubodovým rozdílem. Ve třetí třetině hosté vstřelili již pouze 1 branku a vítězství bylo dokonáno.
12.kolo, sobota 16.10.2021, 17:00
4:2
Třebíč
J. Soukup (V. Nečas) – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – D. Chalupa, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Heřman (A), Chrtek, Pochobradský – L. Kučera, O. Rohlík, Koffer.
Jekel (36. Mičán) – L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Poizl, Mlčák, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Kusko, Burian – D. Sklenář, D. Michálek, Ferda (A).
Třetiny: 2:0, 2:1, 0:1  Branky a nahrávky: 9. Matýs (Kajínek, T. Kaut), 12. M. Voženílek (Pochobradský, L. Kučera), 28. Koffer (O. Rohlík, L. Kučera), 36. P. Urban (D. Chalupa, Mrňa) – 25. L. Doudera (Šťovíček), 55. L. Doudera (Ferda). Rozhodčí: Wagner, Veselý – Polák, Röischel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 643. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2.

Zápas začali aktivněji domácí, kteří se hned hrnuli na branku. Soukup si na puk sáhl ve 2. minutě, kdy od modré střílel Forman. Domácí poté mohli skórovat, ale puk skončil na tyči. V 5. minutě se do šance dostal Nedvídek, ale nezvládl zpracovat puk a šance pro něj skončila. Furch také střílel, ale pouze do Soukupa. V 7. minutě skončila střela Bittnera vedle tyčky. V čase 8:21 otevřeli skóre utkání domácí hráči. Ondřej MATÝS puk tečoval před brankou po nahození Kajínka. V 11. minutě byl vyloučen domácí Vála, hosté tak dostali možnost vyrovnat. Tu ale nevyužili, místo toho v oslabení udeřilo Vrchlabí. V čase 11:56 se trefil Marek VOŽENÍLEK, kterého našel Pochobradský. Následně Soukup ještě zasahoval proti jedné střele a pak už byli domácí kompletní. Ve 14. minutě byl vyloučen také hostující hráč. Přesilová hra se HC Stadionu nedařila, hosté se dobře bránili, branku už inkasovat nechtěli. Třebíč se snažila ještě do konce třetiny se stavem něco udělat, Soukup si ale v brance byl jistý a žádnou chybu nepřipustil.

Ihned zkraje druhé třetiny se hosté pustili do střelby. Soukup byl ale vždy pečlivý a měl pokrytou celou branku. Ve 22. minutě zabránil možnému gólu Vála, jinak by se třebíčští dostali do přečíslení. Poté Urban nahrával Mrňovi, ten ale puk nezpracoval. V čase 24:12 Horácká Slavia poprvé skórovala. Autorem branky se stal Lukáš DOUDERA, který zakončoval po pěkné kombinaci do prázdné branky. Následovat mohl další gól do Soukupovy branky, ale naštěstí Nedvídek nenašel skulinu mezi betony. Heřman střílel jen vysoko nad branku, za to Filip KOFFER byl úspěšnější. Tomu nahrával Rohlík, který vybojoval puk za branku Jekela. Skvělá kombinace těchto dvou hráčů přinesla Vrchlabí znovu dvougólový náskok. Heřmanovo nahození v 31. minutě skočilo jen u Jekela, stejně jako střela Kučery. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Poizl a domácí dostali další příležitost. HC Stadion se ale k ničemu nedostal, hosté se bránili několika vyhozeními. Ve 34. minutě Voženílek zabránil přihrávce protihráčů, o pár minut později musel Soukup zasahovat proti nájezdu Šťovíčka. V čase 35:16 domácí vstřelili další branku zásluhou Patrika URBANA, který měl i trochu štěstí. Následně z branky odešel třebíčský Jekel a na led přišel Mičán. Ve 39. minutě byl vyloučen Sklenář za vysokou hůl a do třetí části si Vrchlabí odneslo ještě 39 vteřin přesilovky.

Hned po naskočení Sklenáře do hry se dostal do brejku, ale šanci zabránil Jelínek. Poté byl vyloučen také domácí hráč. HC Stadion se ale dobře bránil, hosté se k vyložené šanci nedostali. Oliva střílel z pravého kruhu ve 44. minutě, ale byl nepřesný. Mrňa bojoval o puk v útočném pásmu, nakonec se k němu nedostal. V 52. minutě se do šance dostal Nedvídek, Soukupa slušně vyzkoušel. V 54. minutě přišlo současné vyloučení Heřmana a Zukala, oba šli na trestnou lavici za hrubost. Poté dokázala Třebíč ještě vstřelit branku, v čase 54:01 snížil Lukáš DOUDERA, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Další gól mohl přidat Tureček, ale Soukup si branku pohlídal. Na druhé straně bojoval o puk Matýs, rozhodčí se rozhodli po zákroku Krliše nevylučovat. Několik minut před koncem se hosté rozhodli pro oddechový čas, Mičán se pak odebral na střídačku. Soukup musel zasahovat proti střele Turečka, následovalo vyloučení na domácí straně. Třebíč tak získala přesilovou hru 6 na 4, kterou sice nedokázala využít, ale ještě stihla potrápit Soukupa, který zasahoval proti Krlišovi. Nakonec ale Vrchlabí bralo cenný skalp, protože Třebíč byla do dnešního večera neporažená.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí):
Dnešní zápas naprosto povedený po všech stránkách, co se týče taktických i herních dovedností. Hráči dneska splňovali ty věci, na kterých jsme se domluvili. Silní na kotouči, takticky střední pásmo krásně pokryté, beci rozdávali puky rychle, takže vlastně veškeré splněné věci, co jsme se domluvili. Jenom ten konec, to jsme zase začali trošku panikařit, ale myslím si, že jsme měli ten zápas relativně pod kontrolou a odehráli ho úplně skvěle. Musím říct, že jsme nevěděli, s čím ten první tým na nás vleze a myslím si, že dvě třetiny jsme je vůbec k ničemu nepustili a třetí už to bylo samozřejmě hektičtější, už jsme to chtěli dohrát tak, abychom v klidu získali tři body a mohli se zase odpíchnout. Krásné body, super.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč):
Dneska jsme prvních čtyřicet minut nehráli dobře. Myslím si, že se domácí nemuseli na ty góly tolik nadřít, protože my jsme jim je darovali našimi individuálními chybami. Jeden gól nám vstřelili dokonce v naší přesilovce, kdy jsme podcenili situaci - přečíslení v rohu. Když se nám podařilo snížit na 2:1, tak jsme se nadechovali a vytvořili jsme si tam nějaké šance, ale bohužel opět individuální chyba nás srazila dolů a pak ve třetí třetině jsme se ještě snažili s tím zápasem něco udělat, pár příležitostí jsme si vytvořili, bohužel jsme je neproměnili a dneska domácí byli prostě produktivní po těch našich chybách a to nás stálo zápas. Hlavy svěšený nemáme, poučíme se z toho a další zápas budeme chtít zvládnout a zase najedeme na nějakou sérii vítězství.

Ohlas domácího hráče
Marek Voženílek:

Na Třebíč jsme se připravovali v tréninku, protože jsme věděli, že ještě neprohrála, a že nás nečeká nic lehkého. Chtěli jsme navázat na utkání se Slavií a do zápasu s Třebíči jsme vstoupili zodpovědně. Začátek utkání se nám vydařil a důležité bylo, že jsme odskočili o dvě branky. Utkání to bylo velmi náročné a jsem rád, že jsme ho zvládli.