HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 8:5

Nadstavbu začínáme prohrou

14.01.2023
Jan Přikryl
K prvnímu utkání nadstavby cestovalo Vrchlabí na Kobru. Po první třetině hosté vedli 1:3, ale bohužel druhá a ani třetí třetina HC Stadionu nevyšli a proto Horalé začali nadstavbu porážkou 8:5. Premiéru si ve vrchlabském dresu připsal brankář Mario Žalčík.
1.kolo, sobota 14.1.2023, 18:00
Kobra
8:5
Kmec (21. Sochůrek) – Knesl, Šteiner (A), Holý, Straka, Stejskal, Svach – Dubský, Jedlička, Kolda, Martínek, Janča, Ksandr, Zídek, Houška, Šťastný (C), Novák (A), Petrák, Míšek.
Žalčík (Krinwald) – Duran, Kaštánek, Pelda, Rychlovský, Bendík (A), T. Jirků, Horáček – Chalupa, Kozák, Tatar, Chrtek (A), Urban (C), Krsek, Hlaváč, Moník, A. Jirků, Šlaicher.
Třetiny: 1:3, 4:1, 3:1  Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Novák), 22. Kolda (Dubský, Knesl), 23. Kolda (Houška), 37. Houška (Kolda, Šťastný), 37. Zídek (Straka, Knesl), 52. Novák (Šťastný), 60. Šťastný (Novák, Houška), 60. Dubský (Knesl) – 8. Chalupa (A. Jirků, Bendík), 13. Chrtek (Moník), 18. Kaštánek (Moník, Tatar), 39. Bendík (Urban, Chrtek), 46. Tatar (A. Jirků). Rozhodčí: Barek – Řezníček, Hofman. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:2. V oslabení: 1:2. Diváci: 186. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 5:3, 5:5, 8:5.

Začátek zápasu patřil spíše domácím hráčům, Žalčík musel zasahovat hned v úvodní minutě. Ve 3. minutě střílel Novák, ale vrchlabský gólman stihl sklapnout betony. Pražané ale tlačili dál, HC Stadion se musel hodně bránit. Nakonec se ale také oni dostali k puku a mohli vyrazit do akce. V 7. minutě si Hlaváč našel Urbana, ale ten neudržel puk. Hosté se radovali až v čase 7:41, kdy otevřel skóre zápasu David CHALUPA. Kolem sebe neměl žádného protihráče a puk uklidil do sítě. Ve 12. minutě byl pak vyloučen vrchlabský Jirků, Šťastný byl u puku, ale přestřelil branku. I v oslabení ale dokázalo Vrchlabí skórovat. V čase 12:34 přidal druhou branku Ondřej CHRTEK . V 15. minutě měli hosté štěstí, protože tečovaný puk letěl nad branku. V 16. minutě už Kobra vytáhla drápky. V čase 15:38 se k puku dostal kapitán Tomáš ŠŤASTNÝ, kterého žádný z vrchlabských obránců nedohnal a překonal Žalčíka. Následovalo vyloučení na domácí straně. A tentokrát se vrchlabským podařilo zužitkovat také přesilovou hru. V čase 17:53 Filip MONÍK dokázal vymyslet kombinaci, která skončila gólem. V poslední minutě první třetiny byl ještě vyloučen hostující Duran. Kobra se nemohla dostat do útočného pásma, nakonec branka nepadla.

Do druhé třetiny domácí vstoupili s jiným brankářem, Kmece vystřídal Sochůrek. V čase 21:15 snížil na 2:3 Matěj KOLDA, který tak využil přesilovou hru. A netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. V čase 22:58 kombinoval Novák s Vladislavem HOUŠKOU, a Žalčík hledal puk až v síti. Sochůrek sice musel zasahovat proti několika střelám, ale žádné nebyly nijak ostré. Ve 27. minutě mohl přidat gól Adam Jirků, ale trefil pouze tyč. Následovalo několik kombinací na obou stranách, ale gólmani byli připravení. Ve 35. minutě byl vyloučen vrchlabský Duran, který dostal hned 2+2 minuty. Další trest přišel také na jejich straně, a HC Stadion se dostal do tří hráčů. Toho v čase 36:23 využil Vladislav HOUŠKA a dostal Kobru do vedení. V čase 36:59 už HC Stadion prohrával o dvě branky zásluhou Václava ZÍDKA, který střílel z blízkosti a propálil Žalčíka. Ve 38. minutě byl vyloučen také domácí hráč, následoval ho jeho spoluhráč. I hostům se přesilovka 5 na 3 podařila, protože v čase 38:58 snížil na 4:5 Ján BENDÍK.

Stejný hráč mohl přidat i pátou branku Vrchlabí, ale nakonec zazvonila jen tyč. Ve 43. minutě byl vyloučen hostující Horáček. Domácí sice kombinovali, ale Žalčíka neohrozili. Další možnost dostali ve 45. minutě, kdy si šel odpočinout Kozák. Domácí se dostali do tlaku, Žalčík měl problémy se střelou Šteinera. Vrchlabí pak ohrozilo Sochůrka, ale ten byl také připravený. Nestačil až na střelu Jakuba TATARA, který v čase 45:41 vyrovnal na 5:5 a zápas tak mohl začít od začátku. V 50. minutě byl navíc vyloučen pražský Martínek. Přesilovka se HC Stadionu nepovedla, protože byl vyloučen Kaštánek. Znovu do vedení se Kobra Praha dostala v čase 51:45, kdy se trefil Dominik NOVÁK. O chvíli později byl vyloučen Adam Jirků, tentokrát se ale domácí neprosadili. V 57. minutě Sochůrek ukázal skvělý zákrok, na druhé straně střílel Novák, ale Žalčík puk vyrazil betonem. Vrchlabí se pak pokusilo o hru v šesti hráčích. Prázdná branka sice na vrchlabské hráče zívala, ale nakonec to byla Kobra, kdo přidal již sedmou branku. V čase 59:23 se prosadil Tomáš ŠŤASTNÝ. Poté byl vyloučen vrchlabský Zídek, Vrchlabí se do akce pustilo se čtyřmi hráči a bez brankáře. Bohužel i tento krok byl potrestán, protože v čase 59:48 vstřelil osmý a poslední gól do vrchlabské sítě Martin DUBSKÝ.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
„Dnešní utkání se hodnotí špatně. Na Kobře jsme měli vyhrát, ale nakonec odjíždíme domů bez bodů, a to zcela spravedlivě. Přestože jsme po první třetině 3:1 vedli, bylo to od nás příliš lehkovážně odehrané, což se projevilo v dalším průběhu zápasu. Dnes jsme měli hlavy nastavené na hru, ale ne na výhru a to je škoda. Chtěli jsme ještě pozlobit a stáhnout náskok na první čtyřku. Teď už nás čekají jen těžké zápasy, ale věříme, že s plným stadionem a vrchlabským srdcem budeme úspěšní. Tak ve středu v 18 hodin na značkách.“

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha):
„V první třetině jsme začali dobře, ale pak jsme dělali zbytečné chyby a soupeř je potrestal. Něco se o přestávce muselo změnit, tak jsme vystřídali gólmana a od druhé třetiny si myslím, že jsme byli výrazně lepším týmem. Měli jsme větší nasazení a to rozhodlo. Byl to přímý zápas o šesté místo, které chceme, abychom se vyhnuli předkolům, a nebude jednoduché se na něj dostat, jelikož teď už hrajeme jen s kvalitními týmy. Také nám pomohl Vladislav Houška, o kterého jsme doplnili kádr. Tyhle body jsou pro nás důležité, teď nás jedeme do Příbrami.“