HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 5:1

I třetí utkání nadstavby skončilo porážkou

21.01.2023
Jan Přikryl
K dalšímu utkání cestoval HC Stadion na led vedoucího týmu z Letňan. Úvodní třetina skončila bez branek. O osudu zápasu rozhodla prostřední část, kterou vyhráli Letci 4:1. V poslední třetině padl již pouze jeden gól a to opět do hostující sítě.
3.kolo, sobota 21.1.2023, 17:00
HC Letňany
5:1
Brázdil (Kopřiva) – Gurjevskij, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Švec, Dobrov, Uhlík, Kučera, Řepík, Kropáček, Pejchal, Kellerstein, Nedvěd, Hrala, Hozák (C), Kastner (A).
Krinwald (Holubec) – Oliva, Pelda, Duran, Bendík (A), Fiala, Jirků, Horáček - Chalupa, Chrtek (A), Urban (C), Perička, Tatar, Kozák, Jirků, Moník, Novotný, Šlaicher.
Třetiny: 0:0, 4:1, 1:0  Branky a nahrávky: 27. Hozák (Kastner, Kellerstein), 34. Kropáček (Uhlík, Lytvynov), 39. Kastner (Hozák, Uhlík), 40. Řepík (Kropáček, Kučera), 60. Pejchal (Švec, Hozák) – 31. Urban (Moník, Chalupa). Rozhodčí: Mejzlík – Žídek, Augusta Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

HC Stadion se ve třetím kole nadstavby pokusilo obrat o body pražské Letce. Hned první útok byl v jejich režii. Letňany se ale hned dostaly do protiútoku. Ve 3. minutě střílel Němeček, ale trefil jen dalšího hráče. V osmé minuty přišlo první vyloučení zápasu, a to na domácí straně. HC Stadionu se ale nepodařilo situaci využít. Letcům se pak povedlo vyhodit puk až k brankáři Vrchlabí, nicméně Pejchal nebyl úspěšný. Vrchlabí se snažilo kombinovat v útočném pásmu, Chrtek zakončoval od modré čáry v 11. minutě. Letci z Letňan ale svou branku poctivě bránili. V 15. minutě byl vyloučen také hostující hráč. Letci se usadili před vrchlabskou brankou, Krinwald naštěstí všechno pokryl. Ani pražanům se tak nepovedlo otevřít skóre utkání. Tatar před domácí brankou tečoval puk v 18. minutě, ale ten letěl mimo síť. Na konci třetiny se ještě diváci dočkali vyloučení na straně Letňan.

Druhá část už byla bohatá na góly. HC Stadion se v přesilové hře neprosadil, i když několik střel na Brázdila vystřelil. Dobrov se ve 24. minutě nepřesně přihrával, ale i když mělo Vrchlabí šanci dostat se do protiútoku, nic z toho nebylo. Ve 27. minutě byl navíc vyloučen hostující Duran, a tentokrát už Letňany trestaly. V čase 26:30 to byl Jiří HOZÁK, který puk poslal do vrchlabské branky. Následovalo další vyloučení na vrchlabské straně. Hozák mohl znovu skórovat, ale odkrytá branka byla nad jeho možnosti. V čase 30:37 se prosadili také hosté. Patrik URBAN si najel od mantinelu a Brázdil se jen ohlížel za pukem. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel, protože už v čase 33:09 si Letci zase vzali vedení. Vojtěch KROPÁČEK obral o puk obránce Vrchlabí, a rychle ho zasunul do branky. Další vrchlabský gól mohl padnout ve 35. minutě, kdy byl u puku Tatar, ale beton gólmana Brázdila mu v tom zabránil. Nakonec Letci přidali ještě jednu branku. V čase 38:46 dorazil puk do branky Lukáš KASTNER, proti tomu neměl Krinwald šanci. O pár vteřin později se domácí radovali znovu. V čase 39:02 se prosadil Dominik ŘEPÍK, kterému přihrával Kropáček.

Ve třetí části tak hosté museli zabrat. Ani jeden tým se ale k ničemu velkému na začátku třetiny nedostal. Horáček se dostal k puku díky nepřesné přihrávce mezi hostujícími hráči. Moník se ve 47. minutě dostal ke střele, ale Brázdil byl připravený zasáhnout. O minutu později byl u puku Havelka, ale nedokázal ho dobře zpracovat. Ve 49. minutě byli vyloučeni dva hráči - za Letce Hrala a za hosty Kozák. Hra ve čtyřech gól nepřinesla, ale HC Stadion dostal další možnost v 52. minutě, kdy byl vyloučen Kellerstein. Urban dostal přihrávku a dokonce poslal puk na Brázdila, ale ten kotouč sledoval. V 53. minutě byl vyloučen další domácí hráč. Ani tato příležitost ale nepřinesla gól do pražské branky. HC Stadion ale dokázal domácí hráče trochu zmáčknout, ačkoliv bez výsledku. V 57. minutě byl vyloučen Moník, a Letci byli úspěšnější v proměňování přesilovek. V čase 59:25 přidal pátou branku Letňan Tadeáš PEJCHAL. Na to už HC Stadion nedokázal odpovědět, ale ještě několik vteřin před sirénou byl vyloučen domácí Havelka.

Trenér Petr Hlaváč:
„Máme za sebou další těžký zápas, bohužel se špatným koncem. 50 min se hrál vyrovnaný hokej. Rozhodlo 10 min ve druhé třetině, kde jsme vyrobili velké chyby (individuální i systémové), které soupeř potrestal a rozhodl. Určitě jsme proti těmto týmům konkurenceschopní, ale zatím je neumíme vyhrát. Nemá tady cenu rozebírat proč, my to víme. Je potřeba ještě tvrději pracovat v tréninku a věříme, že v play off se v takovýchto utkáních budeme radovat my.”