HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 1:9

Poslední utkání základní části - demolice Benátek

11.01.2023
Jan Přikryl
K poslednímu utkání základní části cestoval HC Stadion do nedalekých Benátek na Jizerou. Již od začátku utkání bylo zcela zřejmé, že utkání se odehraje v režii Vrchlabí, které v první třetině vyprovodilo domácí z ledu 0:5. V prostřední části padla jediná branka a to opět do domácí sítě. Počet vstřelených branek na hostující straně se nakonec zastavil na číslu devět. Čestný úspěch domácích alespoň zaznamenal Lukáš Tondr.
30.kolo, středa 11.1.2023, 18:00
HC Benátky
1:9
Šuhájek (7. Sejpal) – Čížek, M. Tondr, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek, Rajgl, Kulvejt – L. Tondr, Bříška, Hašlar – Dvořák, Šafránek, Jankovský – Král, Havlas, Hejňák – Kusý, Peca.
Krinwald (Žalčík) – Oliva, Kaštánek, Bendík, Pelda, Horáček, T. Jirků, Duran, Oborník – Kozák, Hlaváč, Chrtek, Chalupa, Urban, A. Jirků, Krsek, Tatar, Moník, Perička, Šlaicher.
Třetiny: 0:5, 0:1, 1:3  Branky a nahrávky: 51. L. Tondr (Jankovský, Mrkvička) – 4. Pelda (Chrtek), 6. Hlaváč (Chalupa, Urban), 7. Kaštánek, 8. Hlaváč (T. Jirků, Krsek), 17. Chalupa (Hlaváč, Chrtek), 37. Chalupa (Chrtek, Hlaváč), 49. Kaštánek (Hlaváč, Urban), 49. Kozák (Tatar, Pelda), 57. Urban (Chrtek, Hlaváč). Rozhodčí: Šmika – Figer, Jiruška. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Průběh utkání: 0:1, 0:8, 1:8, 1:9.

Hosté do utkání vtrhli aktivněji, ale první střelu měly Benátky. Chrtek nahrával v 1. minutě Kaštánkovi, ale Šuhájek byl pozorný. Na druhé straně střílel Antoš, ale vrchlabskou branku minul. V čase 3:14 vstřelil první branku hostů Marek PELDA, puk skončil za zády Šuhájka. První vyloučení bylo na straně Benátek, navíc ho HC Stadion skoro hned využil. V čase 5:26 padla druhá branka díky Janu HLAVÁČOVI, který měl před sebou prázdnou klec. V čase 6:12 už to bylo o tři góly. Prosadil se Vít KAŠTÁNEK, který mířil přesně ho levého růžku. Chrtek se pak mohl také zapsat mezi střelce, ale trefil jen tyč. Poté Šuhájek vystřídal, na jeho místo přišel Sejpal. V čase 7:35 vstřelil čtvrtou branku Jan HLAVÁČ, ale předtím museli rozhodčí posoudit, jestli vůbec bude platit. K radosti hostů se tak stalo. Nastalo několik minut, ve kterých nebylo k vidění moc akcí, ale bylo vidět, že se domácí dostali do hry. V 16. minutě už se radoval Havlas, ale ke smůle Benátek se hosté dokázali zorientovat a puk v brance neskončil. Nedáš-dostaneš platilo bez výjimky. V čase 16:09 David CHALUPA přidal pátou vrchlabskou branku. Hostům se v útočném pásmu dařilo. V 19. minutě si na Sejpala vyšlápl Kozák, ale brankář byl připravený. Na konci třetiny se ještě o gól pokusil Tondr, ale Krinwald udržel čisté konto.

Ve druhé třetině byl hned v jejím úvodu vyloučen Jirků za hákování. Benátky ale přesilovou hru nevyužily, i když se do několika šancí dostaly. Ve 24. minutě vyskočil Jirků z trestné lavice, a mohl přidat šestou branku Vrchlabí, ale minul. Také domácí si zahráli oslabení, do šance se dostal Jankovský, ale Krinwaldovi tváří v tvář neuspěl. Ve 27. minutě byl vyloučen zase Jirků. Domácí se ale dobře bránili, puk se jim povedlo několikrát vyhodit. Poté dostal pukem čárový rozhodčí, který se rozhodl odjet z ledu a zápas tak byl na bedrech jen dvou rozhodčích. Ve 31. minutě ybyl vyloučen Chrtek, ale Benátky znovu svou příležitost nevyužily. Krinwald ale musel několik střel zlikvidovat. Netrvalo dlouho a byl vyloučen vrchlabský Bendík. Bříška byl v obrovské šanci, ale trefil jen rameno gólmana. Poté byli současně vyloučeni dva hráči. Krinwald pak měl velké štěstí, protože Král byl velmi blízko gólu. Domácí Mašek dal šanci Vrchlabí ve 37. minutě, kterou nakonec využilo ve svůj prospěch. V čase 36:54 se trefil David CHALUPA, který číhal u branky. Sejpal toho měl hodně na práci, ale nakonec už další branka do jeho svatyně nepadla.

Ve třetí třetině už oba týmy nehrály tolik aktivně, nicméně o zajímavé situace nebyla nouze. Ve 43. minutě byl vyloučen Čížek, znovu byl blízko brance Bříška, ale Krinwald byl ve skvělé formě. Ve 45. minutě tečoval puk Kozák, ale pouze do boční sítě. Krinwald si znovu zachytal proti pokusu Jankovského, ale také Peca se o gól pokusil. V čase 48:03 ale skórovalo Vrchlabí. Vít KAŠTÁNEK dostal i se štěstím puk do branky. O pár vteřin později už to bylo 8:0 pro HC Stadion. V čase 48:15 Martin KOZÁK projel do útočného pásma jako nůž máslem a Sejpal semknul betony příliš pozdě. Na tuto branku ale Benátky dokázaly odpověď a Krinwald přišel o čisté konto. V čase 50:03 to byl Lukáš TONDR, který se také trefil mezi betony brankáře. Stejný hráč byl pak vyloučen, následoval ho Mrkvička, za Vrchlabí si šel sednout Urban. Jirků měl na holi další gól, ale zazvonila jen tyč. HC Stadion se často držel v útočném pásmu, chyběly jen dva góly do „desítky”. Hlaváč sebral puk Bříškovi v 55. minutě, ale neměl komu přihrát. V 56. minutě byl vyloučen domácí Dvořák, a Vrchlabí vstřelilo branku. V čase 56:16 to byl Patrik URBAN, který se trefil do poloodkryté svatyně Benátek. Následně byl vyloučen Čížek, HC Stadion tak dostal další příležitost. Tu ale ke smůle nejen hostujících fanoušků neproměnil. Sejpal ale musel zasahovat proti několika pokusům.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Do utkání jsme špatně vstoupili. Dostávali jsme laciné branky, soupeř vedl po první třetině 5:0. Zkoušeli jsme ještě korigovat výsledek, bohužel jsme otevírali zadní vrátka. Vrchlabí mělo vynikající přesilové hry, které jsme nedokázali ubránit. Klobouk dolů před Honzou Hlaváčem, který to má v rukách a dnes bodoval. Celý zápas jsme se do toho nemohli dostat. Měli jsme nějaké šance, poměr střel byl vyrovnaný. Myslím si, že jsme slušně hráli i v přesilových hrách, hosté v nich ale byli produktivnější, proto se zrodil takový výsledek.

Petr Hlaváč (HC Vrchlabí): Přijeli jsme sem v trošku složitější situaci, co se týče sestavy. Musel za nás nastoupit i hlavní trenér. Začali jsme s respektem, chtěli jsme hrát dobře odzadu. Povedlo se nám několik akcí, dostali jsme se do vedení, čímž si myslím, že jsme domácí zaskočili. V takovém duchu probíhala úvodní třetina, kterou jsme zvládli perfektně. Druhá třetina byla taková rozkouskovaná vyloučeními. Úplně se nám v ní nedařilo. Naštěstí nás podržel brankář. Závěrečná část hry se víceméně dohrávala. Jsme spokojení, zápas se nám povedl a těšíme se na nadstavbovou část.