HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nová Paka/Jičín - HC Krkonoše 5:2

Junioři skončili v semifinále

28.02.2010
Jan Pečeňák
Rozhodl o tom jejich druhý zápas se spojeným týmem Nové Paky a Jičína, který se odehrál na ledě Nové Paky. Až do poloviny utkání byl zápas vyrovnaný, poté se však domácí třikrát brankově prosadili a rozhodli o svém vítězství. Po těsné výhře v prvním zápase, se tak z postupu do finále raduje náš soupeř. Juniory Vrchlabí a Trutnova čeká boj o třetí místo, ve kterém se utkají s hokejisty Jičína.
SF2, pátek 26.2.2010, 17:30
Nová Paka/Jičín
HC Krkonoše
Vydra (Hlavnička) – Červený, Wagenknecht, Vencl, Grund, Richter – Plecháč, Růzha, Drapák, Martinec, Hric, Horyna, Jebavý, Soviár, Bernard
Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Horyna (Martinec,Hric), 16. Hric (Vencl), 31. Růzha (Wagenknecht,Drapák), 47. Hric (Grund), 53. Bernard (Jebavý) - 3. Hrdlička, Kvíčala. Rozhodčí: Svoboda – Starý, M. Šmika. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Naši junioři museli v Nové Pace zvítězit, aby si udrželi naději na postup do finále. V případě porážky by se však z postupu mezi nejlepší dva týmy radovali hráči Nové Paky/Jičína.

Do utkání vstoupili lépe hráči HC Krkonoše, kteří se již v třetí minutě prosadili v početní výhodě. Přesně mířil Jakub Hrdlička. Do konce první části však stihli domácí stav zápasu otočit. Nejprve se v 9. minutě trefil Mirek Horyna a druhou branku vstřelil v přesilové hře Tibor Hric. Hostující hráči však dokázali odpovědět hned v úvodu druhé třetiny, kdy od modré vypálil Radomír Kvíčala a jeden z domácích hráčů nešťastně tečoval puk do branky. To však byla ze strany našich juniorů poslední gólová radost. Vedení vrátil na stranu Nové Paky/Jičína v 31. minutě v početní výhodě po pohledné akci Šimon Růzha. Zbylé dvě branky padly až v posledním dějství. Na rozdíl dvou branek zvýšil Tibor Hric a definitivně rozhodl o osudu utkání svým důrazem Radek Bernard - 53. minuta 5:2. Poslední minuty zápasu si již domácí hráči pohlídali a mohli slavit postup do finálových bojů.