HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chomutov 0:5

Také druhý zápas skončil prohrou Vrchlabí

24.09.2022
Ani druhé kolo nedopadlo pro HC Stadion vítězně. Tentokrát se o výhru pokusil proti soupeři z Chomutova. Úvodní domácí zápas ale nedopadl podle představ, protože Vrchlabí nedokázalo vstřelit ani jednu branku. Naopak jich pět dostalo, takže si výhru nakonec připsali Piráti. Po dvou kolech je tak Vrchlabí bez bodu.
2.kolo, sobota 24.9.2022, 18:00
0:5
Chomutov
Vacek (Krinwald) – Kerekanič, Kynčl, Vácha, Bendík (A), Voňka, P. Fiala, Duran, Perička – Krsek, Chrtek, Poppel, Moník, Duchan, Hlaváč, Urban (C), D. Chalupa, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Hanuljak (Běhula) – Charousek, Váchal, Žižka, Pavlát, Seemann, Ferbas, Havel (A) – Koblížek, Hübl (C), Kostourek, Mála, Koláček, Lukeš, Chlouba, Zajíček, Chrpa (A) Trenér: Kamil Koláček
Třetiny: 0:2, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 4. Chlouba (Koláček, Žižka), 7. Kostourek (Lukeš, Hübl), 34. Chlouba (Mála), 38. Žižka (Zajíček), 55. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Ovsík – Žídek, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 716. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0.4, 0:5.

Úvodní buly patřilo domácím, ale pak se několikrát do akce dostali hosté. První branka mohla padnout již ve 2. minutě, ale Vacek byl pozorný a střelu Zajíčka za záda nepustil. Netrvalo ale dlouho a Piráti se skutečně dočkali. Roman CHLOUBA měl volnou branku a neváhal zakončit v čase 3:48. Zajíček byl znovu při chuti, ale i tentokrát Vacek zasáhnul. Kostourek se pak dostal před vrchlabského brankáře, ale také ten si mezeru mezi betony pohlídal. Hosté v šesté minutě ujeli dva na jednoho, ale obránci Vrchlabí si vzali puk. Poté přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně domácích. A Chomutov neváhal a trestal. V čase 6:54 už to bylo o dva góly, protože se trefil Milan KOSTOUREK, který dostal přesnou přihrávku. Chalupa na druhé straně vystřelil, ale Hanuljak byl připravený. Také domácí tým si zahrál přesilovku, a to po vyloučení hostujícího Chlouby. Moník byl ale po chvíli sražen k ledu, ale rozhodčí faul neodpískali. Menší potyčka na sebe nenechala dlouho čekat, ale to už byli vrchlabští kompletní. Další faul přišel v 16. minutě na domácí straně. A diváci se dočkali několika velkých akcí. Poppel se snažil snížit skóre, ale brankář byl pozorný a puk zachytil do lapačky. Hosté se pak zase dostali do akce dva na jednoho, Vacek ale tentokrát zasáhl.

Hübl se po kombinaci s Lukešem nedostal ke střele, protože byl zablokován. Ve 23. minutě byl vyloučen Koblížek, a o chvíli později ho následoval Koláček, takže si HC Stadion zahrál dvojnásobnou přesilovou hru. Bohužel svou šanci nevyužil, nedostal se ani do žádné větší šance. Ve 27. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout Perička, a i tentokrát měl Vacek hodně práce s tím, aby gólu zabránil. A Vacek se blýsknul několika skvělými zákroky také několik minut poté. Hüblovi se povedlo ve 33. minutě trefit pouze břevno, ale v čase 33:30 už to bylo o tři branky, protože svůj druhý gól v zápase vstřelil Roman CHLOUBA. Ve 35. minutě mohl šanci využít také HC Stadion, ale Hanuljak tomu zabránil a stále tak držel čisté konto. A na 4:0 pro svůj tým pak navyšoval v čase 37:03 Michal ŽIŽKA, který se dostal před modrou čáru až před Vacka a překonal ho. Další branka mohla padnout z hole Hübla, ale Vacek byl na správném místě. Také Šlaicher se pokusil o branku, ale puk byl vyražen mimo. Ještě na konci druhé části byl vyloučen chomutovský Žižka.

Do třetí třetiny si tak domácí přinesli 1,5 minuty trvající přesilovou hru. Chalupy se pokusil o branku, ale nebyl úspěšný. Ve 44. minutě se o to samé snažil Duchan, ale jeho pokus Hanuljak vyrazil. Šlaicher, který se snažil dostat před branku, sice vystřelil, ale jeho střelu brankář vychytal. Koláček mířil mimo branku, poté se pokusil ještě o jednu střelu. V 52. minutě byl vyloučen Chlouba, ale Chomutov si držel puk a dokonce se vrhnul na soupeřovu branku. Další vyloučení bylo na straně domácích. A tentokrát se Pirátům podařilo přesilovou hru využít. V čase 54:40 to bylo již o pět branek zásluhou Františka LUKEŠE, kterému přihrával Hübl. Piráti pak jen zbytek utkání dohrávali v dobré náladě. HC Stadion se k ničemu velkému nedostal a také druhý zápas v nové sezoně skončil prohrou.