HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí čeká rozhodující bitva

Vrchlabí čeká rozhodující bitva

20.02.2008
Jan Pečeňák

Ve čtvrtek 21.2. od 18:00 se ve vrchlabské Elektromont Aréně uskuteční rozhodující souboj mezi HC Vrchlabí a HC Dukla Jihlava. Vítěz tohoto zápasu postupuje do čtvrtfinále play off 1. ligy. Po dvou domácích zápasech naši hokejisté vedli 2:0, ale zápasy na Vysočině dopadly mnohem lépe pro Jihlavu, která tak vyrovnala stav na 2:2. Jistě nás tak čeká velmi napínavý a vyrovnaný souboj, proto přijďte v co největším počtu podpořit HC Vrchlabí a pomoci mu k postupu do dalšího kola.

Po čtyřech zápasech je stav mezi HC Vrchlabí a HC Dukla Jihlava nerozhodný 2:2

Osmifinálovou sérii brankově otevřel v prvním utkání Lukáš Vantuch, který z dorážky poprvé překonal Řehoře v brance Jihlavy. Druhou branku přidal v poslední minutě první části, po chybě Řehoře Petr Horčička. Nebyla ještě odehrána ani polovina zápasu a jihlavští již prohrávali o tři branky, Pajič přiťukl puk Aleši Válovi, který potřetí překonal bezmocného Řehoře. Jihlava se nemohla dostat do herní pohody a k výraznému zlepšení v zápase ji nepomohl ani gól z hole Milana Kopeckého v poslední minutě druhé části. Ve třetí třetině se již žádné branky diváci nedočkali a Vrchlabí se ujímá vedení v sérii.

V druhém utkání viděla zaplněná Elektromont Aréna zcela jiný hokej než den předtím. První gól vstřelili opět domácí, v 6. minutě byl úspěšný Ladislav Gengel. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno, Ševčík byl krátký na Martina Krupku. Za oba zápasy byl tento gól jediný, který padl za plného stavu hráčů na ledě. V 25. minutě se hosté vůbec poprvé v osmifinále dostávají do vedení, ležícího Ševčíka překonává Vladimír Říha, jenže radost jim vydrží pouhých 17 vteřin. Chaloupka poslal do úniku našlápnutého Petra Horčičku, který v plné rychlosti propálil Řehoře. Podruhé vedla Jihlava nad Vrchlabím od 33. minuty,kdy na domácího gólmana vyzrál Martin Krupka. Tentokrát vedení vydrží Dukle až do první minuty poslední části, kdy šikovnou tečí vyrovnal Rok Pajič. O vítězství domácích rozhodl vrchlabský kapitán Aleš Vála, narazil si puk s Pajičem, stojicím vedle branky a 15 vteřin před koncem utkání propálil Řehoře.

První utkání na Vysočině dopadlo pro naše hokejisty velmi špatně. Na domácích hráčích bylo hned v úvodu viditelné odhodlání prodloužit sérii utkání. Nejvíce však bylo patrné na Vladimíru Říhovi, který již ve třetí minutě utkání ukázkovou dělovkou otevírá účet zápasu. Přesně v čase 10:00 se ke slovu opět hlásí Vladimír Říha, a sice gólem zrcadlově otočeným, ze stejné pozice na protější straně totiž vymetl tentýž roh branky - 2:0. Ve druhé polovině první třetiny se hra začala přiostřovat. Následná vyloučení už změny nepřinesly, do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:0 pro domácí. Lepší vstup do druhé třetiny si snad Dukla nemohl přát. V čase 0:11 totiž Oldřich Bakus po ideální přihrávce Tomáše Čachotského zpoza branky upravuje na 3:0. Další minuty se opakoval scénář předchozí třetiny co do stavu vyloučených.V přesilové hře se také připomněli hosté, jejich snaha o vstřelení důležité první branky ale nebyla tak důrazná. Následujícím klidně odehraným minutám převážně ve středním pásmu se rozhodl učinil přítrž Jiří Hanzal. Za podpory spoluhráče Jiřího Mana dokázal totiž bekhendem na dlouhé holi zasunout touš do klece - 4:0. Stejným skóre druhá třetina i skončila. I do posledního dějství vlétla Dukla jako uragán a útok Čachotský - Bakus - Říha si po svém vychutnal dohrávku přesilové hry. Posledně jmenovaný střelec totiž střelou do odkryté branky trefuje hattrick. V polovině třetí třetiny přinesla na led oživení hromadná bitka, do které se krátce zapojil i brankář Jihlavy Milan Řehoř. Štrach s Gengelem předvedli gladiátorské divadlo. Již tak tresty nešetřící sudí měl plné ruce práce, po opadnutí emocí na obou stranách hra pokračovala nepochopitelným výrokem muže v pruhovaném. Domácí museli čelit přesilové hře pěti proti třem, kterou za pískotu ochozů využívá Špaček, 5:1. Jinak pěknou hokejovou podívanou i nadále kalily vyhecované šarvátky a osobní souboje, které nahrávaly do karet spíše hostům. Důkazem budiž gól v 57.minutě, Richard Rapáč jím smazal nerovné rozložení sil na obou stranách. Snížení na 5:2 se ale zřejmě příliš nelíbilo Janu Hrbatému, skvěle naservírovanou přihrávku v přečíslení neodmítá a proměňuje ji v šestý úspěch Dukly v tomto zápase. Závěr utkání za skandování tribun kosmeticky upravil Martin Krupka půl minuty před koncem na konečných 7:2.

Jihlavská Dukla se ve čtvrtém zápase předkola play-off musela obejít bez služeb nejstaršího hráče série, Petra Kuchyni, který se zranil v pondělním zápase, a také bez Petra Štracha, jenž včera obdržel dva pětiminutové tresty. Své spoluhráče tak alespoň hecoval po celý zápas na střídačce. Problém s nedostatkem obránců vyřešil návrat Radka Míky a pro jistotu jihlavští napsali na soupisku i jméno Bedřicha Ščerbana. Důvěru od trenéra Jeřábka dostal i přes rozpačitý výkon ve třetím klání Alexandr Hylák a pro své spoluhráče byl oporou. První dějství by se dalo označit spíše za zahřívací kolo, ve kterém mělo mírně navrch Vrchlabí. Totéž se rozhodně nedá říct o třetině druhé. Po 52 vteřinách rozjásal jihlavské fanoušky Tomáš Čachotský. Nebojácně se prodral středem kluziště a ruku v ruce s paní Štěstěnou se prokličkoval až před Hyláka. Zakončení nad jeho lapačku bylo výstavní a Jihlava se dostala do vedení 1:0. Ve 26. minutě se puk, opět s notnou dávkou štěstí, odrazil na modrou čáru k Martinu Krupkovi, který ač mohl střílet, raději zvolil přihrávku na Vladimíra Říhu. Obrozený jihlavský střelec chladnokrevně zvýšil vedení na 2:0. Ve 30. minutě hosté ujeli do přečíslení. Martin Rýgl si k sobě stáhl Staňka a, jak jinak než s přispěním štěstíčka, propasíroval puk pod Staňkovou hokejkou. Kotouče se ujal Antonín Dušek a svou první brankou v sérii dostal hosty zpět do utkání - 2:1. Zákrok večera předvedl Milan Řehoř o minutu později. Rok Pajič dorážel do odkryté klece, ale domácí brankář natáhl neuvěřitelným způsobem nohu a špičkou brusle zřejmě rozhodl o vítězství Dukly. Obrovský tlak Vrchlabských totiž najednou ochabl. Obrovskou příležitost k vyrovnání měli hráči z Podkrkonoší v úvodu třetí třetiny. Minutu a čtyři vteřiny se domácí bránili ve třech proti čtyřem. Hosté sice dobře kombinovali, ale chyběla střelba. Do ztracena vyzněla i závěrečná power-play, během níž Vrchlabí Řehoře ani jednou neohrozilo.