A Team

Ve Vrchlabí se představí Kadaň

05.11.2008
Jan Hanuš

V R C H L A B Í - Již dvacátým kolem pokračuje pod Krkonošemi první liga. Družina kolem trenérské dvojice Jeřábek – Řeháček svede boj s Kadaní. Zápas začíná v tradiční čas 18:00 ve vrchlabské D&D Elektromont Aréně.

Forma Kadaně

Kadaň se vloni dostala po několika letech do play-off první ligy a letos by chtěla úspěch zopakovat. Zatím se pohybuje těsně kolem hranice postupu do play-off. Body sbírá Kadaň hlavně venku, nejvíce asi překvapila výhrou v Brně, kde v prodloužení přetlačila Kometu. Co jde venku, nejde vůbec doma. Kadaňští jsou s pouhými šesti body za dvě výhry z deseti zápasů bezpečně poslední v tabulce domácích zápasů.

SK Kadaň - KLH Chomutov 3:7

Jasný favorit nehodlal nic nechat náhodě a již od prvních minut ukazoval, kdo bude dnes na ledě pánem. O osudu utkání rozhodla 1. třetina, ve které hosté nasázeli Kadani hned 5 branek. Domácí, očividně zaskočeni nástupem Chomutova, se nezmohli na jakýkoli zvrat a po celý zbytek utkání mysleli na závěrečnou sirénu. Oproti tomu si chomutovští hokejisté zbytek klání užívali, občas předváděli akce hodné exhibice. Konečný účet duelu se zastavil na poměru 3:7. O branky Kadaně se rozdělili ve 34. minutě Balázs, v 54. minutě Freiberg a poslední úspěšný kadaňský střelec byl o tři minuty později Kajer.

SK Kadaň – HC Vrchlabí 0:1

Ve vyrovnaném utkání pátého kola dlouho drželi oba brankáři čisté štíty, až v polovině utkání kapituloval Hanuljak, po pěkné kombinaci celého útoku vypálil Tomáš Rod a jeho střelu dorazil za záda bezmocného Hanuljaka Nikola Gajovský – 0:1. I když v závěru utkání domácí přitlačili na pilu a minutu před koncem Szakal orazítkoval tyč, k vyrovnání to nestačilo a vrchlabský brankář Štůrala vychytal první nulu v sezoně.

Rastislav Konečný 3 g.+ 7 as.
Nejproduktivnější hráč Patrik Fink 6 g. + 4 as.