HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 2:3p

Vítězná série Vrchlabí skončila. Přišlo klopýtnutí s jabloneckými Vlky

26.10.2022
P dlouhé sérii vítězství Vrchlabí ochutnalo porážku. Tentokrát se jim před domácími diváky nepodařilo porazit Jablonec, který rozhodl utkání v prodloužení, a to hned po půl minutě. Po první třetině přitom HC Stadion o gól vedl, ve třetí ale doháněl ztrátu. Nakonec bere pouze jeden bod.
11.kolo, středa 26.10.2022, 18:00
2:3p
Jablonec
Krinwald (Vacek) – Kerekanič, Kynčl, Perička, Štembera, Bendík (A), Fiala, Duran, Horáček – Chalupa, Chrtek, Hlaváč, Moník, Duchan, Krsek, Urban (C), Cerman, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Horák (Jelínek) – Filip, Kollert, Pavlů (A), Abraham, Had, Bitman, Koutecký – Strnad, Plíhal (C), Maďar, Brokeš, Foerster, Dušek (A), Kapička, Kačírek, Rybnikár, Bouřil Trenér: Jan Šuráň
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 18. Bláha (Hlaváč, Urban), 43. Kynčl (Tatar, Kerekanič) – 21. Kačírek (Plíhal), 41. Kačírek (Plíhal, Kapička), 61. Plíhal (Kačírek). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Hofman. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 708. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2. 2:3.

Hned v úvodu utkání byl vyloučen hráč HC Stadionu za podrážení. Hosté se ale k ničemu velkému nedostali, naopak v 5. minutě přišlo vyloučení i na jejich straně. Vlci se pochopitelně také bránili, ale vrchlabští několik střel na brankáře poslali. V 6. minutě znovu trest na vrchlabské straně. Tentokrát ale přesilová hra netrvala dlouho, protože byl vyloučený také jablonecký hráč. HC Stadionu se v 10. minutě podařilo dostat před Horáka, ale gól nepadnul. Cerman se pak trefil pouze do tyče, Horák zasahoval proti Peričkovi. Poté byl znovu vyloučen hostující hráč. Jablonec už hrál v pěti, když Urban minul tyčku. V čase 17:39 se domácí konečně dočkali. Po signalizovaném trestu Vlků se k puku dostal Tomáš BLÁHA, který překonal Horáka. Foester pak mohl vyrovnat, ale trefil pouze Krinwaldovu lapačku. Ke konci třetiny byl ještě vyloučený hostující Had, Chalupa mohl přidat druhý gól, ale Horák byl pohotový.

Začátek druhé třetiny patřil hostujícímu celku. V čase 20:19 srovnal po chybě vrchlabského brankáře Matyáš KAČÍREK, který dostal od Krinwalda nabito. Fiala ve 22. minutě ohrozil hostující branku, ale Horáka nepřekonal. Na druhou stranu pak mířil Koller, ale Krinwald zasáhl. Ve 24. minutě přišlo vyloučení domácích. Naštěstí pro HC Stadion Krinwald svůj tým podržel. Ve 28. minutě byl vyloučen jablonecký Maďar. Horák pak zasahoval proti Duchanovi, ale nakonec i Vrchlabí bylo oslabené o jednoho hráče. Přesilová hra ale nebylo využita. Ve 33. minutě dostal HC Stadion další šanci. Chrtek propásl jedinečnou šanci skórovat. Urbana zase Horák vychytal. Do konce třetiny to byla hra nahoru a dolů, Chalupa se ještě dostal ke střele, ale Horák si s ní poradil.

A podobně jako druhá část začala i ta třetí. Vlci se rozhodli vzít vedení na svou stranu a v čase 40:13 Matyáš KAČÍREK tečoval puk za Krinwaldova záda. Ve 43. mohl srovnat Duchan, a to rovnou dvakrát, ale Horáka nepřekonal. Povedlo se to v čase 42:54, kdy si počkal na modré čáře Jakub KYNČL. Duranův pokus ve 47. minutě skončil jen na břevně, na druhé straně pak střílel Rybnikár. V 50. minutě přišlo vyloučení na hostující straně. O chvíli později mohl přesilovou hru využít Bláha, ale Horák byl v brance fantastický. I Vrchlabí si zahrálo oslabení, Krinwald měl štěstí, pokud Kačírka vyrazil maskou. V 55. minutě přišlo vyloučení jabloneckých Vlků. Poté si domácí vzali oddechový čas, Had se rozhodl střílet v 59. minutě, ale Krinwand si branku pohlídal. Zápas tak dospěl do prodloužení.

To ale netrvalo moc dlouho, protože hned v čase 60:31 vstřelil rozhodující branku jabloneckých Vlků Tomáš PLÍHAL a díky němu hosté brali dva body.