HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 7:3

HC Stadion odjíždí z Tábora se sedmigólovou nadílkou

25.02.2023
V pořadí šestá prohra symbolizuje sobotní utkání Vrchlabí proti Táboru. Utkání rozhodla druhá třetina, ve které domácí Kohouti zvítězili poměrem 3:1. V 58. minutě vrchlabský Šlaicher proměnil trestné střílení, ale jen tím upravil skóre na konečných 7:3 z pohledu domácích.
13.kolo, sobota 25.2.2023, 18:00
Tábor
7:3
Gába (Dvořák) – Plášil (A), Hubata, Krejčí, Suchánek (A), Kříž, Hajič – Šulek, Vlček, Kohút – Severa, Milfait, Endál (C) – Dančišin, Duchan, Bahenský
Vacek (29. Krinwald) – Kaštánek, Boukal, Pelda, Duran, Perička, Kynčl, Horáček – Chalupa, Chrtek (A), Bláha (A) – Krsek, Urban (C), Tatar – Moník, Kozák, Šlaicher – Cerman, Vognar
Třetiny: 2:0, 3:1, 2:2  Branky a nahrávky: 10. Severa (Plášil), 16. Endál (Hajič, Vlček), 26. Kohút (Vlček, Šulek), 29. Severa (Endál, Milfait), 33. Kohút (Krejčí), 44. Endál (Severa, Suchánek), 55. Šulek (Hajič, Endál) – 26. Šlaicher (Kynčl), 42. Tatar (Urban, Krsek), 58. Šlaicher (TS). Rozhodčí: Barek – Jiruška, Figer. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1639. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2, 7:3.

V úvodu zápasu byl vyloučen hostující Chalupa, který tak dal domácím příležitost skórovat. Tábor se sice v útočném pásmu dostal do kombinací, ale nakonec branka nepadla. Vrchlabí se v již v pěti hráčích snažilo kombinovat, ale táborští byli vždy dobře rozestavení na ledě. V 7. minutě mohl gól vstřelit Šulek, ale Vacek byl připravený. Rameno pak musel použít při pokusu od Suchánka. V čase 9:13 už Tábor vedl. Jiří SEVERA ujel sám na Vcka, a prostřelil ho. Netrvalo dlouho a mohlo to být o dvě branky. Obrana HC Stadionu udělala hrubou chybu, Suchánek s Kohútem vystřelili dopředu. Vacek ale znovu vytáhnul své rameno. V čase 15:06 se Kohouti prosadili podruhé. Lukáš ENDÁL dostal skvělou přihrávku, kterou proměnil v gól. Proti tomu byl Vacek bezmocný. Táborští se ale tlačili dopředu, další gól už do konce první třetiny nepadl.

Druhou část začali domácí znovu aktivnější hrou. Vrchlabí se ale nejen dobře bránilo, ale také několikrát Tábor obralo o puk a dostávalo se do útočného pásma. A jejich snaha byla odměněna v čase 25:18, kdy se za hosty trefil Radim ŠLAICHER, na kterého byl Gába krátký. Bohužel netrvalo dlouho a bylo to znovu o dvě branky. V čase 25:46 Dávid KOHÚT společně s první pětkou dokázal zúročit dobrou kombinaci. O tři minuty později padla další branka. V čase 28:23 se k Vackovi dostal Jiří SEVERA, který mířil přesně a díky němu Kohouti vedli již 4:1. Po tomto gólu hostující brankář střídá, místo Vacka nastupuje Krinwald. Tábor se hned pustil do další akce. Vlček chtěl nahrát Šulkovi, ale přihrávka nepřišla. Škoda pro domácí, protože před ním byla prázdná branka. V čase 32:39 přidal další branku táborských Dávid KOHÚT, který společně s Krejčím ujel na Krinwalda. Následovalo vyloučení ve 36. minutě, a to na domácí straně. Utkání bylo celkově na trestné minuty chudé, navíc se Kohouti dobře bránili a HC Stadio k ničemu nepustili. V posledních vteřinách druhé části zachránil Krinwald svůj tým, ukázal, že si dokáže poradit i s přečíslením tři na jednoho.

Začátek třetí části byl úspěšný pro hostující klub. HC Stadion Vrchlabí se dokázal v čase 41:01 prosadit a snížit na 2:5. Jakub TATAR si poradil před Gábou a puk dostal za jeho záda. V čase 43:44 dostal až moc místa Lukáš ENDÁL, který pomohl domácím k lepšímu výsledku. Ve 46. minutě byl vyloučen táborský Plášil, ani tentokrát hosté přesilovou hru nevyužili. Navíc byl po minutě vyloučen další domácí hráč. Gába kolem sebe pouze slyšel břinknout tyčku. Krejčí se dostal do přihrávky Vrchlabí, ale dopředu nespěchal. Tábor měl na soupeře dost velký náskok. V 53. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout hostující Bláha. Kohouti tuto výhodu využili v čase 54:21, kdy se trefil Ondřej ŠULEK. Gába si pak nedovoleně „poradil” se Šlaicherem, kterého podrazil, a rozhodčí nařídil trestné střílení. V čase 57:25 podražený Radim ŠLAICHER brankáře prostřelil pod lapačku a změnil výsledek na 3:7 z pohledu Vrchlabí. V 59. minutě byl ještě vyloučen domácí Suchánek, ale HC Stadion už výsledek neovlivnil.