HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 2:3p

Po prodloužení bere HC Stadion pouze bod

11.02.2023
Vyrovnaný zápas přineslo další kolo nadstavby, ve kterém se HC Stadion představil na domácím ledě proti pražským Letňanům. Po vyrovnané první části to byli hosté, kdo tahal za kratší provaz. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, kde se hned po 20 vteřinách prosadil letňanský Kropáček a rozhodl tak o bodu navíc pro svůj tým.
9.kolo, sobota 11.2.2023, 18:00
2:3p
HC Letňany
Vacek (Krinwald) – Duran, Pelda, P. Fiala, Hladík, Oliva, Kaštánek, Boukal, Horáček – T. Šlaicher, Chalupa, Krsek, Kozák, Urban (C), Chrtek (A), Kříž, Moník, Bláha (A), Idžan, R. Šlaicher, Tatar
Brázdil – L. Chalupa, Čížek, T. Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Vacín, Kellerstein, Řepík, Wojnar, Kropáček, Kastner (A), Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák (C), Turek, Arnošt (A)
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 13. Tatar (Bláha, Duran), 31. Kozák (Tatar) – 11. Uhlík (Hrala), 55. Kellerstein (Kastner), 61. Kropáček. Rozhodčí: Barek – Jiruška, Brož. Vyloučení: 6:7, navíc Kozák (VRC) 5 min + do konce utkání - Labuzík (LET) 5 min + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 699. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

V úvodu utkání byl vyloučen domácí Chalupa. HC Stadion se ale dobře bránil, Letňany vrchlabskou branku neohrozily. Ve 4. minutě si skvěle poradil Urban, který poslal přihrávku Duranovi, Brázdil ale chytá. Také Vacek si zachytal, hosté na něj poslali několik střel. V 8. minutě dostal Tatar přihrávku, ale trefil jen clonícího obránce. Na druhé straně Vacek zabránil gólu z hole Havelky. O chvíli později to byl znovu Vacek, který sklapl betony. V 10. minutě střílel Vacín, ale ani ten Vacka nepřekonal. Povedlo se to až v čase 10:28, kdy se trefil Jiří UHLÍK, podařilo se mu Vacka překonat až na podruhé. O chvíli později dostal Fiala tvrdou dělovku, následně byl vyloučen hostující Wojnar. A přesilová hra HC Stadionu vyšla. V čase 12:50 srovnal skóre Jakub TATAR po kombinaci s Bláhou a Duranem. V 15. minutě ujel Krsek, ale Brázdila nepřekonal. Na druhé straně se o branku pokusil Labuzík. Do konce první třetiny ale gól nepadl.

Fiala se do druhé třetiny naštěstí vrátil v pořádku. Vacek měl problémy s pokusem od Hraly, ale gól naštěstí nepadl. Ve 25. minutě byl vyloučen vrchlabský Duran. HC Stadion ale oslabení znovu zvládl, a také se dočkal přesilové hry. Labuzík se ale dostal do šance, před ním dokonce byla odkrytá branka, ale Vacek společně s obráncem zabránili gólu. Kastner si vyjel v oslabení proti Vackovi, ale ten jeho pokus pokryl. Vrchlabí se dočkalo v čase 30:07, kdy se trefil Martin KOZÁK. Další skvělá kombinace vrchlabských hráčů. Ve 31: minutě Vacek betonem zabránil gólu od Arnošta. Ve 33. minutě byl vyloučen další hráč Letňan, hosté se ale dobře bránili, a ačkoliv přišlo několik střel, žádná nespadla do branky. Ve 35. minutě Oliva pomohl svému brankáři. Vacek byl znovu připravený zasáhnout ve 37. minutě, kdy to na něj zkusil Kropáček. Na druhé straně Brázdil zakročil proti Fialovi.

Třetí část nezačala dobře pro Vrchlabí, protože byl vyloučen Oliva. Vacek ale udržel puk, ačkoliv mu do něj Arnošt několikrát šťouchl. Ve 44. minutě už byli domácí v plném počtu, do akce se hrnul Moník, Brázdil se nenechal zaskočit. Beton na druhé straně vytáhl Vacek, Uhlík byl jen kousek od gólu, ale měl trochu smůlu a puk netrefil tak, jak by chtěl. Ve 49. minutě ujel Bláha na Brázdila, ale nevyšla mu klička. V 52. minutě byl vyloučen hostující Řepík, Oliva následně trefil jen břevno. Letňany dokázaly srovnat v čase 54:06, kdy se trefil Adam KELLERSTEIN a začínalo se od začátku. HC Stadion mohl znovu získat vedení o chvíli později, Duran ve spolupráci s Urbanem ale nebyli úspěšní. Brázdil se vyznamenal také proti Idžanovi. V poslední minutě třetí třetiny diváci viděli hned několik bitek. Po nich byli na obou stranách vyloučeni tři hráči, a protože základní část nerozhodla, zápas se dostal do prodloužení.

Letňany si pro svůj druhý bod dojely velmi záhy. V čase 60:20 neudržel Vacek puk po střele Kellersteina, a následně ho dorazil Vojtěch KROPÁČEK.