HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 1:2

Ani druhý domácí zápas neskončil pro HC Stadion vítězně

24.08.2023
Na domácím ledě se zatím nedaří. Po prohře s Benátkami 1:3 dopadl prohrou také zápas proti Hronovu, i tentokrát HC Stadion skóroval pouze jednou, zatímco soupeř vstřelil góly dva. Další zápas proběhne již v úterý, a to doma proti Děčínu. Vrchlabí se tak bude snažit prolomit domácí smůlu.
příp., čtvrtek 24.8.2023, 18:00
1:2
Hronov
Červinka (30. Holubec) – Boukal, Bendík (A) – Abrahám, Kerekanič – Hladík, Rychlovský – Štembera, Srnský – Kynčl J. – Jirků A., Šlaicher R., Chalupa – Tatar, Urban (C), Krsek – Mach R., Trejbal, Cerman – Mach M. Bláha (A), Jakubec Trenér: Tomáš Jirků
Mališkin (Meišner) – Kopecký J., Amirov (A), Kratochvíl, Exner (C), Barbušev, Špinka, Macurák, Voňka, Rubáček – Lejdar, Rambousek, Przybyla, Vaňkovský, Wsol, Kopecký D., Klátil, Murzatin, Pilný, Bandy, Misiuk, Hovsepjan (A), Kocián Trenér: Jaroslav Polák
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 39. Štembera (T. Bláha, Jakubec) – 24. Pilný (Barbušev), 49. Pilný (Vaňkovský). Rozhodčí: Veinfurter – Runštuk, Řezníček. Vyloučení: 4:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 308. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

V úvodu vyzkoušel hostující hráč Červinku, ale nebyl úspěšný. Poté se pokusil o gól Kerekanič, jehož pokus ještě tečoval Urban, ale pouze vedle branky. Ve 3. minutě střílel Adam Jirků, ale pouze do hostujícího Mališkina. V 7. minutě vyzkoušel pozornost Červinky Rambousek, ale brankář vytáhl beton. Na druhou stranu utekl Boukal, ale Mališkin si branku pohlídal. Exner střílel pouze nad branku, a zase to byl Boukal, který se vydal ke gólmanovi. Sice si objel tři hráče, ale Mališkina nepřekonal. V 15. minutě si Červinka poradil se střelou od Hovsepjana. A za chvíli tu byla další akce, tentokrát z hole Amirova, proti které Červinka předvedl skvělý zákrok. Poté přišlo vyloučení Kerekaniče a Hovsepjana. Hra ve čtyřech ale žádnou šanci nepřinesla. V 17. minutě byl vyloučen hostující Wsol a Urban dostal skvělou šanci otevřít skóre. Bohužel branku minul. V 19. minutě ještě přišlo vyloučení na domácí straně. A to dokonce dvojnásobné. Kocián nahazoval od modré čáry, ale puk skončil u Červinky, stejně jako střela od Amirova.

Ve 21. minutě už byli domácí hráči v plném počtu. To ale netrvalo dlouho, protože byl ve 22. minutě vyloučen hostující Kratochvíl. O chvíli později si k němu přisednul ještě Špinka. Hosté už byli ve čtyřech, když se do šance dostal Radek PILNÝ a v čase 23:59 otevřel skóre utkání. Ve 25. minutě nepřesně zakončil Chalupa, a ve 28. minutě po souboji Jirků s Rubáčkem zůstal druhý jmenovaný na ledě. o chvíli později byl vyloučen hronovský Pilný. Od Mališkina se puk odrazil do ochranné sítě po pokusu Boukala. Poté následovalo vyloučení na hronovské straně. Hostující gólman pak vytáhl skvělý zákrok proti Krskovi. V polovině zápasu se vystřídali brankáři domácího HC Stadionu - místo Červinky se do branky postavil Holubec. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Trejbal. Ve 39. minutě byl vyloučen Špinka, a toho HC Stadion využil v čase 38:54, kdy se trefil Ondřej ŠTEMBERA.

Na začátku třetí části byl vyloučen hronovský Kopecký. Ale tentokrát přesilovka zůstala nevyužita. Ve 44. minutě zůstal na ledě ležet Štembera společně s protihráčem, ale nakonec oba pokračovali bez zásahu lékaře. Ve 48. minutě ujel na Holubce Misiuk, ale puk skončil pod břevnem. V čase 48:22 už bylo skóre zase veselejší na straně Hronova. Rána Radka PILNÉHO skončila za brankářem, který neměl žádný výhled. V 52. minutě byl znovu vyloučený Kopecký. Hráči již ale byli v plném počtu, když se do šance dostal Wsol, na kterého si Holubec došlápl a překvapil ho skvělým zákrokem. V 57. minutě si šel odpočinout hostující Klátil. O chvíli později přišel další trest a HC Stadion si vzal oddechový čas. Holubec zůstal na střídačce a domácí se dali do akce. Mališkin ale ukázal další skvělý zákrok a podržel tým.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Přátelské utkání proti Hronovu jsme pojmuli trochu jinak než jiné zápasy. Bylo to kondičně zaměřené, proto jsme hráli vždy na dvě formace a navíc jsme chtěli dát příležitost našim juniorům. Chceme vyhrát každý zápas, takže s výsledkem samozřejmě spokojení nejsme, ale musím pochválit kluky z juniorky, kteří odehráli dobré utkání a rozhodně nezklamali.