HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 7:5

Vrchlabí bere body i v dalším utkání

19.10.2022
HC Stadion Vrchlabí o body oloupil také Ústí nad Labem. V souboji bylo vidět hodně gólů, nakonec ale bylo štěstí na domácí straně, protože Vrchlabí dokázalo vstřelit sedm branek. Chrtek se trefil dokonce dvakrát. Vrchlabí si tak prodloužilo vítěznou sérii na pět zápasů.
9.kolo, středa 19.10.2022, 18:00
7:5
Ústí n. L.
Vacek (Krinwald) – Kynčl, Vácha, Kerekanič, Bendík (A), Fiala, Duran, Perička – Moník, Chrtek, Hlaváč, Chalupa, Poppel, Urban (C), Krsek, Jirků, Cerman, Tatar, Bláha (A), Duchan, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Cikánek (27. Stahl) – Vodička, Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Trefný (C) – Roubík, Rudovský, Tůma (A), Kordule, Prošek, Kučera, Berčík, Damašek, Costa, Smola Trenér: Jan Čaloun
Třetiny: 2:1, 3:2, 2:2  Branky a nahrávky: 6. Bláha (Moník), 8. Urban (Chalupa), 21. Krsek, 26. Hlaváč (Duran), 27. Chrtek (Urban), 45. Duran (Krsek), 60. Chrtek (Bendík, Hlaváč) – 5. Costa (Vacík, Smola), 22. Tůma (Kučera), 31. Roubík (Berčík, Rudovský), 48. Roubík (Rudovský, Berčík), 58. Kordule (Trefný, Drtina). Rozhodčí: Glanc – Kettner, Brož. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 6:5, 7:5.

Vrchlabí zahájilo již třetí zápas za sebou na domácím ledě. Na obou stranách byla vyzkoušena pozornost brankářů. Vacek musel zasahovat proti Vodičkovi. Tůma pak trefil pouze Vackovu vyrážečku. Nakonec to byli hosté, kdo jako první skóroval. V čase 4:52 se ke střele dostal Kale COSTA, který se dostal s pukem až před branku Vacka. V čase 5:33 už bylo vyrovnáno. Zásluhou Tomáše BLÁHY bylo utkání zase na začátku, skvělá přihrávka od Moníka našla svůj cíl. Netrvalo dlouho a HC Stadion si vzal vedení na svou stranu. V čase 7:50 byl před brankou Cikánka připravený Patrik URBAN, který ho snadno překonal. V 9. minutě byl vyloučen hostující Kučera a Vrchlabí dostalo příležitost. Cikánek se musel vytasit se skvělým zákrokem proti střele Chalupy, na druhé straně se o branku snažil Rudovský s dalšími spoluhráči. Ve 13. minutě byl vyloučen i domácí hráč. Berčík si najel do mezikruží a vystřelil, ale Vacek byl připravený. K ničemu dalšímu se ale Ústí nedostalo. Několika menšími akcemi pak zápas pokračoval až k vyloučení vrchlabského Vacka v 19. minutě, které odseděl Duchan. Kučera mohl skórovat těsně před sirénou, ale nebyl přesný.

Hned v úvodu druhé části Vrchlabí skórovalo, v čase 20:17 se trefil Filip KRSEK a navíc to byl gól v oslabení. Radost fanoušků neznala konce. V čase 22:00 ale hosté také zahrozili, Martin TŮMA dostal přihrávku od Kučery a Vacka překonal. Ve 24. minutě to vypadalo na faul, ale nakonec nikdo na trestnou lavici nešel. Poté bylo málem vyrovnáno, protože chybu domácích chtěl využít Záruba. V čase 25:46 dostal šanci Jan HLAVÁČ, který si pohrál s dvěma obránci a skóroval. O několik vteřin později další branku přidal Ondřej CHRTEK a následně ústecký brankář vystřídal. Místo Cikánka šel do branky Stahl. Berčík ve 28. minutě ujel na Vacka, ale také vytáhl hokejku a gólu zabránil. V čase 30:29 Ústí nad Labem snížilo díky Jaroslavu ROUBÍKOVI, brance ale předcházelo několik neodpískaných faulů. Tatar ve 34. minutě mohl skórovat, ale Stahla neprostřelil. O minutu později byl vyloučen hostující Tůma. HC Stadionu Vrchlabí se ale nepovedlo přesilovou hru využít. Dostal ale ještě jednu příležitost ve 38. minutě, kdy šel na trestnou lavici Vodička. Urban se dostal do skvělé pozice, ale Stahl ho vychytal.

Třetí třetina začala skvělý zákrokem Vacka, který vytáhl proti Berčíkovi. Ve 43. minutě poslal Hlaváč přihrávku Bláhovi, ale ten nepřehodil beton Stahla. Ani Chalupa nebyl proti brankáři úspěšný. Nakonec ale branka přeci jen padla, a to v čase 44:32, kdy se za HC Stadion trefil Simon Thomas DURAN. V čase 47:06 ale Ústí znovu snížilo, a to zásluhou Jaroslava ROUBÍKA. Poté byl hned vyloučen hostující Trefný, ale domácí nedokázali přesilovou hru využít. V 51. minutě se Chrtkovi podařilo trefit pouze břevno. Následně se hra jen přelévala ze strany na stranu, v čase 57:14 se ale trefil Pavel KORDULE, který ještě zdramatizoval utkání. Poslední minuty se domácí snažili udržet náskok. V 59. minutě byl vyloučen Vodička, hosté se pak rozhodli hrát bez brankáře. To se jim vymstilo, protože sedmou branku HC Stadionu přidal Ondřej CHRTEK a zásluhou tak domácí tým bral tři body.

Martin Štěpánek, trenér HC Slovan Ústí nad Labem:

"Prohráli jsme, takže spokojení samozřejmě nejsme. 7 gólů je hrozně moc. Myslím si, že jsme měli velice slušnou první třetinu, 20 střel, bohužel jsme tam měli takovou krátkou pasáž, kdy soupeř dal 2 góly a prohráli jsme ji 2:1.
Nástup do druhé třetiny se nám moc nepovedl, v naší přesilovce jsme dostali okamžitě gól na 3:1. Potom jsme se gólem dostali do zápasu. Bohužel dneska jsme dopředu měli plno šancí, ale góly nepadaly. Dozadu jsme dělali individuální chyby. Měli jsme i trošku smůlu, například ten šestý gól, který přeletěl až na střechu a spadl přímo do brankoviště, kde to soupeř jednoduše dorazil.
Ve třetí třetině jsme chtěli s výsledkem ještě něco udělat, prohrávat o gól nic není, ale soupeř opět odskočil o tři góly. Přesto jsme to nevzdali, ale ani hra bez brankaře prostě nevyšla."