HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 1:3

Z vrchlabského ledu odjíždí veselejší Letňany

16.11.2022
Vyrovnaný zápas, který nakonec svými rozhodnutími ovlivnili rozhodčí. Tak by se dalo popsat středeční utkání, které bohužel pro HC Stadion skončilo prohrou. Vstřelil pouze jedinou branku, naopak Letňany skórovali hned třikrát. Odváží si tak tři body.
17.kolo, středa 16.11.2022, 18:00
1:3
HC Letňany
Vacek (Krinwald) – J. Kynčl, Horáček, Kerekanič, Bendík (A), P. Fiala, Duran, Perička – Cerman, Urban (C), Bláha (A), Duchan, Krsek, Kozák, Jirků, D. Chalupa, Šedivý, Moník, Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Brázdil (Kopřiva) – Havelka, L. Chalupa, Čížek, Kolářík, T. Kynčl, Gurjevskij, Z. Fiala – Řepík, Vacín, Uhlík, Kropáček, Labuzík, Kellerstein, Pejchal, Hrala, Wojnar, Kastner (A), Hozák (C), Arnošt, Švec Trenér: Jaroslav Nedvěd
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 24. Šlaicher (Urban, Tatar) – 31. Labuzík (T. Kynčl, Hrala), 55. Pejchal (Kropáček, Hrala), 60. Wojnar (Z. Fiala, L. Chalupa). Rozhodčí: Glanc – Brož, Tuháček. Vyloučení: 5:4, navíc Kerekanič (VRC) TH + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 774. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3.

HC Stadion začal domácí zápas aktivněji, ale Chalupa se nedokázal trefil do odkryté branky. Brankář Letňan musel zasahovat také proti střele Durana nebo nahození vrchlabského hráče. Ve 3. minutě Duchan mohl poslat puk do prázdné klece, prozatím ale mel HC Stadion smůlu. Letňany se nemohly dostat ani do tempa, ani do útočného pásma. Šlaicher mohl tečovat puk, ale nedosáhl na něj. V 11. minutě přišlo vyloučení na hostující straně, které málem využil Chalupa. Brázdil ale včas zaklapnul betony. Další šance Vrchlabí přišlo o chvíli později, ani tentokrát se ale skóre neměnilo. Urban si pak našel Šedivého, ale Brázdil i se štěstím branku ubránil. Ve 14. minutě přišla další šance domácích, protože vyloučen byl letňanský Hozák. Ani tentokrát gól nepadl. Hozák v 19. minutě tečoval puk před brankou. V posledních vteřinách první části byli současně vyloučení Bendík a Kropáček, do druhé části se tak šlo ve čtyřech hráčích na obou stranách.

Kastner se hned v úvodu srazil s hostujícím Kozákem, oba naštěstí odjeli na střídačku po svých, ale Kozákovi to chvíli trvalo. Oba týmy měli hráče na ledě, když konečně padla branka. V čase 23:32 skóroval Radim ŠLAICHER, který puk dorazil do branky po střele Urbana. Poté přišlo vyloučení i na straně HC Stadionu. Vacek musel zasahovat proti střele Kastnera, poté už ale žádná velká akce nepřišla a domácí oslabení ustáli. Netrvalo dlouho a ozvali se také hosté. V čase 30:37 Tomáš LABUZÍK našel odražený puk a volala ho prázdná vrchlabská branka. Ve 32. minutě se do velké šance dostal Kastner a mohl pro hosty navýšit. Poté si šel na trestnou lavici sednout Perička, hosté tak dostali další možnost. Uhlík se dostal před branku ve 34. minutě, ale Vacek se roztáhl a gólu zabránil. Ve 35. minutě přišel další vrchlabský trest. Tentokrát to ale bylo do konce utkání, Kerekanič vrazil protihráče na hrazení. Následující minuty byly hodně v režii rozhodčího, který pískal hlavně proti domácím. Ve 37. minutě byl vyloučen domácí Tatar, faulovali také hosté, ale rozhodčí nevylučoval. Kastner pak trefil tyč, proti Hozákovi musel Vacek zasahovat a jen díky němu to bylo stále 1:1. Domácí již byli ve čtyřech, když se před branku dostal letňanský hráč, ale Vacek ho vychytal.

Třetí třetina začala aktivitou hostů, kteří měli přesilovou hru. Kastner střílel od modré, ale Vacek ho vychytal, Hozák trefil pouze lapačku brankáře. Šlaicher byl sražen k zemi ve 43. minutě, ale rozhodčí trest neudělil. Ve 44. minutě mohl skórovat Kozák, po něm také Kynčl. Perička zastavil puk, který mířil na protihráče. Vacek ve 47. minutě vychytal Hozákovu střelu. O chvíli později byl faulován domácí útočník, ale nepískalo se. Vacek udržel puk v náručí po prudké střele Pejchala. Brankář musel zasahovat také proti Řepíkovi. V 54. minutě byl faulován Moník, ale rozhodčí se pro trest nerozhodl. V čase 54:29 už to bylo o jednu branku. Trefil se Tadeáš PEJCHAL, který vykřesal pro Letňany novou naději. Poté byl ale vyloučen hostující hráč. Vacek skočil na střídačku, v čase 59:09 ale byla potvrzena výhra Letňan, protože se trefil Jakub WOJNAR. Na konci zápasu pak diváci viděli hromadnou bitku.