HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 3:1

Čtvrtý zápas v řadě bez bodu

19.11.2022
Až do Prahy HC Stadion zajížděl na led Kobry, nad kterou se pokusil získat cenné body. Bohužel se mu to nepovedlo, i když po první třetině bylo utkání vyrovnané. Nakonec ale HC Stadion padl 1:3, poslední gól padl v power play.
18.kolo, sobota 19.11.2022, 18:00
Kobra
3:1
Sochůrek (Kmec) – Ženíšek, Knesl (A), Duda, Holý, Straka, Svach – Janča, Míšek, Zídek, Šťastný (C), Petrov, Martínek, Jedlička, Novák, Kolda, Petrák, Daniel. Trenér: Miloslav Šeba
Vacek (Krinwald) – Kynčl, Horáček, Fiala, Bendík (A), Oliva, Duran, Perička – Urban (C), Kozák, Chrtek, Cerman, Hlaváč, Duchan, Chalupa, A. Jirků, Moník, Tatar, Šlaicher. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 15. Petrák (Kolda, Zídek), 53. Novák (Duda, Šťastný), 59. Zídek (Kolda, Petrov) – 15. Urban (Hlaváč, Tatar). Rozhodčí: Valda – Toman, Goltsch. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.

V úvodu zápasu byl vyloučen domácí Straka, ale Vrchlabí výhodu nevyužilo. Přišlo jen několik menších šancí. Vacek musel zasahovat proti Holému v 6. minutě. Oliva neměl komu přihrát, a domácí byli připraveni zasáhnout. V 11. minutě měl Vacek štěstí, protože Novák se na něj řítil sám. Ve 13. minutě byl pak vyloučen hostující Bendík. A Kobra Praha dokázala přesilovou hru využít. V čase 14:07 byl před Vackem dobře postavený Martin PETRÁK, který zpracoval nahození od spoluhráče. Netrvalo ale dlouho, a Vrchlabí srovnalo. V čase 14:21 se hosté radovali díky Patrikovi URBANOVI, který byl velmi blízko Sochůrkovi a puk dostal za jeho záda. Vrchlabí se pak dostalo do tempa a chtělo skóre otočit. V 19. minutě ale mohl skórovat Novák, který ale trefil pouze tyčku vrchlabské branky.

Druhá třetina začala o něco opatrněji, ale rozhodně nechyběly zajímavé akce. Urban střílel z mezikruží, ale jeho pokus byl zblokovaný. Na druhé straně střílel Petrák. Ve 24. minutě byl ale ve velké šanci Urban, který se netrefil pouze o milimetry. Sochůrek hmátl vyrážečkou a puk se odrazil od tyčky. Kobra se ale také snažila útočit, jejich motivace zvítězit byla obrovská. Kozák se trefil pouze do Sochůrka. Další velká HC Stadion přišla ve 31. minutě, ale branka zase nepadla. Brankář Kobry držel svůj tým nad vodou. Ve 34. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. Vrchlabí výhodu nevyužilo, naopak byl ve 38. minutě vyloučen Duran, a výhodu měla Kobra. Duda puk jen nahodil, Knesl střílel od modré čáry. Do konce třetiny ale gól nepadl.

Do třetí části vstoupili aktivněji hosté, Urban se dokonce dostal do nájezdu, ale proti brankáři neuspěl. Vrchlabí se ale častěji dostávalo do útočného pásma. Na druhé straně mohl skórovat Daniel, který si ve 44. minutě najel přímo k Vackovi. Kobra Praha musela snášet tlak, který si HC Stadion vytvořil. Znovu to byl Daniel, který vyzkoušel pozornost vrchlabského Vacka. V 53. minutě byli vyloučení domácí Ženíšek a vrchlabský Urban. A Kobra Praha si znovu vzala vedení. V čase 52:42 se trefil Dominik NOVÁK, který obelstil Vacka. HC Stadion už mnoho času nezbývalo. Domácí hráči se ale dobře bránili. Nakonec si Vrchlabí vzalo oddechový čas, a rozhodlo se pro hru bez Vacka v brance. Bohužel ani v šesti hráčích na ledě se hostům nepodařilo branku vstřelit, naopak výhru domácích pečetil v čase 58:44 Václav ZÍDEK, který trefil prázdnou branku.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha):
Oba dva jsme byli prakticky na šestém místě, o které se také hrálo. Zápasy s Vrchlabím jsou vždy vyrovnané. V první třetině nám to šlo, v té druhé jsme tak dobří nebyli. Tam bylo v prvních deseti minutách Vrchlabí určitě lepší. Za třetí třetinu jsme si to ale zasloužili, protože jsme chtěli víc. Navíc jsme soupeře i přestříleli.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Je to pro nás čtvrtá hořká porážka v řadě. Počtvrté jsme ztratili zápas v poslední třetině. Prostě nedáváme branky, nejsme produktivní, celkově málo střílíme a málo chodíme před branku. Takto se ta utkání nedají vyhrát. Nehrajeme špatně, hrajeme organizovaně, ale pak někdo z hráčů udělá hrubou individuální chybu a soupeř nás potrestá. My nejsme schopní naše šance proměnit. Nejdeme tomu naproti a nedáme ani ošklivé góly z dorážek, které teď potřebujeme. Musíme to změnit, abychom opět začali bodovat.