HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 3:2

První bod v sérii připisuje Ústí

11.03.2023
Jan Přikryl
HC Stadion cestoval k prvnímu utkání osmifinálové série na led Ústí nad Labem. Skóre série otevřel v první třetině domácí "veterán" Roubík. Do dvoubrankového vedení poslal HC Slovan v prostřední části Martin Bláha. Do konce druhé třetiny korigoval na hosty Chrtek. Vyrovnání přišlo ve třetí třetině zásluhou Tatara. Již to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, ale to razantně odmítl domácí Martin Bláha, ten si díky tomu připsal druhou branku v utkání a svému týmu tak připsal první bod v sérii. Další utkání osmifinále následuje v pondělí na ledě Vrchlabí, kde se budou chtít domácí poprat o srovnání série.
OF1, sobota 11.3.2023, 16:00
Ústí n. L.
3:2
Cikánek (Stahl) – Drtina (A), Vacík, Trefný (C), Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha M., Roubík, Tůma (A) – Kordule, Costa, Kuchynka – Horký, Smola, Berčík – Damašek
Vacek (Krinwald) – Horáček, Duran, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – Bláha T. (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Chrtek, Šlaicher, Urban (C)
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 12. Roubík (Tůma, Drtina), 24. M. Bláha (Drtina, Roubík), 56. M. Bláha (Drtina, Roubík) – 28. Chrtek (Hlaváč, Chalupa), 46. Tatar (Urban, Kozák). Rozhodčí: Barek, Valda – Janíček, Jurak. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.441. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný a oba týmy hrály bez větších chyb. První zásadní moment byl v 11. minutě, kdy byl vyloučen Hlaváč za podrážení.Přesilovou hru využil v čase 11:34 JAROSLAV ROUBÍK , který po nepřehledné situaci trefil zpoza branky Vackovi záda a Ústí vedlo 1:0. Vrchlabi se snažilo odpovědět ještě do konce první třetiny. Největší šanci, Patrika Urbana, chytil Cikánek. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Druhou třetinu začal Stadion dobře a Ústí dostalo trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V přesilovce měl největší šanci Filip Moník, který z mezikruží trefil tyč. Další příležitost přesilové hry mělo Ústí. V čase 23:23 ji využil MARTIN BLÁHA , který tečoval střelu od Jiřího Drtiny. Ústí mohlo přidat ještě třetí branku, ale Vacek udržel puk před brankovou čarou a následná šarvátka mezi Moníkem a Kuchynkou poslala hru do středního pásma. Při hře 4 na 4 dostalo Vrchlabí možnost přesilové hry 4 na 3. Parádní souhru využil v čase 27:49 ONDŘEJ CHRTEK . Vrchlabí po vstřelené brance bylo lepší, ale několik šancí pokryl Cikánek a do šatny se šlo za stavu 2:1.

Ve 3. třetině měl první velkou šanci Roubík, který byl v přečíslení 3 na 1, ale s přihrávkou váhal moc dlouho a nakonec z toho branka nebyla. Nedáš dostaneš. Patrik Urban si vzal puk ve vlastní třetině, dojel až do útočné třetiny kde vystřelil, dojel si puk a přihrál před prázdnou branku, kde byl volný JAKUB TATAR a v čase 45:37 bylo srovnáno. Hra byla vyrovnaná na obě strany. V čase 54:01 ujížděl sám na branku Moník, ale Cikánka nepřekonal. V čase 55:50 Vacek vyrazil puk před sebe, kde byl samotný MARTIN BLÁHA a se štěstím dostal puk až za Vacka. Vrchlabi již nedokázalo zareagovat a první utkání tak vítězi Slovan Ústí nad Labem.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Odjíždíme z Ústí nad Labem zklamaní, bez toho bodu, pro který jsme si sem přijeli. Myslím si, že jsme po celý zápas byli vyrovnaným soupeřem, hráli jsme velmi dobře, dodržovali jsme herní systém, který jsme si na play-off naordinovali, takže musím kluky pochválit. Bohužel jsme dostali dvě branky v oslabení a nešťastnou třetí branku. Hrozná škoda, nicméně nevěšíme hlavy, odehráli jsem výborné utkání, od kterého se můžeme odrazit a doma ve Vrchlabí zvítězit.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):
Já začnu od konce. Jsme rádi, jak utkání dopadlo, že máme první vítězství, protože jak jsme avizovali před sérií, Vrchlabí má velmi kvalitní kádr v čele s Honzou Hlaváčem. Má velmi šikovné útočníky, odehráli tu velmi dobré utkání. Čekali jsme vyrovnané utkání, také to tak bylo a my jsme velmi rádi, že máme první bod v sérii my.