HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 2:8

Z Jablonce s plným počtem bodů - Bláha veze hattrick

14.12.2022
Vrchlabí se ve středu odebralo na utkání do Jablonce, kde to nakonec proti Vlkům byla snadná práce. Hned po první třetině totiž hosté vedli o pět branek, Jablonec stihl dát pouze dva góly. Vrchlabský Bláha se radoval třikrát, celkově padlo do jablonecké sítě osm branek.
25.kolo, středa 14.12.2022, 18:00
Jablonec
2:8
Jelínek (19. Leško) – Starý, Kollert, Pavlů (C), Abraham, Had, Koutecký – Špaček (A), Jursa, Maďar, Brokeš (A), Dospěl, Foerster, Kačírek, Kapička, Bouřil Trenér: Jan Šuráň
Vacek (Abrahám) – Kerekanič, Kynčl, Horáček, Kaštánek, Bendík (A), Fiala, Duran, Perička – Kozák, Chrtek, Urban (C), Cerman, Tatar, Hlaváč, Duchan, Chalupa, Jirků, Bláha (A), Šedivý, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:5, 1:0, 1:3  Branky a nahrávky: 27. Abraham (Maďar, Foerster), 43. Pavlů (Kapička, Špaček) – 8. Horáček (Duchan), 17. Chrtek (Urban, Hlaváč), 18. Tatar (Bláha), 19. Chalupa (Chrtek, Urban), 20. Bláha (Cerman, Kozák), 47. Bláha (Chrtek, Chalupa), 57. Jirků, 60. Bláha (Chrtek, Chalupa). Rozhodčí: Glanc – Brož, Motl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 135. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5, 1:5, 2:5, 2:6, 2:7, 2:8.

Jako první se do akce drali hosté, ale nezakončili. Také domácí se chystali ke kombinaci, ale jako favorité chybovali. Vrchlabí ale drželo puk na svých hokejkách. Dospěl mohl přihrát před branku Jablonce, ale špatně mířil. Vrchlabí se dočkalo až v čase 7:58, kdy se trefil Petr HORÁČEK, proti kterému neměl Jelínek šanci. Jablonec se ale po obdržené brance o nic více nesnažil, naopak tempo hry se zpomalilo. HC Stadion celou první část zápasu dominoval, v 16. minutě byl ale vyloučen Maďar. Domácí si oslabení ještě zkomplikovali, protože o chvíli později si šel sednout na trestnou lavici také Špaček. A dvojnásobná přesilovka se hostům vydařila. V čase 16:33 si Urban našel dobře postaveného Ondřeje CHRTKA. Další vyloučení přišlo v 18. minutě, a také tohle dokázal HC Stadion využít. V čase 17:27 využil početní výhodu Jakub TATAR, který stál osamocený u branky. Ve stejný čas se provinil hostující Brokeš, a čtvrtá branka byla na světě. V čase 18:20 měl před sebou odkrytou branku David CHALUPA. Po tomto gólu Jablonec vystřídal brankáře, Jelínek dal šanci Leškovi. Ještě před ukončením první třetiny se ale hosté radovali popáté. V čase 19:50 vstřelil svou první branku v zápase Tomáš BLÁHA a HC Stadion odcházel do šatny velmi spokojený.

V úvodu druhé části byl vyloučen hostující Horáček. Jablonci se ale nepodařilo dostat se před Vacka nebo ho nějak ohrozit. Vrchlabí dobře bránilo, Horáček se pak dostal do samostatné akce, ale zbrzdil ho nekvalitní led a ze šance nic nebylo. A také Vlci se prosadili. První branku vstřelil v čase 26:49 Lukáš ABRAHAM, který mířil nad beton Vacka. Perička se pak trefil pouze do zadního mantinelu, neúspěšný byl také ve 32. minutě Tatar, který Leška nepřekonal ani nadvakrát. Hosté se pak dostali do přečíslení, ale Leško nastavil rameno. Bendík se sice ve 34. minutě dostal ke střele, ale už to bylo po odpískání. Leško měl hodně práce, jeho pozornost vyzkoušel Hlaváč. Ve 38. minutě byl vyloučen hostující Chrtek, který dostal 2+2 minuty. Domácím se ale přesilovka nevydařila, Vrchlabí často vyhazovalo puk přes všechny čáry.

Hosté sice hráli v oslabení z předchozí třetiny, ale branka z hole Vlků nepadla. Stalo se tak až v čase 42:56, kdy puk dorážel do sítě Michal PAVLŮ. Skóre tak bylo 2:6, ale nevypadalo to, že by Vrchlabí chtělo polevit. V čase 46:06 si druhý zářez připsal Tomáš BLÁHA, který byl velmi při chuti. V 52. minutě byl ale vyloučen, takže situaci svému týmu trochu zkomplikoval. Naštěstí ale HC Stadion dokázal oslabení ubránit, Vacek neměl mnoho práce. V 54. minutě se do velké šance dostal jablonecký Kapička, ale jeho trefa skončila pouze na tyči. O chvíli později byl vyloučen hostující Chrtek, Vlci se sice usadili v útočném pásmu, ale střelba dlouho nepřicházela. Naopak to byli hosté, kdo vstřelil další gól. V čase 56: 41 se hosté dostali do přečíslení 2 na 1 a Adam JIRKŮ se rozhodl nepřihrávat a vypálit. Následovalo vyloučení na hostující straně, ale i tentokrát se HC Stadionu dařilo dostat se k jablonecké brance. Další šanci využil v čase 59:27 Tomáš BLÁHA, který se i v oslabení dokázal dostat až před Leška. Měl jednoduchou práci, navíc to byla jeho třetí branka v zápase.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Dnešní utkání rozhodla první třetina. Soupeř byl nedisciplinovaný a my jsme ho v přesilových hrách potrestali. Zbytek utkání jsme měli ve svých rukou a celkem pohodlně jsme dokráčeli k vítězství.

Gólman Martin Abrahám:
Vstup do utkání se nám povedl podle představ, podařilo se nám sehrát výborně přesilové hry a zaslouženě jsme vyhráli první třetinu. Druhá a třetí třetina se v podstatě dohrávala. Chci poděkovat fanouškům, že nás znovu přijeli podpořit.