HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jičín - HC Krkonoše 4:6

Junioři zahájili vítězstvím

18.10.2009
Jan Pečeňák
Už u junioři HC Krkonoše zahájili svou soutěž. Po loňském ročníku, kdy se stali přeborníky kraje a poté se neúspěšně pokoušeli postoupit do vyšší soutěže, je v prvním letošním zápase čekalo utkání proti spojenému mužstvu Jičína a Lomnice nad Popelkou. V průběhu zápasu se naši junioři dostali do pětibrankového vedení, ale domácím se utkání podařilo ve třetí třetině zdramatizovat a osudu zápasu definitivně rozhodla až branka tři minuty před koncem.
1.kolo, pátek 9.10.2009, 18:00
Jičín
4:6
Mrázek (Pivrnec) - Křivský, Novotný, Holec, Němec, Kocourek, Jirásek - Stránský, Mácha, Sehnoutek - Mašek, Šulc, Syrovátka - Pivinský, Skrbek, Junek -Košťák
Effemberk (Jeschke)- Rathouský, Thoř, Serbousek, Gabriel, Cerman - Marek, Srnský, Blažej - Davídek, Hrdlička, Perutek - Votava, Brunclík, Kvíčala
Třetiny: 0:1, 1:4, 3:1  Branky a nahrávky: Mácha, Stránský, Syrovátka, Sehnoutek - Kvíčala 3, Davídek 2, Hrdlička. Rozhodčí: . Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:5, 4:5, 4:6.
Hosté byli v úvodu nebezpečnější a také se dostali v šesté minutě do vedení. To probudilo domácí hokejisty a i oni se dostávali do brankových příležitostí. Překonat Effemberka v brance HC Krkonoše se jim však v první třetině nepodařilo.

Druhá třetina byla prvních šest minut v moci domácích, ale ze svého tlaku se vyrovnání nedočkali. Naopak se postupem času jejich tlak otupil a hosté svému soupeři nasázeli čtyři branky. Až v samotném závěru třetiny se spojený tým Jičína a Lomnice nad Popelkou dočkal snížení na 1:5.

Kdo si myslel, že je utkání rozhodnuto byl na omylu. Domácí se v posledním dějství dokázali dotáhnout až na rozdíl jedné branky a jen málo chybělo, aby se dočkali i vyrovnání. To však hokejisté Krkonoš nedopustili a v závěru zápasu šestou branku rozhodli o své výhře v poměru 6:4.