HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Písek - Vrchlabí 4:2

HC Stadion nestačil na dvanáctý Písek

17.12.2022
Sobotní zápas pro vrchlabské hráče nedopadl dobře. Písek totiž ukázal svou sílu a vedl 3:0 po dvou třetinách. Tu třetí sice Vrchlabí vyhrálo, ale na vítězství to nestačilo. Písek doma vybojoval tři body a HC Stadion čeká další zápas hned v neděli, kdy se postaví proti Klatovům.
26.kolo, sobota 17.12.2022, 17:00
Písek
4:2
Kříž (D. Novák) – Cícha, F. Novák, Kurfürst, Pavlát, Radoš "A", Hanus, Turek – Hollar, Březina "A", Hrakholski, Macháček, Brož, Koupal, Matiášek, Volf "C", Prášek, Bednařík, Cohen, Pouzar. Trenér: Tomáš Matušík
Vacek (Abrahám) – Bendík "A", Fiala, Horáček, Kynčl, Duran, Kerekanič, Perička – Cerman, Kozák, Urban "C", Chrtek, Jirků, Chalupa, Tatar, Bláha "A", Duchan, Šlaicher. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2  Branky a nahrávky: 15. Pavlát (Bednařík), 26. Radoš (Hanus, Matiášek), 38. Prášek (Radoš), 53. Radoš (Prášek, Volf) – 48. Perička (Chalupa, Chrtek), 50. Tatar (Urban, Duran). Rozhodčí: Šperl – Štěpánek, Jurak. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2.

Začátek zápasu patřil domácímu týmu. Kozák se pak ale dostal do šance, puk si podržel Kříž. Vrchlabský Vacek si první zákrok připsal až ve 4. minutě, kdy střílel Prášek. O minutu později byl vyloučen domácí Cohen, ale hostům se nepodařilo přesilovou hru využít. Hra byla plná nepřesností, Kozák nestřílel přesně a hra tak pokračovala dál. Chalupa se pak dostal z levého kruhu ke střele, ale Kříž měl snadnou práci. V čase 14:47 už se Písek dostal do vedení. Trefil se Lukáš PAVLÁT, který byl velmi blízko Vacka. Do konce první třetiny se již nic zásadního nestalo, jen domácí oslabili svůj tým vyloučením. Gólově měl navrch Písek, který odjížděl do šaten spokojenější.

Druhou část zápasu tak mohl využít HC Stadion, Ducha se dostal do dobré akce, ale Kříž střelu vytěsnil betonem. Navíc byl vyloučen Chrtek. Netrvalo dlouho a Písek si zahrál dvojnásobnou přesilovou hru. Naštěstí pro HC Stadion se mu ale nepovedlo přidat další branku. Ve 24. minutě vyjížděl Chrtek z trestné lavice, ale Kříž byl připravený. Další vyloučení bylo znovu na vrchlabské straně. A výhodu už Písek využil. V čase 25:56 zvýšil na 2:0 Jan RADOŠ, který se dostal k přihrávce od Hanuse. Vacek měl práci i ve 32. minutě, kdy ujel Bednařík, ale na vrchlabského gólmana si nepřišel. Písek byl velmi často v útočném pásmu a snažil se vstřelit aspoň ještě jednu branku. To se mu povedlo po nátlaku v čase 37:09, kdy se k puku dostal Lukáš PRÁŠEK. Následovalo vyloučení na domácí straně, do sirény se ale HC Stadion neprosadil.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen hostující Bendík. Vacek si ale musel dát pozor až při plném počtu hráčů, protože byl u puku nejdříve Král, poté Pouzar, a u branky se objevil také Radoš nebo Brož. Se všemi si ale poradil. Netrvalo dlouho a konečně se prosadilo také Vrchlabí. Nejdříve v čase 47:05 tu byla šance pro duo Chalupa-Perička. Právě Tomáš PERIČKA vstřelil první branku HC Stadionu do písecké sítě. A v čase 49:03 přidal další gól Jakub TATAR, a zaslouženě se tak Vrchlabí dostalo na rozdíl jediné branky. V 53. minutě ale přišlo vyloučení, které Písek potrestal. V čase 52:48 se dostal k dorážce Jan RADOŠ. Písek neztrácel čas a dál se snažit kombinovat před Vackem. V 58. minutě ještě přišlo vyloučení na hostující straně, Vrchlabí se však semklo a dobře bránila. Poslední akci předvedl Prášek s Koupalem, ale Vacek podržel puk.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Těžké utkání proti dobře bruslícímu soupeři, který byl důrazný v předbrankovém prostoru. My jsme odehráli výborně pouze třetí třetinu, soupeře jsme skoro dotáhli, ale pak nás zabrzdilo naše vyloučení. Nutno říci, že soupeř si dnes zasloužil vyhrát.