HC Stadion Vrchlabí – V prvním domácím zápase zavítá do Vrchlabí tým Berounských Medvědů

V prvním domácím zápase zavítá do Vrchlabí tým Berounských Medvědů

11.09.2008
Jan Pečeňák

Stejně jako loni byl náš první soupeř v domácím prostředí celek Berounských Medvědů. Letos se však jedná o 2.kolo. V tom prvním se rozhodně lépe dařilo našim hokejistům, kteří vybojovali tři cenné body na ledě Jihlavy po výhře 4:3. Medvědům se letošní premiéra nevydařila a na domácím ledě podlehli favoritovi z Chomutova v poměru 1:8. Jak dopadne zápas 2.kola mezi naším týmem a hosty z Berouna se dozvíme již tuto sobotu od 18ti hodin.

Jak si vedli Medvědi v přípravě

Medvědi sehráli v přípravě 11 přátelských utkání ve kterých se jim poměrně dařilo. Sice si připsali dvě porážky s extraligovými celky z Kladna a Plzně, ale to jistě není ostuda. Zato nad celky z první ligy si připsali 5 výher, když dvakrát porazili nováčka z Benátek, poté i Kadaň, Most a Havlíčkův Brod. Poraženi odešli pouze se souboje s Jihlavou a Mostem. Ztrátou by se dal nazvat i výsledek ze zápasu s Kláštercem, se kterým Medvědi uhráli remízu 1:1. Zpestřením byl zápas se švýcarským Neuchatelem, který porazili vysoko 5:0.

Změny v kádru

Z kmenových hráčů mužstvo opustili obránce Lukáš Filip a útočník David Nedorost, kteří budou nastupovat za Hradec Králové. Další obránce Jiří Jelínek zamířil až pod Tatry, kde obleče dres Kežmaroku. Největší posilou by naopak měl být zkušený zadák David Mazanec z Plzně, který loni nastupoval za Mladou Boleslav. V útoku si vedení Medvědů hodně slibuje i od loni nejproduktivnějšího hráče juniorské extraligy Jakuba Hlusičky z Kladna a píseckého forvarda Petra Kicy. "Útočné řady by mohl rovněž doplnit Kubica z Plzně, kterého berounský fanoušek zná z dresu Šumperku a další hráče máme domluveny na střídavý start zejména z týmu Plzně a Kladna," doplňuje Josef Drda. Změna se dotkla i trenérského postu, když na lavičku usedne staronový kouč Otakar Vejvoda, který se vrátil z angažmá v Korei.

HC Berounští Medvědi – KLH Chomutov 1:8

Hosté první třetinu zcela ovládli a zaskočené Medvědy prakticky k ničemu nepustili. Už ve druhé minutě František Bombic ranou po ledě překonal Altrichtera poprvé. Ve dvojnásobné přesilovce Charousek dorážkou zvýšil na 0:2. O tři minuty později napřáhl z mezikruží Fábry a Altrichterovi propadl puk do sítě potřetí – 0:3. Ani ve druhé dvacetiminutovce se diváci rozhodně nenudili. Hned po půlminutě hry po hrubce chomutovského Chmelíře ujel domácí Balázs, ale Lundella v nájezdu neprostřelil.Vzápětí se na druhé straně řítil na Altrichtera osamocený Jíra, ovšem berounský gólman vytáhl perfektní zákrok. Hosté měli ve druhých dvaceti minutách třikrát výhodu dvojnásobné přesilovky ale ani jednu z nich nevyužili. Trefil se až při hře čtyř proti čtyřem Mikšovic, který využi ideální nahrávky Jíry zpoza branky – 0:4. Medvědi se do zakončení dostávali ve druhých deseti minutách sporadicky, přesto se ale dočkali vstřelené branky. To když Hlusička přiťukl puk Balázsovi a čtyřiatřicetiletý veterán propálil švihem Lundella – 1:4. Hned v úvodní minutě poslední části udělal berounský gólman Altrichter hrubku za svojí brankou a Míka pohotově vyzval Gombára ke skórování – 1:5. Za minutu udělal další minelu obránce Šafář a Charousek vymetl levý horní růžek Altrichterovy klece – 1:6. Hosté zcela ovládli hru a Miroslav Hlinka po skvělé akci předložil další nabídku pro Petra Jíru – 1:7. Tečku za zápasem, v němž Chomutov převýšil Medvědy nejméně o třídu, udělal pět minut před koncem Fábry, který dorazil do sítě střelu Maláta – 1:8.

D&D Elektromont Aréna
13.9. 18:00
HC Vrchlabí 2. kolo HC Berounští Medvědi
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
7. 3 b. Umístění 16. 0 b.
1 – 0 – 0 - 0 Celková bilance 0 - 0 – 0 - 1
Petr Horčička 0 g.+ 3 as. Nejproduktivnější hráč David Balázs 1 g.+ 0 as.
Jaroslav Koma 2 g. Nejlepší střelec David Balázs 1 g.
Petr Horčička 3 as. Nejvíce asistencí Jakub Hlusička 1 as.