HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Příbram - Vrchlabí 5:4p

Z Příbrami přivážíme bod

18.02.2023
Jan Přikryl
K dalšímu utkání cestoval HC Stadion v dosti oslabené sestavě na led Baníku Příbram. Skóre otevřel v první minutě domácí Dragoun. Ještě do konce první třetiny srovnal z přesilové hry Chalupa. Druhá třetina patřila hostům z Vrchlabí, kteří ji vyhráli 0:2, zásluhou tref Krska a Chrtka. V úvodu třetí části snížil opět Dragoun, následně vyrovnal Hasman. Hosty poslal zpět do vedení Urban. Za domácí poté vyrovnal Pinkas. O bodu navíc pro domácí rozhodl v prodloužení Hasman.
11.kolo, sobota 18.2.2023, 17:00
HC Příbram
5:4p
Jiroušek (Šorf) - Havlín, Jelínek (A), Zedek, Vinš, Zdeněk, Patzelt - Eret, Kafka (C), Dragoun, Bednařík, Furch, Bečvář, Brzák, Hasman, Pinkas
Krinwald (Vacek) - Kozák, Kukla, Kaštánek, Bendík (A), Pelda, Oborník, Rychlovský, Horáček - R. Šlaicher, Chrtek (A), Moník, Chalupa, Krsek, Vognar, Urban (C), Tatar
Třetiny: 1:1, 0:2, 3:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 1. Dragoun (Bednařík, Pinkas), 42. Dragoun (Hasman, Zdeněk), 48. Hasman (Havlín, Dragoun), 56. Pinkas (Hasman, Dragoun), 61. Hasman (Dragoun) - 19. Chalupa (Chrtek, Bendík), 22. Krsek (Tatar, Bendík), 28. Chrtek (R. Šlaicher), 53. Urban (Moník, Bendík). Rozhodčí: Jílek - Maňák, Tuháček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.

Začátek utkání patřil Příbrami, která již v 1. minutě vedla 1:0 po střele MICHALA DRAGOUNA. Stadionu trvalo 5 minut než se jim podařilo srovnat krok s domácími. Na obou stranách bylo k vidění několik slibných šancí, avšak bez gólu. V čase 18:29 dostalo Vrchlabí možnost přesilové hry, kterou využil DAVID CHALUPA. Do konce třetiny se již nic zásadního nestalo a mužstva šli do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe vrchlabští. V čase 21:19 se trefil přesnou ranou do levého horního rohu FILIP KRSEK, 1:2. Hra byla opět vyrovnaná na obě strany. Při přečíslení 3 na 2 vypálil ONDŘEJ CHRTEK. Trefil přesně pod horní tyč, v polovině zápasu Vrchlabí vedlo už 3:1 a mělo několik dalších šancí. Před druhou sirénou mohlo Vrchlabí přidat 4. branku, bohužel střela zasáhla pouze tyč a následnou dorážku do prázdné brány zastavila obrana domácích.

Začátek 3. třetiny vyšel opět domácím. V čase 41:22 tečoval střelu od modré čáry opět MICHAL DRAGOUN, 2:3. Ve 47. minutě byla menší potyčka mezi Moníkem a Patzeltem. Při hře 4 na 4 se z úniku ze strany prosadil JOSEF HASMAN, 3:3. Vrchlabí dokázalo rychle odpovědět, v čase 52:26 přesnou ranou pod lapačku poslal Stadion do vedení PATRIK URBAN, 3:4. V čase 55:28 byla před Krinwaldem nepřehledná situace a nejrychleji se zorientoval TADEÁŠ PINKAS, který vyrovnal na 4:4 a poslal utkání do prodloužení.

Prodloužení se hrálo pouze 30 vteřin. Přesnou střelou na beton rozhodl výsledek utkání JOSEF HASMAN.

Tomáš Jirků, trenér HC Stadionu Vrchlabí:
"Kdyby nám dnes před utkáním někdo řekl, že odvezeme bod, brali bychom ho všema deseti. Ale po průběhu utkání je pro nás bod trochu zklamáním. Myslím si, že jsme si zasloužili minimálně o jeden více. Nicméně musím celý náš tým pochválit za bojovný výkon. Je neskutečné, že se tým dokáže v této těžké době semknout a odehrát takhle dobře utkání."