HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Krkonoše - Jičín 1:2

Junioři v konečné tabulce obsadili třetí místo

08.03.2010
Jan Pečeňák
Po prvním jasném vítězství na ledě soupeře odehráli naši hráči druhé utkání s Jičínem na domácím kluzišti. Průběh zápasu byl však zcela odlišný od toho předešlého a hostující celek dokázal těsně zvítězit. O držiteli třetího místa muselo rozhodnout prodloužení. V tom byli šťastnější junioři HC Krkonoše, kteří se tak mohli radovat z bronzové pozice.
3M2, sobota 6.3.2010,
1:2
Jičín
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: . Rozhodčí: . Vyloučení: 3:1. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: 16:43. Průběh utkání: .

Odveta ve Vrchlabí se nesla v naprosto obráceném duchu. Hosté měli po celé utkání herní i střeleckou převahu. V první třetině ale Jičín (18 střel) nedokázal skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí, zato domácí (6 střel) se dostali dokonce opět do vedení. Hosté ale pokračovali v jednom z nejlepších výkonů v sezóně a ve druhé části postupně utkání zaslouženě obrátili. V poslední části pokračovala převaha Jičína, který disciplinovanou a takticky vyspělou hru dovedl utkání do vítězného konce.

Vzhledem k rozpisu zápasů o třetí místo následovalo prodloužení. Před jeho zahájením pořadatelé omylem vypnuli část světel a tak se dost dlouho čekalo, než mohlo být prodloužení zahájeno. Přestávka asi pomohla více domácím. Hosté se totiž hned po úvodním vhazování dopustili taktické chyby a domácí po deseti vteřinách rozhodli o vítězství v sérii o třetí místo.