HC Stadion Vrchlabí – Ve Vrchlabí mám vše, co potřebuji, pochvaluje si Petr Štrach
Ohlasy k zápasu

Ve Vrchlabí mám vše, co potřebuji, pochvaluje si Petr Štrach

18.12.2008
Patrik Huber

Kladenský odchovanec Petr Štrach zanechal i stopu v extralize. V sezóně 2003/04 odehrál 3 zápasy za Slavii Praha, ale jinak kluby často střídá. V první lize působil už v Kadani, Písku, Kometě Brno, Mladé Boleslavi, Berouně a naposledy v Dukle Jihlava. Před příchodem do Jihlavy pomáhal k postupu do 1. ligy Benátkám nad Jizerou. Teď je však na další štaci, v týmu letošní štiky I. ligy, HC Vrchlabí.

Středeční utkání se zpočátku neslo ve znamení opatrného hokeje, důkazem je první třetina, ve které se ani jeden z aktérů duelu nedostal k vážnější šanci, proto skončila bez branek. Druhá dvacetiminutovka vykompenzoval vše, co se zameškalo v té první. Prostřední část přinesla hned všech pět branek, tudíž můžeme s jistotou říci, že rozhodla. "Bylo důležité, že jsme dokázali proměnit většinu šancí, co se nám naskytly. Poté jsme již dobře bránili a dokázali to jednobrankové vedení dotáhnout do vítězného konce". hodnotí nový vrchlabský úlovek, pro který vedení krkonošského klubu muselo natáhnout dalekou síť, ta vedla až do Jihlavy.

Ač si Vrchlabí připsalo tři body do tabulky, Brodští na ledě třetího týmu předvedli velmi sympatický výkon, za který si zcela jistě zaslouží pochvalu, neboť po většinu času hráli velmi otevřený hokej a po celou dobu tvořili zdárně Elektromontérům vyrovnaného soupeře. Co říká Petr Štrach na to, že hosté z Havlíčkova Brodu zvolili spíše ofenzivnější taktiku? "Oni takhle hrají každý zápas, jdou do toho naplno. Nám to ale dnes spíše vyhovovalo, byl jsme lepší." Hovoří Štrach, který svým příchodem vyztužil obranné řady Vrchlabí.

Probíhala šestadvacátá minuta, Vrchlabí odehrávalo přesilovou hru, kterou využilo, čímž se dostalo do vedení. A byla to právě nová akvizice Krkonošských, jenž otevřela tvrdou a přesnou ranou nad beton stav utkání. " Určitě mi ta branka udělala velikou radost, čekal jsem na ní. Jsem za to moc rád, že jsem tímto způsobem mohl přispět k výhře."

Bylo to 3. prosince, kdy přišla zpráva jako rána z čistého nebe o Štrachově přestupu. Pětadvacetiletý bek podepsal v Podrkonoší smlouvu do konce sezony, formou hostování ho uvolnila Dukla Jihlava. Urostlý obránce okusí již čtvrtou štaci za poslední dvě sezony. Dříve působil třeba v Mladé Boleslavi, Benátkách nad Jizerou a již ve zmíněné Jihlavě. "Nechtěl bych hodnotit, v čem je to tady jiné, než v Jihlavě. Mě se ve Vrchlabí moc líbí, je tu super parta, mám tu všechno, co potřebuji. Jsem tu spokojený. Zázemí je tu také výborné. Je tady spousta lidí kolem, co dělají do toho hokeje, takže super." Porovnal své dvě poslední působiště.

Petr Štrach oblékl vrchlabské barvy prozatím jen 5krát, ve kterých si připsal dva kanadské bodíky. Jeden za asistenci a druhý za branku právě ve střetnutí s Rebely, kde se předvedl zatím v nejlepším světle. "No, zatím se do toho dostávám. Trošku si musím zvyknout na ten hokej, co se tu hraje. Myslím, že to bude dobré." Vrchlabí se může spolehnout na své věrné fanoušky, kteří povzbuzují neúnavně své miláčky a do Elektromont arény a i na hostující utkání docházejí ve velmi hojném počtu. Fanoušci jsou to skvělí, fandí výborně!" Opěvuje příznivce svého nového zaměstnavatele.

192 centimetrů vysoký obránce však do neznáma našel. Prostřední sice neznal, ovšem některé hráče ano. Což mu v "rozletu" určitě velmi pomohlo. Před příchodem jsem znal již poměrně dost kluků, takže úplně do cizího prostředí jsem nešel." Uzavřel rozhovor.