HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebechovice - HC Krkonoše 1:5

Junioři opět neprohráli

21.12.2009
Srnský
Tentokrát odehráli naši junioři zápas v Třebechovicích, proti místnímu celku, který se nachází na osmém místě tabulky. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy Krkonošští získali tříbrankový náskok a zbytek zápasu si už pohlídali. Další utkání odehrají junioři v sobotu 26.12. na domácím ledě proti Bydžovu.
11.kolo, sobota 19.12.2009, 16:30
Třebechovice
1:5
Novotný (Horák) - Špička, Fišer, Černý, Libřický - Mlateček, Tuček - Luštinec, Antalík, Hidvéghy - Dočkal, Šoula, Dvořák
Effemberk (Abrahám) - Serbousek, Gabriel, Cerman, Rathouský - Perutek, Srnský, Blažej - Brunclík, Davídek, Vambera - Votava, Thoř
Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1  Branky a nahrávky: Mlateček - Perutek, Blažej, Srnský, Votava, Vambera.
V 11.kole krajské ligy juniorů hostili domácí Třebechovice velkého favorita a druhý tým tabulky HC Krkonoše. Začátek utkání byl celkem vyrovnaný, ale domácí byli před brankou soupeře o něco nebezpečnější. Třebechovice neproměnili velké šance po závarech před hostující brankou, a tak byli v 16.minutě potrestáni. Po chybě v obraně si zajel Perutek za třebechovického hráče a poslal hosty do vedení. Konec prvního dějství se už dohrával v poklidu.

Do druhé třetiny vstoupili domácí o trochu aktivněji, avšak po další chybě v obraně inkasovali branku, která se pro vývoj utkání stala i klíčová. Úspěšným střelcem byl Blažej. V dalších minutách rozhodčí proměnil hokej v bramboračku díky častým vylučováním. Hosté měli několik přesilovek 5 na 3 a ještě více 5 na 4. Navíc za protesty putoval do kabin obránce Zdeněk Libřický. Hosté v přesilovce přidali třetí branku, když se prosadil Srnský a zdálo se být rozhodnuto. Výsledek zdramatizoval Mlateček, který v oslabení třech proti pěti, vystihl chybnou rozehrávku Krkonoš a spoza modré čáry napálil svojí dělovku do víka hostující branky. Když už se Třebechovičtí ubránili v oslabení přišla další chyba a branka Votavy na 1:4. Více už se ve druhé třetině nestalo.

Ve třetí třetině se již hokej nehrál, ale šlo spíše o to kdo koho lépe trefí. Krkonoše přidali po další naší hrubé chybě pátou branku, o kterou se zasloužil Vambera a ta určila konečný výsledek 1:5.