HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 2:3

Z Děčína veze HC Stadion další výhru

05.09.2023
HC Stadionu Vrchlabí se povedlo ve třetím zápase za sebou zvítězit. Tentokrát se prosadil proti Medvědům z Děčína, a ačkoliv to byl zápas vyrovnaný, nakonec se z výhry radoval krkonošský celek. Vstřelil tři góly, soupeř zareagoval pouze dvakrát.
příp., úterý 5.9.2023, 18:00
Děčín
2:3
Lavinger (Petrásek) – Zedek, Kaltenbock, Tomšík, Kučera (C) , Starý, Bartoň – Parshakov, Nezbeda, Faigl – Smola, Jursa, Macek – Chovanec, Fojt, Černý – Nowák, Hruška Trenér: David Švagrovský
Červinka (Vacek) – Kuneš, Boukal, Sýkora, Abraham, Kynčl (A), Kozák, Štembera – Chalupa, Chrtek, Moník – Krsek, Urban (C), Tatar – Šlaicher, Kastner (C), Jirků Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0  Branky a nahrávky: 26. Nezbeda (Faigl), 60. Jursa (Bartoň, Faigl) – 13. Kynčl (Urban, Kozák), 27. Moník (Chrtek), 37. Urban (Sýkora). Rozhodčí: Čamra – Janda, Toman. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3.

Utkání začal aktivněji HC Stadion, a navíc byl hned ve třetí minutě vyloučen děčínský Kaltenbock. Bohužel se Vrchlabí gólově neprosadilo, ale i nadále domácí tlačilo a hráči se snažili kombinovat před brankou. V 8. minutě přišlo vyloučení na vrchlabské straně, pokud od modré si Červinka pohlídal. Smola následně dostal přihrávku, ale nakonec gól nepadl. To se stalo až v čase 12:50, kdy se trefil vrchlabský Jakub KYNČL. Poté přišlo vyloučení na domácí straně, HC Stadion sice zase držel puk, ale nakonec i na straně krkonošského celku došlo k vyloučení. Fojt se dostal do velké šance, ale netrefil se přímo před brankou mezi tři tyč. Do kabin tak odcházeli veselejší hosté.

I do druhé třetiny se Vrchlabí vrhlo aktivně. Tatar dorážel před brankářem ve 24. minutě, po chybě domácích se k puku dostal HC Stadion, ale Lavinger byl dobře připravený. Snaha Medvědů se zúročila v čase 25:50, kdy vyrovnal Tomáš NEZBEDA. Netrvalo ale dlouho a Vrchlabí si vzalo vedení zpět. V čase 26:49 to byl Filip MONÍK, který ujel do brejku a děčínský brankář na něj byl krátký. V 31. minutě byl vyloučen domácí Faigl a hosté dostali další příležitost. Bohužel ji nedokázali využít. Ve 37. minutě byl vyloučen domácí Kučera, což už HC Stadion využil a v čase 36:56 navýšil náskok o dvě branky. Úspěšným střelcem se stal Patrik URBAN, který byl postavený na modré čáře a vypálil. Do konce třetiny se už nic zásadního nestalo.

Rozhodčí trochu rozhodil hráče, když nesprávně odpískal zákrok, který se nestal. Vrchlabí si nepřesně přihrávalo, což málem potrestal Kaltenbock, který vystřelil od modré čáry. Na druhé straně se o gól pokusil Sýkora, ale Lavinger ho vychytal. V 52. minutě měl gól na holi Macek, stačilo jen puk dostat do prázdné branky. Ten mu ale přeskočil hokejku a skóre se neměnilo. V 54. minutě byl vyloučen hostující Tatar, Bartoň dostal přihrávku, ale jeho pokus skončil na tyči. Hosté již byli v plném počtu, když se Medvědi prosadili. V čase 59:06 snížil Martin JURSA. Domácí si ještě vzali oddechový čas, ale k další brance to nevedlo. Medvědi nakonec na domácím ledě padli 2:3.