HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Cheb - Vrchlabí 0:4

První tři body vezeme z Chebu

08.10.2022
Raina Tomanová
HC Stadion se konečně dočkal výhry a z Chebu si odváží cenné tři body. Polepší si tak hlavně gólově, protože neobdržel ani jednu branku a zároveň hned čtyři hráči Vrchlabí góly vstřelili. Před dalším zápasem, který se odehraje také na hostujícím ledě, tak mají skvělou motivaci pokračovat ve výhrách.
6.kolo, sobota 8.10.2022, 18:00
Cheb
Vrchlabí
Kašpar (Tichon) – Shikut, Leština, Kořán, Iakhanov, Strýček (C), Stejskal – Nekvinda (A), Konášek, Fečo, Trapl, Troška, Rozhon, Parshakov, Krutina, Čejka (A), Vašíček Trenér: Petr Nekvinda
Krinwald (Vacek) – Kynčl, Bendík (A), Kerekanič, Štembera, Fiala, Duran, Perička – Moník, Hlaváč, Chrtek, Poppel, Chalupa, Krsek, Tatar, Cerman, Duchan, Bláha (A), Urban (C), Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:0, 0:3, 0:1  Branky a nahrávky: 29. Urban (Hlaváč, Chalupa), 33. Chalupa (Perička, Hlaváč), 35. Hlaváč (Krsek), 45. Chrtek. Rozhodčí: Pastier – Motl, Baxa. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 252. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4.

Úvod utkání sice patřil hostům, ale nakonec došlo k vyloučení na jejich straně. Chebu se ale přesilová hra příliš nedařila. V 5. minutě se Stejskalovi povedlo puk udržet v útočném pásmu. Cerman se dostal k puku v 8. minutě, ale střela mířila nad břevno. Cheb se pak dostal do tempa a byl lepším týmem, ale ve 12. minutě přišlo vyloučení na jeho straně. Chalupa si řekl o střelu, ale nakonec puk zachytil brankář. Vrchlabí se dostalo do více šancí než soupeř, ale Cheb se dobře bránil. V 19. minutě přišla největší šance první třetiny, kdy měl gól na holi Vašíček, ale Krinwalda si puk pohlídal. V posledních vteřinách byl ještě vyloučen hostující Urban, Cheb tak do další části nastoupil s výhodou hráče v poli.

Velkou příležitost ale chebští hráči nedokázali využít. Další vyloučení ale přišlo ve 21. minutě, kdy si šel odpočinout Peřička. V přečíslení pak mohl skórovat Tatar, ale chtěl střílet mezi betony, kde nenašel skulinu. Ve 25. minutě byl vyloučen také domácí hráč. Poppel byl sám u branky, kterou nakonec minul. Další vyloučení přišlo na straně Vrchlabí, přesilová hra se ale nepovedla ani Chebu. První branka v zápase padla v čase 28:14, kdy se za hosty trefil Patrik URBAN. Cheb chtěl hned vyrovnat, ale přišlo vyloučení, které Vrchlabí využilo. V čase 32:07 přidal branku David CHALUPA, který dostal odražený puk do branky a dostal Vrchlabí do dvoubrankového vedení. Netrvalo dlouho a Vrchlabí přidalo třetí gól. V čase 34:27 se trefil i Jan HLAVÁČ. Tři branky během několika minut hosty nabudily, ale ve 37. minutě přišlo vyloučení. Cheb se snažil útočit ze všech stran, ale kýžená první branka nepadla.

Třetí třetina byla poslední možností, jak ještě zvrátit stav utkání. Chalupa se ale dostal do šance hned v úvodu, ale pár centimetrů chybělo k tomu, aby padla čtvrtá branka do chebské sítě. Ve 44. minutě byl vyloučen vrchlabský Cerman, ale ani tato přesilová hra se domácím nepovedla. Naopak se do šance dostalo Vrchlabí a v čase 44:32 ve vlastním oslabení skóruje Ondřej CHRTEK. Ve 49. minutě byl vyloučen vrchlabský Kynčl, Cheb se ale těžko vracel do hry. Chybělo ještě dost minut, ale k vidění už byl pouze zápas, který se dohrával, protože Vrchlabí mělo splněno a Cheb už se nesnažil o nějaký zvrat. Kriinwald navíc udržel čisté konto, a i když se ještě hosté pokusili o několik střel, odjeli z Chebu nakonec s výsledkem 4:0.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Dnešní utkání se mi hodnotí dobře. Konečně se nám podařilo zvítězit a nutno říci, že zcela zaslouženě. Podali jsme koncentrovaný a týmový výkon. Výborně zachytal náš brankář, ale pochvalu určitě zaslouží všichni hráči.

Gólman Roman Krinwald:
Dnešní zápas s Chebem bych zhodnotil kladně. Plnili jsme každý své úkoly, vytvářeli jsme si dost šancí a konečně jsme je dokázali proměnit. Jako třešničku na dortu jsme ještě přidali i nulu směrem dozadu.